تالار گفتمان مانشت
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - عزیز دادخواه - ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۹ ب.ظ

یک عده فقط واسه اینکه بگن باسوادن جعفرنژاد رو کوبیدن . من همه کتابهاشو ندیدم اما بدون شک C و delphi ایشون جزو بهترین کتابهای کامپیوتر هستند. خصلت ما ایرانی هاست که به محض اینکه خیال کردیم چیزی شدیم شروع میکنیم به کوبیدن دیگران. کتاب مقسمی اگر کامل نیست اشکال از ماست که خیال میکنیم با یه کتاب باید در اون زمینه دانشمند بشیم و بی توجه از کنار همه محاسن اون کتاب شروع به خودنمایی و ابراز وجود میکنیم.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Pure Liveliness - 04 مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۵۵ ب.ظ

(۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۹ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  یک عده فقط واسه اینکه بگن باسوادن جعفرنژاد رو کوبیدن . من همه کتابهاشو ندیدم اما بدون شک C و delphi ایشون جزو بهترین کتابهای کامپیوتر هستند. خصلت ما ایرانی هاست که به محض اینکه خیال کردیم چیزی شدیم شروع میکنیم به کوبیدن دیگران. کتاب مقسمی اگر کامل نیست اشکال از ماست که خیال میکنیم با یه کتاب باید در اون زمینه دانشمند بشیم و بی توجه از کنار همه محاسن اون کتاب شروع به خودنمایی و ابراز وجود میکنیم.
در مورد کتاب های برنامه نویسی شون نظری ندارم چون ندیدم.
اما در مورد پایگاه داده ها و ساختمان داده های ایشون که دیدم، کافی هست این دو تا رو با سایر کتاب های مطرح کنکور (نه مثلا کتاب داده ساختارهای دکتر قدسی و کتاب پایگاه داده ی استاد رانکوهی) صرفا با کتب کنکوری دیگه مقایسه ش کنید و بعد متوجه میشید چه برتری ای به بقیه داره؟
بله یه کتاب خوب کنکوری آدم رو توی اون درس باید قوی کنه. مشخصه این. مثل پایگاه داده ی دکتر کیوان پور. مثل آمار استاد طورانی و ...

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - عزیز دادخواه - ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۱ ب.ظ

در مورد کتابهای آقای مقسمی به نظر من برای شروع خوبه و متاسفانه چون ایشون کتابهاشون رو به روز نمیکنند بعد از خوندن کتاب ایشون من شخصا وقتی مثلا کتاب پوران میخونم میبینم مطالبی هست ک مقسمی نگفته اما با توجه به اینکه من پایه مناسبی ندارم اگر از همون قدم اول میرفتم سراغ پوران درکش برام سخت بود اما شیوه آموزش و بیان مطالب آقای مقسمی بسیار شیوا و مناسب افرادیه که میخواند از صفر شروع کنند کاش ایشون یه سری تغیرات و به روز آوری ها در کتاباشون میدادند تا کامل میشد.
در مورد بار علمی آقای مقسمی و مقایسه ایشون با پروفسور قدسی این دیگه از صلاحیت من خارجه اما یک نکته مهم اینه که اساسا کنکور یه مقوله سوا از سواده و یک سری فوت و فنه که شما باهاش تست میزنی به اضافه زکاوت و هوش شما که سر جلسه به کمکتون میاد. توی مصاحبه های مانشت اگر دقت کنید خیلی ها با مطالعه منابعی که شاید بار علمی چندانی ندارند به موفقیت های خوبی رسیدند.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Pure Liveliness - 04 مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۸ ب.ظ

(۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۱ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  در مورد کتابهای آقای مقسمی به نظر من برای شروع خوبه و متاسفانه چون ایشون کتابهاشون رو به روز نمیکنند بعد از خوندن کتاب ایشون من شخصا وقتی مثلا کتاب پوران میخونم میبینم مطالبی هست ک مقسمی نگفته اما با توجه به اینکه من پایه مناسبی ندارم اگر از همون قدم اول میرفتم سراغ پوران درکش برام سخت بود اما شیوه آموزش و بیان مطالب آقای مقسمی بسیار شیوا و مناسب افرادیه که میخواند از صفر شروع کنند کاش ایشون یه سری تغیرات و به روز آوری ها در کتاباشون میدادند تا کامل میشد.
در مورد بار علمی آقای مقسمی و مقایسه ایشون با پروفسور قدسی این دیگه از صلاحیت من خارجه اما یک نکته مهم اینه که اساسا کنکور یه مقوله سوا از سواده و یک سری فوت و فنه که شما باهاش تست میزنی به اضافه زکاوت و هوش شما که سر جلسه به کمکتون میاد. توی مصاحبه های مانشت اگر دقت کنید خیلی ها با مطالعه منابعی که شاید بار علمی چندانی ندارند به موفقیت های خوبی رسیدند.
من ایشون رو با دکتر قدسی و کلا اون سطح از سواد مقایسه نکردم. بهتر بود پستم رو میخوندید! بحث مقایسه ی استادها نیست. بحث خوب بودن کتاب های کنکوری هست و مقایسه شون.
اون خیلی ها شاید پایه ی مناسبی داشتند. یک نفر با خوندن پایگاه داده شون چند تا از تست های سال های اخیر رو میتونه بزنه اگه پایه نداشته باشه؟...
انشاالله موفق باشید.

