تالار گفتمان مانشت
آشنایی با شغل طراحی و مدیریت پایگاه داده - نسخه‌ی قابل چاپ

آشنایی با شغل طراحی و مدیریت پایگاه داده - Paraande - 17 بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۴۵ ب.ظ

سلام دوستان.
خیلی وقت بود این سوال تو ذهنم بود میخواستم بدونم برای اینکه کسی بخواد اختصاصا پایگاه داده کار کنه باید حتما رشته تحصیلیش شبکه باشه؟ و اینکه آیا این فیلد در ایران بازار کار خوبی داره ؟! من تو دانشگاه به درس پایگاه داده خیلی علاقه داشتم میخواستم بدونم تو پروژه های عملی هم همین مباحث استفاده میشه؟!

کلا میخواستم بدونم برای استارت زدن از کجا باید شروع کرد و چه پیش زمینه هایی داشت.

پیشاپیش ممنونم.

RE: آشنایی با شغل طراحی و مدیریت پایگاه داده - Fot30 - 18 بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۴۷ ب.ظ

(۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۴۵ ب.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
خیلی وقت بود این سوال تو ذهنم بود میخواستم بدونم برای اینکه کسی بخواد اختصاصا پایگاه داده کار کنه باید حتما رشته تحصیلیش شبکه باشه؟ و اینکه آیا این فیلد در ایران بازار کار خوبی داره ؟! من تو دانشگاه به درس پایگاه داده خیلی علاقه داشتم میخواستم بدونم تو پروژه های عملی هم همین مباحث استفاده میشه؟!

کلا میخواستم بدونم برای استارت زدن از کجا باید شروع کرد و چه پیش زمینه هایی داشت.

پیشاپیش ممنونم.
صرف کار کردن و تخصص در پایگاه خیلی از لحاظ بازار کار طالب نداره
درکنارش بایدمفاهیم دیگه ای مثل برنامه نویسی ها هم آشنا باشید بد نیس
نه نیازی نداره ک تخصص شبکه یا خاصی داشته باشید ولی اگر شبکه بدونید بد نیس و ضرر نداره
با توجه به روش ها و تکنیک های جدید ارتباط و هندل کردن کار با پایگاه داده خیلی مفاهیم موجود در پایگاه داده کاربرد مستقیم ندارن ولی نیاز هست که بلد باشید

RE: آشنایی با شغل طراحی و مدیریت پایگاه داده - Paraande - 18 بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۵۵ ب.ظ

(۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۴۷ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  صرف کار کردن و تخصص در پایگاه خیلی از لحاظ بازار کار طالب نداره
درکنارش بایدمفاهیم دیگه ای مثل برنامه نویسی ها هم آشنا باشید بد نیس
نه نیازی نداره ک تخصص شبکه یا خاصی داشته باشید ولی اگر شبکه بدونید بد نیس و ضرر نداره
با توجه به روش ها و تکنیک های جدید ارتباط و هندل کردن کار با پایگاه داده خیلی مفاهیم موجود در پایگاه داده کاربرد مستقیم ندارن ولی نیاز هست که بلد باشید

پس نیازه که برنامه نویسی رو اول شروع کنم Smile
مرسی از توضیحتون.