تالار گفتمان مانشت
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - soroushsh - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۳۸ ب.ظ

اون سوال شطرنجه چی می شد؟ من اون گزینه ای رو زدم که ۴ داخلش بود(۴ بار عمل چپ بالا پایین راست)

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - comcoral - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۴۰ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۳۰ ب.ظ)soroushsh نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۲۱ ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط:  الان همین ربات چی میشد ؟ ذهنم مشغولشه ناجور Big Grin اخه من بین حالت داخلی و ساده مونده بودم که در نهایت داخلی رو زدم !
یه سوالم اومده بود که چندتا از جمله های زیر درسته؟ راجع به A* بود.... این چی میشد ؟

ربات برف پاک کن واکنشی هست؟ چون اختیارش دست خود انسان هست ! من واکنشی رو انتخاب نکردم

این تعریفی که شما از واکنشی دارین درست نیست ، واکنشی اصلا ربطی به این نداره که اختیارش دست خود انسانه ، این سوال کلا اومده بود که بذاره سر کار

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Happiness.72 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۰ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  قطعا باید درست باشه ، این سوال رو اگه کسی کامپایلر هم در حد خیلی مقدماتی خوند بود و فقط برنامه نویس ماهری بود میتونست جواب بده
من هم بر اساس تجربه کد زنی همین گزینه رو زدم

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۴۰ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  این تعریفی که شما از واکنشی دارین درست نیست ، واکنشی اصلا ربطی به این نداره که اختیارش دست خود انسانه ، این سوال کلا اومده بود که بذاره سر کار
من هم واکنشی با حافظه رو زدم
نمیدونم درست زدم یا غلط

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - soroushsh - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۳ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۰ ب.ظ)Mohammad.1993 نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۴۰ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  این تعریفی که شما از واکنشی دارین درست نیست ، واکنشی اصلا ربطی به این نداره که اختیارش دست خود انسانه ، این سوال کلا اومده بود که بذاره سر کار
نمیدونم درست زدم یا غلط
فکر کنم من زدم مبتنی بر هدف

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - comcoral - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۴ ب.ظ

در مورد *A اولین گزاره که گفته بود *A بخاطر این اومد که نواقص الگوریتم حریصانه رو برطرف کنه یعنی ایده *A از روی الگوریتم حریصانه بود درست بود اما بقیه گزینه ها یادم نیست ، من فکر کنم عجله کردم و اشتباه زدم فکر کردم گزینه یک اشتباه هست ولی درست بود ، شما گزینه هاش رو بگین من میگم که کدوم درسته کدوم نادرست

سر همین وقت کم دو تا از گزینه های پایگاه داده رو که علامت زده بودم بعد وارد کنم یادم رفت

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmm1374 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۶ ب.ظ

دوستان یه نکته در مورد سوال تحلیلگره
مگر تحلیلگر لغوی یا همون اسکنر سر و کارش با کلمات نیست و حتی تو کتاب شاپوری کلمات کلیدی رو جزو تحلیلگر لغوی آورده ها

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - comcoral - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۸ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۰ ب.ظ)Mohammad.1993 نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۳۶ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  قطعا باید درست باشه ، این سوال رو اگه کسی کامپایلر هم در حد خیلی مقدماتی خوند بود و فقط برنامه نویس ماهری بود میتونست جواب بده
من هم بر اساس تجربه کد زنی همین گزینه رو زدم

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۴۰ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  این تعریفی که شما از واکنشی دارین درست نیست ، واکنشی اصلا ربطی به این نداره که اختیارش دست خود انسانه ، این سوال کلا اومده بود که بذاره سر کار
نمیدونم درست زدم یا غلط

در مورد اون سوال کامپایلر :

چون که قطعا تحلیلگر لغوی نبود ، چون لغوی کارش اینه که فقط توکن ها رو بگیره و نمیتونه تشخیص بده که الگوی تولید توکن صحیح هست یا نه و این کار تحلیلگر نحوی هست که با تشکیل درخت نحو به این نتیجه برسه ، معنایی هم که قطعا کارش چیزهای دیگه هست ، مثلا وقتی یه متغیر تعریف میکنی ولی بهش مقدار نمیدی یا یه مقدار عدد صحیح میریزی تو یه متغیر از نوع عدد اعشاری یا برعکس ، همون گزینه یک بود