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Behnam‌ - ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۶ ب.ظ

(۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۹ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  یک عده فقط واسه اینکه بگن باسوادن جعفرنژاد رو کوبیدن . من همه کتابهاشو ندیدم اما بدون شک C و delphi ایشون جزو بهترین کتابهای کامپیوتر هستند.
حق با شما هست امیدوارم در تمامی مسیرهای زندگی‌تون هم انتخاب‌هاتون مثل الان باشه.

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - ma3a - 04 مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴ ب.ظ

(۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۶ ق.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۳۱ ب.ظ)edward71 نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۲ ب.ظ)ma3a نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من کارشناسیم رشته ی ریاضی بوده ولی برای ارشد قصد دارم ارشد IT رو بخونم
ولی هیچ اطلاعاتی از منابع ندارم
میخام منو راهنمایی کنید که چه درسایی یا کتابایی و باید بخونم و از چه کتاب تست های رو بگیرم
فقط تورو خدا نامیدم نکنید و نگید از ریاضی اومدی و نمیتونی
من با امیدواری وارد این سایت شدم
به امید اینکه راهنمایاتون راهگشام باشه
مرسی از همه
اولا که بهتون خوش آمد میگم، ما هیچ کس رو نا امید نمیکنیم، اما به نظر من شما توی رشته مهندسی کامپیوتر موفق تر میشید چون لیسانس ریاضی دارید، مهندسی کامپیوتر اکثرا بچه ها ریاضی کم میزنن و شما میتونید اونجا بهتر نتیجه بگیرید

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
بهنظرم برای شما بهترین گرایش هوشه

درسته چون ریاضی داره گرایش های مهندسی کامپیوتر ولی زیاد هم موثر نمیتونه باشه چون ضریبش یک هست
احتمالا سال ۹۷ کنکور بدم چون برای سال ۹۶ فرصت ندارم بخاطر تغییرگرایش وقت زیادی لازم دارم

(۰۲ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۲۳ ب.ظ)edward71 نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۳۴ ب.ظ)ma3a نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۳۱ ب.ظ)edward71 نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۲ ب.ظ)ma3a نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من کارشناسیم رشته ی ریاضی بوده ولی برای ارشد قصد دارم ارشد IT رو بخونم
ولی هیچ اطلاعاتی از منابع ندارم
میخام منو راهنمایی کنید که چه درسایی یا کتابایی و باید بخونم و از چه کتاب تست های رو بگیرم
فقط تورو خدا نامیدم نکنید و نگید از ریاضی اومدی و نمیتونی
من با امیدواری وارد این سایت شدم
به امید اینکه راهنمایاتون راهگشام باشه
مرسی از همه
اولا که بهتون خوش آمد میگم، ما هیچ کس رو نا امید نمیکنیم، اما به نظر من شما توی رشته مهندسی کامپیوتر موفق تر میشید چون لیسانس ریاضی دارید، مهندسی کامپیوتر اکثرا بچه ها ریاضی کم میزنن و شما میتونید اونجا بهتر نتیجه بگیرید

مرسی که نامید نمیکنید کسیوSmile
راستش من خیلی دوست دارم رشته ی IT گرایش شبکه رو بخونم
چرا بنظرتون مهندسی کامپیوتر برام بهتره؟
یعنی ممکنه نتونم از پس IT بر بیام
ولی بازم IT رو ترجیح میدم
فقط منابع و کتاب تستاشو نمیدونم ونمیت=دونم از چه درسی شروع کنم برای خوندن
چون ریاضی خوندید میگم، شما با زدن درصد بالای ریاضی میتونید کاستی های سایر دروس رو جبران کنید، توی IT دیگه به ثبات رسیده درصد داوطلب ها، اما کامپیوتر همچنان ریاضی ها پایینه و واسه کسی که ریاضیش خوبه میتونه برگ برنده باشه ! من پیشنهاد دادم بهتون، خودتون مختارید، گرایش شبکه هم ممکنه بره زیر گروه مجموعه مهندسی کامپیوتر و اکثر کسانی که شبکه میخوان الان دارن درسای کامپیوتر رو هم میخونن

واقعا ممکنه شبکه بره گرایش کامپیوتر؟
چقدر احتمالش هست؟
اولین باره میشنوم
اینجوری که خیلی بده کسی که بخاد شبکه بخونه خیلی سر در گم میشه که چه آزمونی و شرکت کنه !
واقعا به سنجش نمیشه اعتماد کرد!

