تالار گفتمان مانشت
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - AZ_AMIR - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۰۳ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۱۸ ب.ظ)همیلا نوشته شده توسط:  اتفاقا سوال ۱۱۵ اصلا نیازی به حل سایر گزینه ها نیست اگه با استفاده از اتصال دهنده اصلی گزینه ها رو بررسی کنیم همون گزینه ۴ درست میشه سه گزینه بعدی رد میشن

سوال ۱۱۳ رو هم استاد خلیلی فر تو کانالشون پاسخش رو گذاشتن لطفا بر اساس جواب هایی که زدید بیخودی اعتراض ندید

بر اساس جواب های شما اعتراض کنیم؟؟؟؟؟؟؟Wink

سوال ۱۱۵ که کاملا ضایع هست گزینه های ۲و۳و۴ همگی درست هستن تو کانال یوسفی هم فایلشو گذاشتن.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - great.ocean - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۱۰ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴ ب.ظ)roodantnt نوشته شده توسط:  سوالات اشکال دار گروه کامپیوتر -مهندسی نرم افزار برای اعتراض به سنجش دفترچه C

موفق باشین ...

سوال ١١٨ هم مشکل داره

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - roodantnt - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۱۷ ب.ظ

دوستان این سوالاتی بود که من جمع اوری کردم بقیه رو دوستان ارسال کنند تا ما هم اعتراض بزنیم

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Sorushi - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۳ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۹ ق.ظ)ali hjt نوشته شده توسط:  دوستان طبق چیزی که دکتر رضوانی گفتن سوال ۵۱ آی تی( درس مهندسی نرم افزار) تو کتاب پرسمن نیست!
و طبق سر فصل های وزارت علوم منبع این درس" فقط" همین کتابه!
[تصویر:  436816_1.jpg]

اعتراض کنید که جزو سر فصل ها نیست.... قاعدتا اگه بخوان طبق قانون عمل کنن باید حذف بشه! .... سوالیه که خیلیا روش مشکل داشتن.
اینم متنشون:
داوطلبین عزیز کنکور ۹۶: فایل زیر حاوی حل تشریحی و دقیق سوالات کنکور امسال در درس مهندسی نرم افزار است. در سال ۱۳۹۲ برنامه بازنگری شده رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی در جلسه شماره ۸۰۸ شورای برنامه ریزی آموزش عالی به تصویب رسید. مطابق با این تغییرات، مرجع درس مهندسی نرم افزار از سوی وزارت علوم، کتاب روجر پرسمن، ویرایش ۲۰۱۱ اعلام شده است. متاسفانه طراح سوالات امسال در درس مهندسی نرم افزار مرتکب تخلف آیین نامه ای گردیده است. طراح باید شواهدی ارائه کند مبنی بر اینکه سوالات شماره ۴۹ و ۵۱ و ۵۳ از کتاب مذکور و ویرایش مذکور ارائه گردیده است. پیگیری این مساله بر عهده شما دانشجویان گرامی و البته حمایت اساتید خواهد بود در غیر این صورت، بدعت جدیدی در کنکور مهندسی نرم افزار نهاده خواهد شد که به نفع هیچ کس نخواهد بود! ضمنا تمام کلیدهای ارائه شده از سوی سازمان سنجش در خصوص سوالات این درس صحیح می باشد.
ارادتمند شما
دکتر محمد حسین رضوانی

[تصویر:  436816_p.png]
سوال ۴۹ و ۵۳ توی مرجع هست
فقط سوال ۵۱ نیست

کی گفته ۴۹ و ۵۳ توی مرجع هست؟

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Sorushi - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۲۱ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۸ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۳ ب.ظ)Sorushi نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۹ ق.ظ)ali hjt نوشته شده توسط:  دوستان طبق چیزی که دکتر رضوانی گفتن سوال ۵۱ آی تی( درس مهندسی نرم افزار) تو کتاب پرسمن نیست!

