تالار گفتمان مانشت
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmm1374 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۳ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۳۹ ب.ظ)soroushsh نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۳۶ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۳۰ ب.ظ)soroushsh نوشته شده توسط:  در مورد خطای لغوی!!!

این پاسخ کدوم کتاب هست ؟
مدرسان شریف - ساختار کامپایلرها
اشتباهس
جواب آزمون آزمایشی سنجش رو در پست بعدی نگاه کنید متوجه میشوید که خطای شناسه میدهد و خطای شناسه نیز در تحلیل لغوی مورد بررسی قرار میگیرد
[تصویر:  435894_11112.jpg]
[تصویر:  435894_photo_2017_04_29_14_44_02.jpg]

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - comcoral - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۶ ب.ظ

اون سوال ساختمان داده که میگفت که یه برگ رو از درخت جستجوی دودیی حذف کنیم و بلافاصله درج کنیم ، درخت دوران یا تغییری نمیکنه ، درست بود ؟ من این سوال رو درست گرفتم

سوال اول ساختمان داده

T(n)=√nT(√n)+n

جوابش میشد : nloglogn

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - arash691 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۹ ب.ظ

سوال کامپایلری که گفته شده جوابش میشه تحلیلگر لغوی ، کلا" بررسی املاء توکن ها با بخش اسکنر هستش ، اسکنر با ساختن DFA املاء کلمات کلیدی و تشخیص میده ، خوده سوال هم راجع به ابزار Lex بحث کرد که مربوط به تحلیلگر لغوی هستش

سوال سیستم عامل زمانبندی هم نیاز به حل نداشت با رد گزینه میشد پاسخ داد ، کافی بود میانگین زمان سرویس حساب بشه و دنبال گزینه ای باشید که تو معادله ATT = AST + AWT جواب بده

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - saeedmihan - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۰ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۳۸ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  
عجب سوالی شد این
کلمات کلیدی جزو تحلیل لغوی است

تحلیلگر لغوی بعنوان یه ای دی شناسایی میکنه و بعد تحلیلگر نحوی خطا میگیره

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - مهران ۱۲۱ - ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۱ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۶ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  اون سوال ساختمان داده که میگفت که یه برگ رو از درخت جستجوی دودیی حذف کنیم و بلافاصله درج کنیم ، درخت دوران یا تغییری نمیکنه ، درست بود ؟ من این سوال رو درست گرفتم

سوال اول ساختمان داده

T(n)=√nT(√n)+n

جوابش میشد : nloglogn

دوستان کامپیوتری خوش بحالتون سوالات ساختمان و الگوریتم چقدر آسون بوده

مال ای تی همش مفهومی بود

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - comcoral - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۱ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۳ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۳۹ ب.ظ)soroushsh نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۳۶ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  

این پاسخ کدوم کتاب هست ؟
مدرسان شریف - ساختار کامپایلرها
اشتباهس
جواب آزمون آزمایشی سنجش رو در پست بعدی نگاه کنید متوجه میشوید که خطای شناسه میدهد و خطای شناسه نیز در تحلیل لغوی مورد بررسی قرار میگیرد
[تصویر:  435894_11112.jpg]
[تصویر:  435894_photo_2017_04_29_14_44_02.jpg]

دقت کنید این سوال نگفته که چه خطایی رخ میده ، فقط گفته تحلیل گر لغوی چه گزارشی میده

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - saeedmihan - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۱ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۹ ب.ظ)arash691 نوشته شده توسط:  سوال کامپایلری که گفته شده جوابش میشه تحلیلگر لغوی ، کلا" بررسی املاء توکن ها با بخش اسکنر هستش ، اسکنر با ساختن DFA املاء کلمات کلیدی و تشخیص میده ، خوده سوال هم راجع به ابزار Lex بحث کرد که مربوط به تحلیلگر لغوی هستش

سوال سیستم عامل زمانبندی هم نیاز به حل نداشت با رد گزینه میشد پاسخ داد ، کافی بود میانگین زمان سرویس حساب بشه و دنبال گزینه ای باشید که تو معادله ATT = AST + AWT جواب بده

فکر کنم گزینه ۳ میشد
یعنی ۱۴ و ۶/۲

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmm1374 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۴ ب.ظ

توی صورت سوال گفته که از ابزار lex استفاده شده
ابزار lex هم برا تحلیل لغوی هس
حتی اگر id هم تحلیل کنه باز id جزو شناسه هس و شناسه ها در تحلیل لغوی مورد بررسی قرار میگیرن

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - comcoral - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۶ ب.ظ

سوال اول از درس نظریه زبان ها و ماشین ها

میشد q0 که قطعا توشون بود چون که (*a*b ) *a که میشه هیچی هم داشت چون بالای همه یه بستار استار هست ماشین کشیده شده هم NFA بود و q0 هم جز حالات نهایی بود و دو تا q دیگه هم جز حالات نهایی بود که الان یادم نیست ولی تعداد حالات نهایی یعنی پذیرندش سه تا بود پس اون گزینه که سه تا q داشت درست بود سوالش آب خوردن بود فکر کنم گزینه ۱ میشد ، تو یکی از گزینه ها هم که اصلا q0 نبود

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - پرهوده - ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۷ ب.ظ

بچه ها اون سوال الگوریتم Scan سیستم عامل جوابش چند شد؟
من اونو نتونستم محاسبه کنم
روشش رو بلد ودما، قبلا عینشو حل کرده بودم ولی جوابم تو گزینه ها نبود :|

