تالار گفتمان مانشت
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 28 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۵ ب.ظ

(۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۸ ب.ظ)bagbagoo نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۶ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۶ ب.ظ)bagbagoo نوشته شده توسط:  دوستان کسی میتونه برای من و بقیه مشخص کنه که منابع درسی (منظورم کتابهای مرجع) هست، هر کدوم از دروس تا کدوم فصلها باید خونده بشن؟

من بعضی از منابع رو نمیدونم تا کجا باید خونده بشن و از طرفی چون حجم منابع زیاده نمیخوام زیادتر از حدش بخونم.

اگر کسی از دوستان میتونه، دقیقا بگه هر کتابی تا کجا باید خونده بشه.

متشکرم.
* تا کجاشو که من نظرم اینه اگه یه درسو میخونی فرضا ۳ فصل مهمشو ۳ بار بخون و تست بزن تا آماده بشی ولی قسمتهای غیرمهم رو نخونی و سوال بیاد ممکنه خیلی آسون باشه بعد جواب ندی حیفه ، ممکنه یه سوال بدن سخت هم نباشه ولی ترکیبی از معلومات چند فصلو بخواد پس اگه درسی رو میخونی کامل بخون
* برای کنکور هم لازم نیست کتاب مرجع بخونی(فقط نظریه زبانو از لینز بخون بعدش از یکی از کتابها فقط تست بزن متن درسم نخون )
برای منطقی فکر کنم پوران یوسفی کافی باشه
برای سیستم عامل حقیقت (پارسه) خیلی خوبه فقط از همون دور اول خوندن هر چیزی خوندی خلاصه بردار وگرنه از دستت در میره
معماری هم کتاب پوران بد نیست بستگی به هر فرد داره فیلم های دکتر گودرزی هم برای شروع خوبه(وقتگیره) اگه میخوای این درس تستها رو خیلی عمیق یاد بگیری کتاب بانک تست نصیر رو بگیر حل سیستم عامل و منطقی و معماری اون حرف نداره
ساختمان داده رو هم از بچه های نرم افزاری بپرسی بهتر میدونن
موفق باشی

دوست گرامی، متشکرم که لطف کردید جواب منو دادید.سپاس گزارم.

اما در پاسخ باید چند نکته رو خدمتتون عرض کنم.
۱-بنده مدت زیادی از گرفتن لیسانسم سپری گذشته (حدود ۵ یا ۶ سال) بنابراین نیاز به یادآوری بعضی دروس دارم.البته من پارسال هم شرکت کردم ولی می تونم بگم اصلا خوب نخوندم بنابراین خیلی از مطالب از یادم رفته.

۲-همون پارسال که امتحان دادم متوجه شدم که خوندن مراجع (در صورتی که با برنامه ریزی و درست صورت بگیره و وقت هم کافی باشه) میتونه از دو جهت به داوطلب کمک کنه.اول اینکه با خوندن کتب مرجع میتونی مطمئن بشی که چیزی رو از قلم ننداختی.یعنی یه روحیه نسبی میده به آدم هر چند که واقعا اینطور نباشه.یعنی مثلا شما کتاب معماری کامپیوتر یوسفی رو میخونی، تا چه حد میتونی مطمئن باشی که ایشون تمام بخشهای کتاب مانو رو پوشش دادن؟ولی اگر کتاب مرجع رو حتی یک دور هم خونده باشی متوجه کاستیهای احتمالی کتابهای کنکوری میشی و میری دنبالش و از روی یه منبع دیگه میخونیش.
یه خاطره بگم خالی از لطف نیست.بنده غیر از لیسانس IT لیسانس مترجمی زبان رو هم دارم یعنی همزمان در دو رشته لیسانس گرفتم.یادم میاد یکی از امتحانات رشته زبان بود که به دلیل اینکه اون ترم درسهای کامپیوتر خیلی سنگین بود من نرسیدم کتاب مربوط به اون درس زبان رو کامل بخونم (هر ترم حدود ۳۰ یا ۳۲ واحد پاس می کردم).یه فصل آخر کتاب بود که اصولا ازش سوال نمیومد.منم اون فصلو نخوندم گفتم بابا از این فصل که سوال نمیدن!!
از شانس گند من، دقیقا اون ترم استاد محترم هوس کرده بود حدود ۳۰ یا ۴۰ درصد از سوالات رو از همون فصل بده، فصلی که سرجمع ۱۰ درصد کتاب هم نمی شد.یعنی اگر کسی فقط اون فصل رو خونده بود ۴۰ درصد سوالات رو به راحتی جواب میداد.بماند که من با اتکا به دانش قبلی تونستم یه مقدار از سوالات اون فصل رو جواب بدم و هر جوری بود اون درس رو پاس کردم ولی این برام تجربه شد که تمام کتاب رو بخونم و چیزی رو نخونده نذارم.

