تالار گفتمان مانشت
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Sector - 09 مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۲۵ ب.ظ

سلام

دوستان کسی توزیع موضوعی فناوری اطلاعات برای چند سال اخیر رو داره ؟

(برای بعد سال ۹۲ منظورم هستش)

تا سال ۹۲ رو دارم.

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Behnam‌ - ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۲ ب.ظ

(۰۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۲ ب.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  سلام
مرسی از راهنمایی شما
من چنتا از درس های ریاضی رو حذف کردم که وقت رو برای زبان و مشترک ها بزارم ، در زبان مبتدی هستم ، ۵۰۴ رو از memrise خوندم ،
با این وضعیت لطفا مرا راهنمایی کنید که به ترتیب چه چیزهایی بخوانم؟ در حال حاضر زبان تخصصی پارسه رو دارم و فلش کارت های ۵۰۴
خیلی متشکر

سلام

موازی با زبان تخصصی پارسه (یا هر کتاب کنکوری دیگه)، به ترتیب کتاب‌های ۵۰۴، Barron's Essential (دارای ۴۵۰ لغت)، سپس McGraw-Hill's 400 Must Have Words رو بخونید. در نهایت اگر وقت و حوصله داشتید، ۱۱۰۰ رو. متن‌ها و مثال‌های کتاب‌ها رو هم حتماً بخونید، تمریناتش رو هم حل کنید (متن و تمرین‌هاش بیش از ۵ دقیقه طول نمیکشه). پیوسته انجام بدید تا اواخر پاییز همه‌شون تموم میشه (هر روز یک درس که یک ربع وقت میگیره).

اگر خوندن دیکشنری‌وار (یک کلمه و سپس معنی‌ش رو از ممرایز حفظ کنیم) و یا حل نکردن تمرین کارساز بود، کتاب مهمی مثل Barron's 1100 words نمیومد بدون اینکه معنی کلمات رو مستقیماً بیاره اونا رو در غالب یک متن (هر متن ۵ کلمه) و سپس تمرین بیاره (تا شما اول یاد بگیرید که چطور معنی کلمات رو حدس بزنید، همچنین توانایی‌تون در cloze test و گرامر و سرعت خواندن متن بالا بره). فایل صوتی هم داره که میتونه مفید باشه.

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Behnam‌ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۰۷ ب.ظ

(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۰۱ ق.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  خیلی متشکر ، حرفاتون کامل بود ، همین کار را خواهم کرد ، واین درسارو که هر روز میخونم کی و چطور باید مرور کنم؟
آها مرورش با ممرایز میتونه باشه، خودش تنظمیات داره که کِی برای مرور بیاره. ولی از قسمت setting، تنظیماتش رو روی یادگیری ۱۰ لغت و مرور ۲۵ بذارید. حالت پیش‌فرضش فکر کنم یادگیری ۵ لغت و مرور ۱۰ لغت هست. جعبه لایتنر هم میتونید درست کنید ولی وقت‌گیر و حوصله‌بر هست ولش کنید.
ضمناً گفتید درس‌های ریاضی رو حذف کردید به نظرم درست نیست. آمار و محاسبات به نظرم ارزش وقت گذاشتن داره. زبان بازدهی بیشتری خواهد داشت. یعنی اگر خوب بخونید، قطعاً نتیجه می‌گیرید (نتیجه گرفتن هم نسبی هست، ممکن هست سخت باشه یه سال و شما فقط ۵۰ درصد بتونید بزنید ولی بقیه ۲۰ درصد بزنند) و در دوران ارشد هم بیشتر از بقیه‌ی درس‌ها به دردتون خواهد خورد ولی بعضی بخش‌های درسهایی مثل آمار رو میتونید یه نصف روز تموم کنید و با احتمال خوبی بتونید بزنیدش (مثل سؤال احتمالات امسال). یعنی کمی غیرقطعی هست نتیجه گرفتن در آمار و محاسبات ولی وقت کمتری هم میخواد.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Bahr4M - 10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۹ ب.ظ