در مورد سوال برف پاک کن :

نمیدونید چرا میزنید ، حالا میدونید چی میشه ؟ اون سوال کسایی خوب نتیجه میگیرن که اصلا نزدن چون قطعا خیلی ها اشتباه زدن ( قطعا ) و کسایی برد کردن که اصلا نزدن ، گاهی بعضی سوالات رو نزنی مثبت میخوری ، اینم تجربیات کنکور

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - shobeir.shafiee - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۴ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۶ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  دوستان یه نکته در مورد سوال تحلیلگره
مگر تحلیلگر لغوی یا همون اسکنر سر و کارش با کلمات نیست و حتی تو کتاب شاپوری کلمات کلیدی رو جزو تحلیلگر لغوی آورده ها

من هم فکر میکنم تحلیل گر لغوی خطا میده نه تحلیلگر نحوی. چون تحلیلگر نحوی با قواعد و ساختار برنامه نویسی سرو کار داره نه خود لغات

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - مهران ۱۲۱ - ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۶ ب.ظ

دوستان به نظرتون امسال میانگین تو هر دو گروه کامپیوتر و ای تی چقدر باشه خوبه ؟

به نظرم خودم ای تی سوالاتش به ظاهر آسون بود و در باطن نکته دار

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - soroushsh - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۸ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۴ ب.ظ)shobeir.shafiee نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۶ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  دوستان یه نکته در مورد سوال تحلیلگره

من هم فکر میکنم تحلیل گر لغوی خطا میده نه تحلیلگر نحوی. چون تحلیلگر نحوی با قواعد و ساختار برنامه نویسی سرو کار داره نه خود لغات
لغوی نیست چون این جز کلمات کلیدی هست

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmm1374 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۹ ب.ظ

ص ۹۶ کامپایلر شاپوری نشر علوم
تحلیلگر لغوی باید خطاهای لغوی و املایی را کشف کند . براساس الگو یا شکل کلی انواع توکن های زبان برنامه نویسی توکن ها توسط تحلیلگر لغوی شناسایی میشوند و..

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - naghmeh70 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۱۰ ب.ظ

یعینی هیشکی اینجا جواب برف پاکن رو نمیدونه !! من فکر میکردم سوال ساده ای هست من روش گیر کردم !

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmm1374 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۱۱ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۸ ب.ظ)soroushsh نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۴ ب.ظ)shobeir.shafiee نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۶ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  دوستان یه نکته در مورد سوال تحلیلگره

لغوی نیست چون این جز کلمات کلیدی هست
خب اگر جرو کلمات کلیدی است پس یقینا لغوی است ص ۲۲ تا ۲۴ شاموری نشر علوم بررسی کنید متوجه میشوید

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - comcoral - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۱۲ ب.ظ

دوستان فکر کنم حق با شماست ، من یه نکته رو فراموش کرده بودم در مورد اسکنر تحلیل گر لغوی

ای وای ، ای خدا

تحلیگر لغوی هست ، قسمت اسکنر تشخیص میده که جز کلمات کلیدی هست و خطا میده که از روش panic mode هم میشه برای رفع خطا استفاده کرد

ای لغوی خدا لعنتت کنه ، وای

حق با mmm1374 ، عجب اشتباه بدی کردم

دوستان ممنون که اشاره کردن به اسکنر

ای وای ، چه سوالی رو غلط زدم

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmm1374 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۱۷ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۱۲ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  دوستان فکر کنم حق با شماست ، من یه نکته رو فراموش کرده بودم در مورد اسکنر تحلیل گر لغوی

ای وای ، ای خدا

تحلیگر لغوی هست ، قسمت اسکنر تشخیص میده که جز کلمات کلیدی هست و خطا میده که از روش panic mode هم میشه برای رفع خطا استفاده کرد

ای لغوی خدا لعنتت کنه ، وای

حق با mmm1374 ، عجب اشتباه بدی کردم

دوستان ممنون که اشاره کردن به اسکنر

ای وای ، چه سوالی رو غلط زدم
آره خدا خیرت بده منم انداختی تو شک رفتم کتاب رو باز کردم نگاه کردم دیدم درست زدم
پایگاه هم گمونم ADE بود کلید کاندیدش