تالار گفتمان مانشت
مستقل از متن بودن زبان L={a^2n | n=3k} - نسخه‌ی قابل چاپ

مستقل از متن بودن زبان L={a^2n | n=3k} - Iranian Wizard - 10 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶ ق.ظ

سلام.تو حل یکی از تست ها گفته شده که زبان زیر مستقل از متن نیست چرا که این زبان دارای فرمول هستش!پس حساس به متن هستش ولی مستقل از متن نیست.
[tex]L\: =\: \{a^{2n}\: :\ :\: n=3k\}[/tex]

مگه این زبان همون رشته های به طول مضرب ۶ نیست که روی الفبای [tex]\sum=\{a\}[/tex] نوشته شده؟خب این زبان منظمه و در نتیجه مستقل از متن هستش.

به نظر شما کدوم درسته؟

RE: مستقل از متن بودن زبان L={a^2n | n=3k} - ememem - 10 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۳۷ ق.ظ

سلام
به نظر منم منظمه هر فرمولی دلیل بر مستقل از متن نبودن نیست

RE: مستقل از متن بودن زبان L={a^2n | n=3k} - Jooybari - 10 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ق.ظ

سلام. وقت بخیر. به نظر من هم منظمه.

RE: مستقل از متن بودن زبان L={a^2n | n=3k} - Iranian Wizard - 10 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۹ ق.ظ

(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۳۷ ق.ظ)ememem نوشته شده توسط:  سلام

(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. وقت بخیر. به نظر من هم منظمه.

ممنون از پاسختون.آخه کتاب نظریه شاپوری اینو گفته که خیلی ها ازش تعریف کردن ولی من بارها توش اشکال پیدا کردم.ولی چون کتاب معتبری هستش،به پاسخم شک کردم.

RE: مستقل از متن بودن زبان L={a^2n | n=3k} - ememem - 10 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۵:۳۸ ب.ظ

(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۹ ق.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  
(10 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۳۷ ق.ظ)ememem نوشته شده توسط:  سلام

(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. وقت بخیر. به نظر من هم منظمه.

ممنون از پاسختون.آخه کتاب نظریه شاپوری اینو گفته که خیلی ها ازش تعریف کردن ولی من بارها توش اشکال پیدا کردم.ولی چون کتاب معتبری هستش،به پاسخم شک کردم.

چیزی که من بهش رسیدم اینه که به هیچ کتابی نمیشه اعتماد ۱۰۰ درصد داشت حالا ممکنه اشتباهی یا تایپی یا هر چیزی باشه بهترین کار پرس و جو و نپذیرفتن بی قاعده است.

RE: مستقل از متن بودن زبان L={a^2n | n=3k} - fatemeh69 - 13 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۰۸ ق.ظ

(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۹ ق.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون.آخه کتاب نظریه شاپوری اینو گفته که خیلی ها ازش تعریف کردن ولی من بارها توش اشکال پیدا کردم.ولی چون کتاب معتبری هستش،به پاسخم شک کردم.

به جز کتاب های مرجع مثل لینز و سیپسر و .. به هیچ کتابی اطمینان نکنید واللا ما که هر چی کتاب کنکورب نظریه دیدیم پر از غلط بود اصلا غلط علمی و تایپی و ... در تمام کتاب های کنکوریو حتی در حواب های سازمان سنجش و حتی بدتر از آن در میان طراحان سوال کنکور یه چیز اپیدمیه

RE: مستقل از متن بودن زبان L={a^2n | n=3k} - afshari - 21 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ق.ظ

سلام. به نظر من هم منظمه. البته ممکنه تو صورت سوال اشکالی وجود داشته باشه. مثلا ۲n در واقع ۲ به توان n باشه. یا هر اشتباه چاپی دیگه ای...