اعتراض کنید که جزو سر فصل ها نیست.... قاعدتا اگه بخوان طبق قانون عمل کنن باید حذف بشه! .... سوالیه که خیلیا روش مشکل داشتن.
اینم متنشون:
داوطلبین عزیز کنکور ۹۶: فایل زیر حاوی حل تشریحی و دقیق سوالات کنکور امسال در درس مهندسی نرم افزار است. در سال ۱۳۹۲ برنامه بازنگری شده رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی در جلسه شماره ۸۰۸ شورای برنامه ریزی آموزش عالی به تصویب رسید. مطابق با این تغییرات، مرجع درس مهندسی نرم افزار از سوی وزارت علوم، کتاب روجر پرسمن، ویرایش ۲۰۱۱ اعلام شده است. متاسفانه طراح سوالات امسال در درس مهندسی نرم افزار مرتکب تخلف آیین نامه ای گردیده است. طراح باید شواهدی ارائه کند مبنی بر اینکه سوالات شماره ۴۹ و ۵۱ و ۵۳ از کتاب مذکور و ویرایش مذکور ارائه گردیده است. پیگیری این مساله بر عهده شما دانشجویان گرامی و البته حمایت اساتید خواهد بود در غیر این صورت، بدعت جدیدی در کنکور مهندسی نرم افزار نهاده خواهد شد که به نفع هیچ کس نخواهد بود! ضمنا تمام کلیدهای ارائه شده از سوی سازمان سنجش در خصوص سوالات این درس صحیح می باشد.
ارادتمند شما
دکتر محمد حسین رضوانی

فقط سوال ۵۱ نیست

من گفتم

آره ۴۹ و ۵۳ هست چون من کتاب پرسمن رو چک کردم
۴۹ حتی توی پارسه هم بود

خب عکسش رو بذارین که اگه تو مرجع هست بچه ها اعتراض نذارن

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Innocence - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۵۹ ق.ظ)ali hjt نوشته شده توسط:  دوستان طبق چیزی که دکتر رضوانی گفتن سوال ۵۱ آی تی( درس مهندسی نرم افزار) تو کتاب پرسمن نیست!

اینم متنشون:
ارادتمند شما
دکتر محمد حسین رضوانی

عکسام آپلود نمیشه حجمشون زیاده

سوال ۵۳ صفحه ۸۸ فصل سوم پرسمن توسعه چابک ویراست هفتم هست

سوال ۵۱ و ۴۹ رو اعتراض بزنیم گویا نیستن توی کتاب.. من ۴۹ رو با یه سوال دیگه اشتباه گرفته بودم ببخشید Smile

بچه ها لینک اعتراض به سوالات رو میشه بزارید من نمیدونم کجا باید وارد کنم اعتراضم رو

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - ali hjt - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۲۲ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۲۱ ب.ظ)Sorushi نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۸ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۰۳ ب.ظ)Sorushi نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  

اینم متنشون:
ارادتمند شما
دکتر محمد حسین رضوانی

فقط سوال ۵۱ نیست

من گفتم

آره ۴۹ و ۵۳ هست چون من کتاب پرسمن رو چک کردم
۴۹ حتی توی پارسه هم بود

خب عکسش رو بذارین که اگه تو مرجع هست بچه ها اعتراض نذارن

سوال ۵۱ رو که هممون قبول داریم مشکل داره رو بزنیم فعلا...چون احتمال قبولیش خیلی بیشتره نسبت به بقیه

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Innocence - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۲۴ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۲۲ ب.ظ)ali hjt نوشته شده توسط:  سوال ۵۱ رو که هممون قبول داریم مشکل داره رو بزنیم فعلا...چون احتمال قبولیش خیلی بیشتره نسبت به بقیه

آره ۵۱ رو من مطمئنم اما ۴۹ رو شک دارم

کجا باید بزنیم دوست عزیز؟ میشه لینکشو بفرستین واسم من نمیدونم چه جوریه اعتراض به سوال توی سایت کجا برم؟

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - ali hjt - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۳۰ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۲۴ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۲۲ ب.ظ)ali hjt نوشته شده توسط:  سوال ۵۱ رو که هممون قبول داریم مشکل داره رو بزنیم فعلا...چون احتمال قبولیش خیلی بیشتره نسبت به بقیه

آره ۵۱ رو من مطمئنم اما ۴۹ رو شک دارم

کجا باید بزنیم دوست عزیز؟ میشه لینکشو بفرستین واسم من نمیدونم چه جوریه اعتراض به سوال توی سایت کجا برم؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اول باید ثبت نام کنید
و این که یه فرم به خصوص واسه اعتراض داره...اونجا وارد کنید ، تو قسمت های دیگه وارد کنید جواب نمیدن

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Fariba071 - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۴۷ ب.ظ

واسه ماهایی که سوال ۵۱ جواب ندادیم حذف شه چی میشه؟؟ چه تاثیری داره؟؟؟
البته حتما اعتراض میذارم فقط میخوام بدونم چی میشه

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Innocence - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۲ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۳۰ ب.ظ)ali hjt نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اول باید ثبت نام کنید
و این که یه فرم به خصوص واسه اعتراض داره...اونجا وارد کنید ، تو قسمت های دیگه وارد کنید جواب نمیدن

مرسی من اعتراضم رو ثبت کردم الان..