(۰۹ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۲۵ ب.ظ)Sector نوشته شده توسط:  سلام

دوستان کسی توزیع موضوعی فناوری اطلاعات برای چند سال اخیر رو داره ؟

(برای بعد سال ۹۲ منظورم هستش)

تا سال ۹۲ رو دارم.
بفرمایید

[attachment=20381][attachment=20382]

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Sector - 10 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۵ ب.ظ

(۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۹ ب.ظ)Bahr4M نوشته شده توسط:  بفرمایید

خیلی ممنونم گرامی

بزرگواری نمودید. Heart

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Behnam‌ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۶ ق.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۱ ق.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  مرسی از اینکه وقت میزارید . ببخشید که منظورمو دقیق بیان نکردم . یعنی هر درس رو که میخونم فرداش با ممرایز مرورش کنم یا اینکه بزارم که کتاب تموم شد ممرایز رو شروع کنم؟
حق با شماست ، در مورد ریاضی قصد داشتم که فقط گسسته بخونم ، ولی چنتا از درسا واسم کاملا نا آشنا هستند به همین خاطر وقت زیادی ازم میگیرن ، زبان ، مدار الکتریکی ، سیستم عامل و معماری کامپیوتر که هیچ خاطره ای اصلا ازش ندارم ، یادم نیست چجوری پاسش کردم ، کتابای ریاضی رو گرفتم که اگه واسه این ها به نتیجه ای رسیدم برم سراغشون ،
یه خورده سرعتم واسه درس خوندن پایینه
ببینید یادگیری‌ش که دست خودتون هست، هر بار برید Learn رو بزنید بسته به تنظیماتتون یه سری لغت میاره برای یادگیری. درس‌هایی که هر درس ۱۰ لغت هست رو میتونید تنظیم کنید که هر بار ۱۰ تا بیاره، درس‌هایی که ۱۵ لغت یا ۵ لغت هستند هم به همین ترتیب.
البته اگر موقع یادگیری درس، یک یا بیشتر لغت رو اشتباه بزنید و سری بعدی Learn بزنید، اول این لغات رو دوباره میاره و باید دوباره Learn کنید تا جدید بیاره.
وقتی هم که موقعِ مرور شد، خودش میاره، اینم شکلش:
[attachment=20383]
که من دو روز هست وقت نکردم، این همه واسه مرور تلنبار شده. هر روز میتونید سر ساعت خاصی برید و مرور کنید، اونطوری تلنبار نمیشه. منتهی اگه مثلا سه روز پشت سر هم یاد بگیرید و مرور نکنید، مرورها جمع میشه و سری بعدی که اونا رو دوره کردید، چند روز دیگه همه رو با هم میاره دوباره! الان من این ۱۰۰ و خورده‌ای تا رو بزنم، چند روز دیگه باز همه رو با هم میاره! چون به تاریخ یاد گرفتن نیست و به تاریخِ مرور کردن وابسته هست. پس سعی کنید هر روز سر ساعت خاصی سر بزنید تا روی هم جمع نشه.

آمار و گسسته دو جنبه‌ی مختلف از ریاضی هست و اگر به من بود، روی آمار سرمایه‌گذاری می‌کردم چون وقت کمتری برای خوندن میخواد و احتمال درست زدنشون هست. گسسته خیلی وسیع هست هر چند که اعتقاد دارم باید تمامی درس‌ها رو خوند، الان هم که کنکور اردیبهشت هست و وقت بیشتری دارید. به هر حال یه چیز شخصی هست و ممکن هست کسی مثلاً معماری دوست داشته باشه، یکی هم مثل من از درس معماری بدش بیاد.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - delete4all - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۳ ق.ظ

دوستان من متن صوتی این کتاب ۴۰۰ واژه ضروری تافل رو که دوستمون تویه ممرایز معرفی کرده و عکس گزاشته رو گیرم نمیاد هرچی گشتم
کسی نداره بزاره همینجا یا کتابشو نخریده که همراهش باشه سیدیشو بزاره استفاده کنیم؟

