تالار گفتمان مانشت
زبان های منظم- مهندسی کامپیوتر- ۸۶ - نسخه‌ی قابل چاپ

زبان های منظم- مهندسی کامپیوتر- ۸۶ - dokhtare payiz - 01 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶ ق.ظ

گزینه ۱ که ۱۰۱ رو تولید نمیکنه؟!

RE: زبان های منظم- مهندسی کامپیوتر- ۸۶ - mahyamk - 01 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ ق.ظ

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶ ق.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  گزینه ۱ که ۱۰۱ رو تولید نمیکنه؟!

صورت سوال رو دقت کنین قبل از پرانتز ۰ هست پس گزینه صحیح باید با ۰ شروع بشه
گزینه های دیگه به غیر از ۱ میتونن اصلا ۰ رو در ابتدا تولید نکنن
عبارت گزینه ۱ رو باز کنین به عبارت صورت سوال میرسید

RE: زبان های منظم- مهندسی کامپیوتر- ۸۶ - dokhtare payiz - 01 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۴۷ ب.ظ

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ ق.ظ)mahyamk نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶ ق.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  گزینه ۱ که ۱۰۱ رو تولید نمیکنه؟!

صورت سوال رو دقت کنین قبل از پرانتز ۰ هست پس گزینه صحیح باید با ۰ شروع بشه
گزینه های دیگه به غیر از ۱ میتونن اصلا ۰ رو در ابتدا تولید نکنن
عبارت گزینه ۱ رو باز کنین به عبارت صورت سوال میرسید
بله حق با شماست. ولی چرا گزینه های دیگه میتونن ۰ تولید نکنن؟

RE: زبان های منظم- مهندسی کامپیوتر- ۸۶ - Iranian Wizard - 02 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ب.ظ

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶ ق.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  گزینه ۱ که ۱۰۱ رو تولید نمیکنه؟!
من این سوال رو اینجور تحلیل کردم که کوچکترین رشته قابل تولید از عبارت منظم صورت سوال، ۰۱۱ هستش.( [tex](0\: \: 10)^{\ast}[/tex] رو برابر لامبدا قرار بدید) ولی کوچکترین رشته قابل تولید از عبارات منظم گزینه های ۲ و ۳ و۴ ،رشته ۰۱۱ نیست!
گزینه ۱)کوچکترین رشته :۰۱۱
گزینه ۲)کوچکترین رشته: ۱
گزینه ۳)کوچکترین رشته: ۱
گزینه ۴)کوچکترین رشته: ۱۱۱
پس گزینه ۱ جواب درست هستش.

RE: زبان های منظم- مهندسی کامپیوتر- ۸۶ - dokhtare payiz - 02 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۰۱ ب.ظ

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶ ق.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  گزینه ۱ که ۱۰۱ رو تولید نمیکنه؟!
من این سوال رو اینجور تحلیل کردم که کوچکترین رشته قابل تولید از عبارت منظم صورت سوال، ۰۱۱ هستش.( [tex](0\: \: 10)^{\ast}[/tex] رو برابر لامبدا قرار بدید) ولی کوچکترین رشته قابل تولید از عبارات منظم گزینه های ۲ و ۳ و۴ ،رشته ۰۱۱ نیست!
گزینه ۱)کوچکترین رشته :۰۱۱
گزینه ۲)کوچکترین رشته: ۱
گزینه ۳)کوچکترین رشته: ۱
گزینه ۴)کوچکترین رشته: ۱۱۱
پس گزینه ۱ جواب درست هستش.
بله اینم درسته