۳-من با توجه به اینکه رشتم IT بوده طبیعتا بعضی از دروس رشته کامپیوتر مثل کامپایلر، زبانهای برنامه سازی و ... رو پاس نکردم و حتی دروسی مثل مدیریت رو هنوز که هنوزه نمیدونم مرجع واقعیش چیه.بنابراین نمیتونم یک دفعه بشینم سر نکته و تست کامپالیر یا برنامه سازی یا VLSI و ...

امیدوارم دلایلم کافی بوده باشه و دوستان هم این لطف رو در حق من و بقیه بکنن که با توجه به حجم زیادی که دروس این رشته دارن حداقل زیادتر از حد نخونیم و بتونیم به طور مفید از وقتمون استفاده کنیم.

یکبار دیگه از شما دوست محترم تشکر می کنم که لطف کرده و جواب بنده رو دادید.Shy
خواهش میکنم من خودمم ۵ سال پیش لسانس گرفتم طبق تجربه هایی که قبلا داشتم این نظراتو دادم و فکر کنم تا ۸۰درصد جواب بده(البته به شرطی که بدونم خواسته طرف مقابل که شما باشی چیه)
حرفای شما رو درمورد درس معماری کاملا قبول دارم(خودمم گفتم کتاب یوسفی بد نیست اتفاقا پایپلاین و حافظه رو خوب پوشش نمیده یعنی هرجا لازم شد باید از پترسن یا مانو کمک گرفت) ولی قبول کنین برای بعضی درسا واقعا میشه گفت سطح سوالات طوریه که با خوندن کتب کنکوری(البته خیلی عمقی) می تونید به نتیجه کامل برسید مثل منطقی و سیستم عامل(این کتابهایی گفتم واقعا کامله مثل کتاب حقیقت، من کتاب سال ۹۰ رو خوندم به همه سولای سالهای اخیر میشد جواب داد چرا حالا فرضا شاید به خاطر یه سوال اضافه تر زدن وقت درسای دیگه رو از بین ببرم یا کتاب ریاضی مهندسی کریمی خیلی باید عالی باشه من قبلا معادلاتشو خوندم برای کنکور از هر کتاب مرجعی هم فکر کنم بهتره عرض کردم برای کنکور!) ولی برای مثال برای ساختمان داده فکر کنم حتما باید کتاب دکتر قدسی خونده بشه یا نظریه یادم دکتر کارگهی بهم میگفت سوالات همه از کتاب لینزه ،پس خوندنش واجبه.
من معماری شرکت میکنم برای الکترونیک و vlsi نخوندن کتابی مثل صاحب زمانی فاجعه باره ولی برای مدار نه
دعا کن همه قبول شیم

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - bagbagoo - 28 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ب.ظ

@amir_bolury

دوست گرامی بنده هم جسارت نکردم بگم حرفهاتون درست نیست.اتفاقا خیلی هم منطقیه.اما اما اما نکته همون جاییه که خودتون هم گفتید "خواسته طرف مقابل".