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - EhsanChess - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ب.ظ

دوستان اگه میشه لطف کنید کتاب های ۵۰۴و۱۱۰۰و Essential Toefl و... رو بگین که بترتیب کدوماش خونده بشه؟
آیا نیاز به Essential Toefl هم هست؟

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - gogooli - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۵۴ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ب.ظ)EhsanChess نوشته شده توسط:  دوستان اگه میشه لطف کنید کتاب های ۵۰۴و۱۱۰۰و Essential Toefl و... رو بگین که بترتیب کدوماش خونده بشه؟
فکر کنم ترتیب خوندنش ۵۰۴ و Essential و ۱۱۰۰ است. ولی اگر وقت نداری به نظر من Essential رو نخون. ۵۰۴ و ۱۱۰۰ رو بخون.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - پرهوده - ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۱۱ ب.ظ

[/quote]
خیلی خیلی متشکر در مورد توصیه تون در مورد درس های ریاضی .
و اینکه شما که خودتون رشته معماری هستید ، چرا دوسش ندارید؟ در مورد شروع خوندن معماری لطفا فیلم و کتاب بهم معرفی کنید.
ببخشید ۴۵۰ لغت در ممرایز اسمش چیه؟
مرسی که واسه این پیرمرد خنگ دقیق و ساده توضیح دادید (تکیه کلام یکی از دوستام Smile)
[/quote]

فیلمای دکترگودرزی دانشگاه شریف که میتونین از سایت مکتب خونه دانلود کنید
کتاب هم پوران خوبه

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Behnam‌ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۷ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۳ ق.ظ)delete4all نوشته شده توسط:  دوستان من متن صوتی این کتاب ۴۰۰ واژه ضروری تافل رو که دوستمون تویه ممرایز معرفی کرده و عکس گزاشته رو گیرم نمیاد هرچی گشتم
کسی نداره بزاره همینجا یا کتابشو نخریده که همراهش باشه سیدیشو بزاره استفاده کنیم؟
این کتاب به نظرم فایل صوتی نداره. مطمئن نیستم ولی.

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰ ب.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  خیلی خیلی متشکر در مورد توصیه تون در مورد درس های ریاضی .
و اینکه شما که خودتون رشته معماری هستید ، چرا دوسش ندارید؟ در مورد شروع خوندن معماری لطفا فیلم و کتاب بهم معرفی کنید.
ببخشید ۴۵۰ لغت در ممرایز اسمش چیه؟
اسمش TOEFL Essential Words هست.
ربطی نداره چون "معماری کامپیوتر" یک اشتباه لپی هست. هیچ جای دنیا این رشته رو به این اسم صدا نمی‌کنند. رشته‌ی من اسمش "مهندسی کامپیوتر" هست، همانطور که نرم‌افزار و هوش مصنوعی زیرشاخه‌ای از "علوم کامپیوتر" هستند که به اشتباه در ایران جزو مهندسی کامپیوتر آورده شده‌اند. شریف می‌خواست اسم گرایش‌های "سخت افزار" و "معماری کامپیوتر" رو به "مهندسی کامپیوتر" تغییر بده ولی به دلایلی نشد.
معماری کامپیوتر تنها یک فید از رشته‌ی مهندسی کامپیوتر هست و همانطور که کسی مثلاً یادگیری ماشین کار می‌کنه لزومی نداره از پردازش تصویر خوشش بیاد، من هم به معماری کامپیوتر علاقه ندارم و در دوران ارشد هم این درس رو پاس نکردم چون اجباری نیست.
ضمناً در ایران تا جایی که من میدونم فقط یک استاد معماری کامپیوتر رو تا حدودی بلد هست (که بتونه در این زمینه ریسرچ انجام بده). این فیلد سخت هست و همیشه افراد کارکشته با دانشجوهای زبده تونستند در این حوزه کار کنند
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
این و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
.

