تالار گفتمان مانشت
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - MBe - 21 فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۵۴ ب.ظ

سلام دوستان . اگر کسی ویرایش هفتم کتاب هوش راهیان ارشد رو داره ممنون میشم این لطف رو به من بکنه و حل تست های سال ۹۵ رو عکس بگیره برام پیغام خصوصی کنه . بسیار ممنون .

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 21 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۱۶ ب.ظ

بچه یه سوال دارم Confused
خانم ترنم و بچه های دیگه همش صحبت شبکه میکنن(وسوسه شدم) میشه یکی دوتا فصل مهمشو تو ۲یا۳ روز بخونم امیدی به زدن یه سوال باشه (شاید یکی دو روزه محاسبات عددی بخونم دودلم کدومو بخونم)
مثلا اگه یکی بخواد سیستم عامل بخونه میگم سمافور و زمانبندی و حافظه حتما یکی دوتا سوال میاد ولی شبکه رو نمیدونم تو فکرشم همون محاسباتو بخونم ولی فکر کنم آدم وقت کم بیاره(هر سوالش ۱۰ دقیقه طول میگشه)
یا مثلا سیگنال و مدارالک تا حد زیادی قابل پیشبینی ان ولی شبکه چیHuh

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - *tarannom* - 21 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۱۶ ب.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  بچه یه سوال دارم Confused
خانم ترنم و بچه های دیگه همش صحبت شبکه میکنن(وسوسه شدم) میشه یکی دوتا فصل مهمشو تو ۲یا۳ روز بخونم امیدی به زدن یه سوال باشه (شاید یکی دو روزه محاسبات عددی بخونم دودلم کدومو بخونم)
مثلا اگه یکی بخواد سیستم عامل بخونه میگم سمافور و زمانبندی و حافظه حتما یکی دوتا سوال میاد ولی شبکه رو نمیدونم تو فکرشم همون محاسباتو بخونم ولی فکر کنم آدم وقت کم بیاره(هر سوالش ۱۰ دقیقه طول میگشه)
یا مثلا سیگنال و مدارالک تا حد زیادی قابل پیشبینی ان ولی شبکه چیHuh

لایه پیوندو تو یه روز بخونید تستاشو راحت میزنید....واسه ما هر سال حداقل ۲ تا تستو میاد از پیوند....
ولی لایه بالا هیچ تضمینی نیست یهو عین امسال همشو غلط میدن یا از منبع نمیدنSmile
مثلا پارسال دوتاسوال پیوند کلا تو دو دیقه حل میشد.به جاش لایه بالا رو طوری دادن که از منبع زد بیرونUndecided(من امروز سه ساعت داشتم تو کراس دنبال جیتر میگشتم بعد فهمیدم اصا تو کراس نیست)

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۵۴ ب.ظ)MBe نوشته شده توسط:  سلام دوستان . اگر کسی ویرایش هفتم کتاب هوش راهیان ارشد رو داره ممنون میشم این لطف رو به من بکنه و حل تست های سال ۹۵ رو عکس بگیره برام پیغام خصوصی کنه . بسیار ممنون .

تو صفحات قبل بگردید خانم پرهوده لینک دانلود گذاشتن

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 21 فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  لایه پیوندو تو یه روز بخونید تستاشو راحت میزنید
مرسی من کتاب حقیقت۹۱ رو دارم اگه میشه بگین دقیقا کدوم فصل و کدوم مباحثه
مرسی

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - *tarannom* - 21 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵ ب.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  لایه پیوندو تو یه روز بخونید تستاشو راحت میزنید
مرسی

فصل ۵ تا ۸ .ولی خیلی وارد جزییات نشید. هر مبحثو یه مفهوم کلی بگیرید ازش فرمولاشو حفظ کنید مساله حل کنید.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - d_felfelak - 21 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۵۴ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵ ب.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  لایه پیوندو تو یه روز بخونید تستاشو راحت میزنید
مرسی

فصل ۵ تا ۸ .ولی خیلی وارد جزییات نشید. هر مبحثو یه مفهوم کلی بگیرید ازش فرمولاشو حفظ کنید مساله حل کنید.

میشه لایه ی پیوند و لایه ی شبکه رو با هم مقایسه کنید
اینکه مباحثش حل کردنی هست حفظی هست سوالاتش چطوریه حجمش چطوریه و ...Confused

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 21 فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۱۶ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  فصل ۵ تا ۸ .ولی خیلی وارد جزییات نشید. هر مبحثو یه مفهوم کلی بگیرید ازش فرمولاشو حفظ کنید مساله حل کنید.
حجمشو دیدم همچین کم هم نیست شاید تو این روزا استرس بیخود بده همون درسایی که بلدمو مسلط شم بهتره فک کنم

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - *tarannom* - 21 فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۲۴ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۵۴ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۵ ب.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  
مرسی