چون صحبتش پیش اومد میگم.من صرفا دنبال قبولی تو یه دانشگاه معمولی و گرفتن یه مدرک فوق نیستم.هدف من دانشگاههای تاپ (همه میدونن دیگه ماشاا... همه هم دنبال همونا هستند) هست که اونم خودش دلیل دیگه ای داره.اینکه بعد از ۵ سال به فکر ارشد افتادم بی دلیل نیست.بنابراین نمیتونم ریسک کنم و نخونم.حتی کتاب سیستم عامل رو هم که همه تاکید می کنند کتاب حقیقت کامله، بنده دارم ابتدا از کتب مرجع میخونم.

امیدوارم همه دوستانی که واقعا زحمت میکشن نتیجه زحماتشونو ببینند.ضمنا ما هم محتاجیم به دعا.انشاا... اردیبهشت ماه همه بچه ها با لبخند از سر جلسه امتحان بیرن بیان.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 29 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰ ق.ظ

(۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ب.ظ)bagbagoo نوشته شده توسط:  @amir_bolury

دوست گرامی بنده هم جسارت نکردم بگم حرفهاتون درست نیست.اتفاقا خیلی هم منطقیه.اما اما اما نکته همون جاییه که خودتون هم گفتید "خواسته طرف مقابل".

چون صحبتش پیش اومد میگم.من صرفا دنبال قبولی تو یه دانشگاه معمولی و گرفتن یه مدرک فوق نیستم.هدف من دانشگاههای تاپ (همه میدونن دیگه ماشاا... همه هم دنبال همونا هستند) هست که اونم خودش دلیل دیگه ای داره.اینکه بعد از ۵ سال به فکر ارشد افتادم بی دلیل نیست.بنابراین نمیتونم ریسک کنم و نخونم.حتی کتاب سیستم عامل رو هم که همه تاکید می کنند کتاب حقیقت کامله، بنده دارم ابتدا از کتب مرجع میخونم.

امیدوارم همه دوستانی که واقعا زحمت میکشن نتیجه زحماتشونو ببینند.ضمنا ما هم محتاجیم به دعا.انشاا... اردیبهشت ماه همه بچه ها با لبخند از سر جلسه امتحان بیرن بیان.
انشاالله هر چی خدا بخواد

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Happiness.72 - 29 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶ ق.ظ

(۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ب.ظ)bagbagoo نوشته شده توسط:  ابتدا از کتب مرجع میخونم.
وقت گیره
از روی حقیقت بخون بعد به مرجع رجوع کن

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - delete4all - 29 مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۵۲ ق.ظ

وقت گیره ولی اساسیه لامصب
من خودم خط به خط سیلبر شاتز رو خوندم محشره ( البته تو کنکور کاردانی به کارشناسیم)
دید خ خ کاملی میده به آدم البته اگه با دقت بخونه

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - roodantnt - 29 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۸ ق.ظ

اصولا مرجع خوانی بیشتر برای رفع اشکال بکار بره بهتره با توجه به زمان باقیمانده و حجم بالای کتاب مرجع
بیشتر اوقات برای بیشتر کتاب ها همون یه کتاب کنکوری خوب پاسخگو هست و نیازی به مرجع خوانی نیست

موفق باشید

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - EhsanChess - 29 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ

دوستان نظرتون در مورد ساختمان داده و طراحی الگوریتم نصیر چی هس.
یه جا دیدم گفتن کتاب طراحیش غلط داره. یه جا دیگه گفتن ساختمانش خوبه.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - bagbagoo - 30 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴ ب.ظ

(۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ)EhsanChess نوشته شده توسط:  دوستان نظرتون در مورد ساختمان داده و طراحی الگوریتم نصیر چی هس.

من این کتاب رو ندیدم ولی میدونم یکی از استادای موسسه نصیر دکتر ! محسن ابراهیمی مقدم هست که عمدتا این دو درس رو تدریس می کنه.
اگر مولف کتاب نصیر این آدم باشه ندید بهتون میگم نخرید و اگر دارید بندازینش تو سطل آشغال.