بچه های آی تی همه واسه سوال ۵۱ اعتراض بزنید که حذفش کنن

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۴۷ ب.ظ)Fariba071 نوشته شده توسط:  واسه ماهایی که سوال ۵۱ جواب ندادیم حذف شه چی میشه؟؟ چه تاثیری داره؟؟؟

منم جواب ندادم اما تاثیر داره بازم.. درصدش از ۵ تا سوال دیگه حساب میشه مثلا کسی که ۵ تای دیگه رو زده میشه صد درصد مهندسی نرم افزار

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - manesht-user - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۴ ب.ظ

(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۴۵ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  دوستان این هم توضیحات برای سوال ۱۱۳ پایگاه داده که هم گزینه ۲ میشه و هم گزینه ۳
با تشکر از مدیریت کانال پشت کنکوری ها بخاطر توضیح کامل و جامعشون
لطفا اعتراض بزنید برای دو گزینه ای کردن این سوال
[تصویر:  436765_wwww.jpg]

سوال ۱۱۳ مشکلی نداره و کلید سنجش هم درسته. کلید فهم این سوال اینه که بین مفهوم اجتماع دو رابطه و مفهوم اجتماع کلیدهای یک یا چند رابطه تمایز قائل بشیم. برای به دست آوردن اجتماع دو رابطه، اون دو رابطه ابتدا باید با هم سازگار باشند یعنی از نظر نام و تعداد ستون ها و دامنه های متناظرشون با هم برابر باشند و اون وقت ما میایم تاپل های اون دو رابطه رو با هم اجتماع می کنیم؛ اما اجتماع دو کلید کاندید یعنی اجتماع مجموعه عنوان(Heading) دو کلید؛ برای مثالی که شما زدید اجتماع {A} با {C} میشه {A,C} که اصلا نیازی به بررسی وجود سازگاری بین دو کلید نداره. با این تفاسیر گزینه ۲ همیشه درسته ولی گزینه ۳ فقط در صورت ساده بودن دو کلید کاندید درسته چون اگر مثلا کلیدهای کاندیدمون {A,B} و {C,D} باشند اون وقت حاصلضرب دکارتیشون میشه :
{{B,D}, {B,C}, {A,D}, {A,C}}
یعنی رابطه R1*R2 چهار تا کلید کاندید خواهد داشت که با توجه به مثالی که دوستمون از R1*R2 آورده نادرستیش اثبات میشه. پس از اون جایی که طراح در مورد ساده و مرکب بودن کلیدها چیزی نگفته بدیهیه که ما میایم حالت کلی رو در نظر می گیریم یعنی گزینه ۲ و هیچ ابهامی هم وجود نداره.

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Innocence - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳ ب.ظ

لطفا لطفا لطفا
بچه ها آی تی گوش فرا دهید

سوال ۵۱ مهندسی نرم افزار خارج از کتاب پرسمن هست
اگه براتون مهمه چه جواب دادین اون سوال رو چه جواب ندادین اعتراض بزنید
برای خودمونم تاثیر نداشت یه کار اخلاقیه که سال دیگه برای بچه های ۹۷ طراح از این کارای مسخره نکنه

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Fariba071 - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۰۹ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۲ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  
(16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۳۰ ب.ظ)ali hjt نوشته شده توسط:  

اول باید ثبت نام کنید

مرسی من اعتراضم رو ثبت کردم الان..

بچه های آی تی همه واسه سوال ۵۱ اعتراض بزنید که حذفش کنن

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۴۷ ب.ظ)Fariba071 نوشته شده توسط:  واسه ماهایی که سوال ۵۱ جواب ندادیم حذف شه چی میشه؟؟ چه تاثیری داره؟؟؟

منم جواب ندادم اما تاثیر داره بازم.. درصدش از ۵ تا سوال دیگه حساب میشه مثلا کسی که ۵ تای دیگه رو زده میشه صد درصد مهندسی نرم افزار

امیدوارم تاثیر مثبتی داشته باشه. منم اعتراض گذاشتم

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Innocence - 16 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۱۲ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۰۹ ب.ظ)Fariba071 نوشته شده توسط:  امیدوارم تاثیر مثبتی داشته باشه. منم اعتراض گذاشتم

اگه همه اعتراض کنن و حذف بشه حتما تاثیر مثبت داره
و کمترین تاثیرش اینه که اون طراح مغز فندقی دیگه سال بعد برای بچه های ۹۷ سوال اینجوری طرح نمیکنه