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - comcoral - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۷ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۱ ب.ظ)saeedmihan نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۹ ب.ظ)arash691 نوشته شده توسط:  سوال کامپایلری که گفته شده جوابش میشه تحلیلگر لغوی ، کلا" بررسی املاء توکن ها با بخش اسکنر هستش ، اسکنر با ساختن DFA املاء کلمات کلیدی و تشخیص میده ، خوده سوال هم راجع به ابزار Lex بحث کرد که مربوط به تحلیلگر لغوی هستش

فکر کنم گزینه ۳ میشد
یعنی ۱۴ و ۶/۲

۶/۲ که اصلا نبود ، به هیچ عنوان

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۷ ب.ظ)پرهوده نوشته شده توسط:  بچه ها اون سوال الگوریتم Scan سیستم عامل جوابش چند شد؟
من اونو نتونستم محاسبه کنم
روشش رو بلد ودما، قبلا عینشو حل کرده بودم ولی جوابم تو گزینه ها نبود :|

احتمالا ۱۹۹ یکی از گزینه ها هم ۲۰۰ بود ، خیلی نامردن

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - arash691 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۹ ب.ظ)arash691 نوشته شده توسط:  سوال کامپایلری که گفته شده جوابش میشه تحلیلگر لغوی ، کلا" بررسی املاء توکن ها با بخش اسکنر هستش ، اسکنر با ساختن DFA املاء کلمات کلیدی و تشخیص میده ، خوده سوال هم راجع به ابزار Lex بحث کرد که مربوط به تحلیلگر لغوی هستش

اصلاح کنم : من سوال و اول درست متوجه نشدم ، خطای نحوی میشه

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmm1374 - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ

سیستم اون تعداد سطح هم میشد گزینه ۴ یعنی مقدار ۴ سطح
راستی کسی از دوستان مقدار شار بیشینه رو نزده؟؟

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmbt - 09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۱ ب.ظ)soroushsh نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۳۵ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  بچه ها اون سوال سیستم عامل

یکی مونده به آخرین سوال ، turnaround time زمان برگشت کار میشد ۷/۲ ، که کلا اون دو تا گزینه دیگه که ۶/۲ بودن رد میشد بعد هم میومند زمان انتظار ( Awaiting time ) که الان یادم نیست ۱۶ میشد یا ۱۷ ولی من گزینه یک رو زدم و یادم نیست گزینه یک زمان انتظارش ۱۶ بود یا ۱۷ ولی زمان برگشت کار قطعا ۷/۲ میشد ، همون الگوریتم کوتاهترین زمان باقی مانده که به صورت غیر انحصاری هم داده شده بود ( Preemptive )
این فکر کنم بشه ۱۶ و ۷/۲ البته گزینه ۱۴ و ۷/۲ هم داشت فکر کنم درست یادم نیست

نکته این تست همین بود که وقتی فرآیند دوم وارد میشد با توجه به اینکه الگوریتم Preemptive میباشد باید زمان باقی مانده برای فرآیند P1 و P2 رو در لحظه ورود P2 حساب میکردی : هم زمان باقی مانده برای P1 و هم P2 میشد(اگر اشتباه نکنم) ۸ : حالا من اینجا فراموش کرده بودم، وقتی زمان باقی مانده برای دو فرآیند در SRT یکی باشد، اونی برای ادامه کار انتخاب میکند که تازه وارد لیست شده و یا قدیمی رو !
هر کدوم از حالت های بالا بر میداشتی جوابش تو گزینه ها بود.
حالا باید کدوم فرآیند رو انتخاب میکرده ؟

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - پرهوده - ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۰۵ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ)mmbt نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۱ ب.ظ)soroushsh نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۳۵ ب.ظ)comcoral نوشته شده توسط:  بچه ها اون سوال سیستم عامل

یکی مونده به آخرین سوال ، turnaround time زمان برگشت کار میشد ۷/۲ ، که کلا اون دو تا گزینه دیگه که ۶/۲ بودن رد میشد بعد هم میومند زمان انتظار ( Awaiting time ) که الان یادم نیست ۱۶ میشد یا ۱۷ ولی من گزینه یک رو زدم و یادم نیست گزینه یک زمان انتظارش ۱۶ بود یا ۱۷ ولی زمان برگشت کار قطعا ۷/۲ میشد ، همون الگوریتم کوتاهترین زمان باقی مانده که به صورت غیر انحصاری هم داده شده بود ( Preemptive )
این فکر کنم بشه ۱۶ و ۷/۲ البته گزینه ۱۴ و ۷/۲ هم داشت فکر کنم درست یادم نیست

نکته این تست همین بود که وقتی فرآیند دوم وارد میشد با توجه به اینکه الگوریتم Preemptive میباشد باید زمان باقی مانده برای فرآیند P1 و P2 رو در لحظه ورود P2 حساب میکردی : هم زمان باقی مانده برای P1 و هم P2 میشد(اگر اشتباه نکنم) ۸ : حالا من اینجا فراموش کرده بودم، وقتی زمان باقی مانده برای دو فرآیند در SRT یکی باشد، اونی برای ادامه کار انتخاب میکند که تازه وارد لیست شده و یا قدیمی رو !
هر کدوم از حالت های بالا بر میداشتی جوابش تو گزینه ها بود.
حالا باید کدوم فرآیند رو انتخاب میکرده ؟

من هردوشو حساب کردم
اون حالتی که اولویتو می دادیم به p1 حوابش تو گزینه ها نبود

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  سیستم اون تعداد سطح هم میشد گزینه ۴ یعنی مقدار ۴ سطح
راستی کسی از دوستان مقدار شار بیشینه رو نزده؟؟

اره منم ۴ دراوردم