این آدم دو زار سواد نداره.من باهاش درس داشتم.کل دانشگاه رو عاصی کرده بود آخرش هم آموزش دانشکده مجبور شد اخراجش کنه.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Innocence - 31 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۴ ب.ظ

بچه هایی که توی ساختمان و الگوریتم قوی هستن برای مسلط شدن توی این دو درس چه پیشنهادی دارن
من واسه این دو درس کتابهای مقسمی و پارسه و پوران رو دارم
ب نظرتون این کتابها رو ترکیبی و موازی بخونم خوب میشه؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmm1374 - 31 مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ب.ظ

(۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۴ ب.ظ)marzie.ahmadi نوشته شده توسط:  بچه هایی که توی ساختمان و الگوریتم قوی هستن برای مسلط شدن توی این دو درس چه پیشنهادی دارن

پوران رو بزارید منبع اصلی درس برا درسنامه
مقسمی رو بزارید برا تست چون که تست ها رو بیشتر شرح داده
در مورد پارسه هم اطلاعی ندارم

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - roodantnt - 31 مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۱۵ ب.ظ

(۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۴ ب.ظ)marzie.ahmadi نوشته شده توسط:  بچه هایی که توی ساختمان و الگوریتم قوی هستن برای مسلط شدن توی این دو درس چه پیشنهادی دارن

برای این دو درس اگه زیاد قوی نیستین میتونید با کتاب مقسمی شروع کنید که خیلی روان گفته مباحث رو ولی به هیچ وجه پاسخگوی کنکور نیست درسنامش اما برای بیشتر تست زدن خوبه
میتونید برای درس نامه از کتاب پوران بخونید که بهتر از مقسمی هست
برای تست هم پوران آبی و پوران نارنجی
و ۱۰۰ بار تست زدن از کل سوالات ۶۰۰ مسئله دکتر قدسی توصیه میشه ( جواب این توصیه رو کنکور اولی ها بعد کنکور میفهمند )

تا میتونید تست زیاد بزنید برای این دو درس

پارسه رو اطلاعی ندارم و موازی خوانی هم نیازی نیست . بیشتر تست مهمه و تسلط به مبحث درسی
موفق باشید .

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Innocence - 31 مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۲۷ ب.ظ

(۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۱۵ ب.ظ)roodantnt نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  
(31 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۴ ب.ظ)marzie.ahmadi نوشته شده توسط:  بچه هایی که توی ساختمان و الگوریتم قوی هستن برای مسلط شدن توی این دو درس چه پیشنهادی دارن

برای این دو درس اگه زیاد قوی نیستین میتونید با کتاب مقسمی شروع کنید که خیلی روان گفته مباحث رو ولی به هیچ وجه پاسخگوی کنکور نیست درسنامش اما برای بیشتر تست زدن خوبه
میتونید برای درس نامه از کتاب پوران بخونید که بهتر از مقسمی هست
برای تست هم پوران آبی و پوران نارنجی
و ۱۰۰ بار تست زدن از کل سوالات ۶۰۰ مسئله دکتر قدسی توصیه میشه ( جواب این توصیه رو کنکور اولی ها بعد کنکور میفهمند )

تا میتونید تست زیاد بزنید برای این دو درس

پارسه رو اطلاعی ندارم و موازی خوانی هم نیازی نیست . بیشتر تست مهمه و تسلط به مبحث درسی
موفق باشید .
توصیه خوبی بود مرسی.. راستش درسنامه مقسمی رو خوندم اما اصلا به دلم ننشست پوران رو بهتر درک میکنم اما چون خیلی از رتبه های برتر سالهای پیش میگفتن اول مقسمی رو میخوندن بعد کتابهای دیگه فکر کردم شاید مقسمی خیلی مهم باشه.. در مورد ۶۰۰ مساله هم حق با شماست خیلی مهمه کتابشو دارم سعی میکنم وقتی مسلط شدم حتما روی تست هاش کار کنم اما فعلا در حدی نیستم که خیلی روی تست مانور بدم باید بیشتر مفاهیم رو درک کنم و مفهومی بخونم تا مسلط شم.. ممنون از راهنمایی هاتون کاربر mmm1371 و roodant

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - EhsanChess - 31 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۲ ب.ظ

(۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴ ب.ظ)bagbagoo نوشته شده توسط:  
(29 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ)EhsanChess نوشته شده توسط:  دوستان نظرتون در مورد ساختمان داده و طراحی الگوریتم نصیر چی هس.