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ب.ظ)EhsanChess نوشته شده توسط:  دوستان اگه میشه لطف کنید کتاب های ۵۰۴و۱۱۰۰و Essential Toefl و... رو بگین که بترتیب کدوماش خونده بشه؟
از نظر من Essential از بقیه‌ی کتاب‌ها ضروری‌تر هست مگر اینکه وقت کنید کل ۱۱۰۰ رو بخونید. از بین ۵۰۴ و Essential و ۴۰۰ words از همه مهمترش Essential هست. اون ۴۰۰ لغت بیشتر برای متن‌های تافل کاربرد داره در حالی که متن‌های کنکور تخصصی‌تر هستند و این لغات زیاد به کار نمیاد. دیشکنری لانگمن یک لیست حدوداً ۳۰۰۰ لغته از لغات مهم Academic داره (که البته یک فرد با زبان عادی نصفش رو شاید بلد باشه از الان) که PDFش رو یه جایی دیده بود. چیز خوبی بود. پیدا کردم در اینجا قرار می‌دم.

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Happiness.72 - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۷ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۷ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  دیشکنری لانگمن یک لیست حدوداً ۳۰۰۰ لغته از لغات مهم Academic داره (که البته یک فرد با زبان عادی نصفش رو شاید بلد باشه از الان) که PDFش رو یه جایی دیده بود. چیز خوبی بود. پیدا کردم در اینجا قرار می‌دم.
ممنون میشیم اگه قرار بدید

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Behnam‌ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۱ ب.ظ

به ترتیب فایل‌های (AWL (Academic Word List و Longman Communication 3000 رو آوردم. فایل اول شامل ۵۷۰ لغت پرکاربرد در تمامی زمینه‌های "علمی" هست، یعنی کتاب‌های دانشگاهی (نه روزنامه و ...) و برای کنکور میتونه مفید باشه. تقریباً تمامی این لغت توو کتاب‌های ۵۰۴ و ۴۵۰ و ۴۰۰ به صورت پخش آورده شده‌اند ولی اینجا یکجا آورده شده. منتهی جعبه لایتنر ایناش رو خودتون باید درست کنید.
فایل دوم ۳۰۰۰ لغت پرکاربرد روزانه‌ی انگلیسی هست که چه در نوشتار و چه در گفتار استفاده می‌شوند و طبق بررسی‌ها، ۸۶ درصد از متن‌ها رو شامل میشه. جلوی هر کلمه یک S و/یا یک W نوشته شده. مثلاً afford S1, W3 که نشون میده این کلمه توو گفتار (مکالمات روزمره) جزو ۱۰۰۰ کلمه‌ی پر استفاده هست ولی توو نوشتار جزو ۳۰۰۰ کلمه (یعنی بین دوهزار و سه هزار) که منطقی هم هست چون توو متن‌های آکادمیک این کلمه کمتر دیده میشه (ولی موقع صحبت کردن بیشتر). یا کلمه‌ی analyse W3 که نشون میده این کلمه در مکالمات اصلاً جزو ۳۰۰۰تای اول نیست ولی در نوشتار، جزو ۳۰۰۰تای اول هست (دوباره بین ۲ هزار و ۳ هزار هست رنکش).
بچه‌های حرف‌گوش کنی باشید بازم از این چیزا میذارم [تصویر:  416840_4.gif]

[attachment=20386]
[attachment=20387]

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Happiness.72 - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۷ ب.ظ

خیلی لطف کردید
سپاس فراوان

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - am74 - 12 مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۲۵ ق.ظ

سلام دوستان
وقتتون بخیر
کسی از دوستانی که کنکور دادن کتاب فروشی دارن؟
این کتاب هارو نیاز دارم
طراحی چاپ۱۰یا۱۱ پوران
ساختمان چاپ ۱۲یا۱۱ پوران
گسسته چاپ۱۸پوران
نرم پارسه
پایگاه پارسه
سیستم پارسه
هوش راهیان ارشد چاپ۶
مدیریت رابینز چاپ۱۴
تلگرامم