میشه لایه ی پیوند و لایه ی شبکه رو با هم مقایسه کنید
اینکه مباحثش حل کردنی هست حفظی هست سوالاتش چطوریه حجمش چطوریه و ...Confused
میگم دوستان منم عین شما در حال جون کندنم.اینا نظرات خودمه میخواید با ۴ تا بزرگترم مشورت کنیدBig Grin
لایه شبکه رو من دو دور خوندم ولی خیلی به نظرم جزییات داره و زیاده و ادم فراموشش میشه...
لایه پیوند چون بیشتر فرمولیه و مفهوم خاصی نداره با یه بار خوندن حله....
کلا من باشم تو این فرصت و با توجه به تعداد سوال پیوند میخونم.....
حالا شاید یکی بگه لایه شبکه براش راحت تره اونو بخونه....

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۱۶ ب.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  فصل ۵ تا ۸ .ولی خیلی وارد جزییات نشید. هر مبحثو یه مفهوم کلی بگیرید ازش فرمولاشو حفظ کنید مساله حل کنید.
حجمشو دیدم همچین کم هم نیست شاید تو این روزا استرس بیخود بده همون درسایی که بلدمو مسلط شم بهتره فک کنم

به نظر منم درس کاملا جدید که ادم دیدی نسبت بهش نداره تو این دوران خوب نیست... اگه مثلا شبکه خونده بودید یکی دو لایه نخونده بودید اونوقت خوب بود...

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 21 فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۳۱ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۲۴ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  به نظر منم درس کاملا جدید که ادم دیدی نسبت بهش نداره تو این دوران خوب نیست...
آره نمیخونمش ، عوض وقت روی سیگنال و مدار و VLSI بذارم بهتره(هنوز کار دارن)

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - *tarannom* - 22 فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹ ق.ظ

بچه ها سوال ۳۰ زبان تخصصی آیتی ۹۵ چرا میشه گزینه ۳Huh

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Mohtava - 22 فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹ ق.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  بچه ها سوال ۳۰ زبان تخصصی آیتی ۹۵ چرا میشه گزینه ۳Huh

Turn away four applicant for each opening !!!

طفلک به این قشنگی نوشته !

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - *tarannom* - 22 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹ ق.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ)Mohtava نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹ ق.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  بچه ها سوال ۳۰ زبان تخصصی آیتی ۹۵ چرا میشه گزینه ۳Huh

Turn away four applicant for each opening !!!

طفلک به این قشنگی نوشته !

من همینجا اعتراف میکنم که خیلی زیبا در یه ان معنی turn away رو یادم رفته بود و با کمال خونسردی بهش توجهم نمیکردمSmile
ساعت یک شب تستو زدن همین عواقبم دارهConfused

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - d_felfelak - 22 فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۲۲ ق.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۲۴ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  فصل ۵ تا ۸ .ولی خیلی وارد جزییات نشید. هر مبحثو یه مفهوم کلی بگیرید ازش فرمولاشو حفظ کنید مساله حل کنید.

به نظر منم درس کاملا جدید که ادم دیدی نسبت بهش نداره تو این دوران خوب نیست... اگه مثلا شبکه خونده بودید یکی دو لایه نخونده بودید اونوقت خوب بود...
[/quote]

اره بنظر منم درس جدید خطرناکه مخصوصا که من باقی لایه ها رو در دانشگاه نگذروندم و هیچی نمیدونم تسلط بیشتر رو مباحثی که هنوز کار دارن به مراتب بهترهSad هرچند ممکنه برخی از این نخونده ها هم خیلی نمره بیار و راحت باشن
ببخشید چرا در tcp دریافت سه ack تکراری به معنی از دست بسته هست؟HuhConfused

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - *tarannom* - 22 فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۴۹ ق.ظ

Ackیه قطعه seq قطعه بعدیه. یعنی اگه گیرنده براتack 20 فرستاد یعنی داره میگه من منتطر قطعه۲۰ هستم. از اون جا که nack نداریم اینجا ،تصور کن یه ack20 اومد من به عنوان فرستنده قطعه ۲۰ رو فرستادم. دوباره برامack20 میاد خب شک میکنم دوباره من قطعه ۲۰ میفرستم.بار سوم که ack 20 اومد دیگه مطمءن میشم قطعه گم شده . میرم به حالت بازیابی سریع. یعنی میرم از sstrh(پنجره ازدحام تقسیم به ۲) شروع میکنم یکی یکی قطعه میفرستم.
که اینجاش دو حالت داره یا از sstrh شروع میکنم یا از sstrh+3 که شکل کتاب از دومی شروع کرده....یعنی ۳ تا اضاف کرده.... بستگی به گزینه ها داره...

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - *tarannom* - 22 فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ

(۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸ ق.ظ)ACK نوشته شده توسط:  سلام

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

شما میدونید مبحث جیتر که امسال سوال اومد از کجا اومده؟؟