من این کتاب رو ندیدم ولی میدونم یکی از استادای موسسه نصیر دکتر ! محسن ابراهیمی مقدم هست که عمدتا این دو درس رو تدریس می کنه.
اگر مولف کتاب نصیر این آدم باشه ندید بهتون میگم نخرید و اگر دارید بندازینش تو سطل آشغال.

این آدم دو زار سواد نداره.من باهاش درس داشتم.کل دانشگاه رو عاصی کرده بود آخرش هم آموزش دانشکده مجبور شد اخراجش کنه.

ایشون که عضو هیئت علمی شهید بهشتی هس و امسال هم کلاسش برگزار میشه!

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Behnam‌ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱ ب.ظ

(۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴ ب.ظ)bagbagoo نوشته شده توسط:  این آدم دو زار سواد نداره.من باهاش درس داشتم.کل دانشگاه رو عاصی کرده بود آخرش هم آموزش دانشکده مجبور شد اخراجش کنه.
من اصلاً نمیدونم ایشون چجوری تدریس میکنه ولی مطمئن هستید که سواد نداره!؟ تعریف شما از سواد چی هست؟ کافی هست رفرنس‌های مقاله‌هاش که اسم اول هم بوده رو نگاه کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آموزش کدوم دانشگاه یه دانشیار رو اخراج کرد؟ البته که تخصصش هوش مصنوعی و ویژن هست و عجیبه ساختمان داده و الگوریتم تدریس میکنه ولی با این حساب پس دکتر قدسی هم بی‌سواد محض هست چون به هیچ وجه خوب درس نمیده.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - darush12 - 31 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۸ ب.ظ

(۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(30 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴ ب.ظ)bagbagoo نوشته شده توسط:  این آدم دو زار سواد نداره.من باهاش درس داشتم.کل دانشگاه رو عاصی کرده بود آخرش هم آموزش دانشکده مجبور شد اخراجش کنه.
من اصلاً نمیدونم ایشون چجوری تدریس میکنه ولی مطمئن هستید که سواد نداره!؟ تعریف شما از سواد چی هست؟ کافی هست رفرنس‌های مقاله‌هاش که اسم اول هم بوده رو نگاه کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

آموزش کدوم دانشگاه یه دانشیار رو اخراج کرد؟ البته که تخصصش هوش مصنوعی و ویژن هست و عجیبه ساختمان داده و الگوریتم تدریس میکنه ولی با این حساب پس دکتر قدسی هم بی‌سواد محض هست چون به هیچ وجه خوب درس نمیده.

سلام

ببینید هم حرف Behnam‌ و هم bagbagoo ، درسته، ولی؛

به نظرم، پیشرفت علمی در یک حوزه و گسترش مرزهای دانش یک حوزه علمی، یک بحث هست
اما
آموزش همان حوزه علمی بحث دیگر.
فردی که متخصص در حوزه ای هست و در حال پژوهش در یک حوزه علمی هست لزوماً؛ معلم خوبی برای همان حوزه نخواهد بود ولی این عدم توانایی در آموزش، نقطه منفی برای متخصص نیست، بلکه کلاً باید این متخصص را در حوزه آموزش بکار نگرفت و باید اجازه داد که متخصص ۱۰۰% توانایی و وقتش را برای تحقیق بگذارد.
در عوض گاهی افراد متخصص و یا تاحدودی متخصص، معلم های فوق العاده ای هستند که در تبیین مفاهیم اصلی دروس به زیبایی هرچه تمام تر عمل میکنند اما ممکن هست که در موارد خیلی تخصصی، دانش لازم را نداشته باشند که بازهم یک نقطه منفی برای معلم نیست.