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 04 مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۲ ب.ظ

(۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴ ب.ظ)ma3a نوشته شده توسط:  درسته چون ریاضی داره گرایش های مهندسی کامپیوتر ولی زیاد هم موثر نمیتونه باشه چون ضریبش یک هست
احتمالا سال ۹۷ کنکور بدم چون برای سال ۹۶ فرصت ندارم بخاطر تغییرگرایش وقت زیادی لازم دارم
ابدا به خاطر ۴تا درس ریاضی تو کنکور نگفتم برو هوش! همونطوری که خودتم گفتی ضریبش ۱ هست. باید فکر کنی فردا ارشد قبول شدی تقریبا این گرایشا با هم فرق دارن کلا به نظرم هوش گرایش جذابیه و اگه ریاضی و برنامه نویسی دوس داشته باشی و قوی باشی میتونی کارای خیلی جالبی انجام بدی اگه پیاده سازی سخت افزاری بلد باشی که خیلی بهتر
به نظرم فکر کنکور سال بعد رو زیاد نکن همین امسال فشار بیار
من فکر کنم افرادی که ریاضی ، فیزیک ، برق و این تیپ رشته ها بوده تو لیسانس مخشون قشنگ فعال شده (البته نظر شخصیمه ، من ریاضی ها رو در کنار بقیه درسا میخونم فکر میکنم مغز آدم با درگیر شدن با حل مسائل ریاضی قوی میشه) فقط یه نکته رو در نظر داشته باش که ریاضی ات خوبه دیگه ، پس درسای تخصصی رو بخون در کنارشون اوقات بیکاری ۲ یا ۳ تا از درسای ریاضی رو هم تست بزن و کار کن به نظرم شانس ۷۰ درصدی برای قبولی امسال داری به شرطی که تا ۲ ماه قبل آزمون درسایی که قرار بود بخونی رو تموم کرده باشی و اون ۲ ماه هم دوره کنی
it و نرم افزار رقابت خیلی شدیده و به نظرم برای کار در بازار بیشتر به لیسانست نگاه میکنن نه به ارشدت ، تو ارشد هم معمولا وقت نمیکنی برای بازار چیزی یاد بگیری Sad
هوش قبولیش نسبتا یه کم رقابتش کمتره و به نظرم انقدر موضوعات متنوع و جذاب داره که هر دانشجویی خوشش میاد البته اگه بخوادBig Grin

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - ۸_۸ - ۰۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۲ ق.ظ

(۰۴ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  مقسی و کتاب‌هاش برای کنکور ارشد دقیقاً نقش جعفرنژاد قمی و ترجمه‌هاش در مباحث کامپیوتری رو داره.

میشه گفت مقایسه ی خوبی کردید. هر دو تاشون دقیقا جوری کتاب مینویسن و ترجمه می کنن که حتی الامکان روون باشه. مثلا آقای جعفرنژاد سعی می کنی واژه های جا افتاده مثلا کلاینت یا سرور رو مشتری یا خدمتگزار ترجمه نکنه و این خیلی توی روونتر شدن متن هاش تاثیر میذاره و من واقعا برخی کتاب های تالیفی آقای قمی مخصوصا C ایشون را با نمونه های خارجی قابل مقایسه نمیبینم. واقعا اگه این کتابشون به انگلیسی ترجمه بشه فروش خیلی زیادی خواهد داشت. کتابهایی که از آقای قمی خوندم شامل C، C++، ASP.NET ،C# ، PHP، شبکه های کامپیوتری، برنامه نویسی شبکه، و چندین کتاب دیگه که الان خاطرم نیست میشه.

آقای مقسمی هم چون از بدو جوانی تو کار کنکور بودن کتابهاشون به بلوغ خوبی رسیدن. مثلا کتاب هوش مصنوعیشون واقعا عالیه. خیلی جموجور کل مطالب رو خلاصه کرده. یا مثلا کتاب پایگاه دادشون واقعا عالیه. همینطور کتاب محاسباتشون، سیستم عاملشون، مدار منطقی، الگوریتم، ساختمان داده و معماریشون. اینارو خوندم که میگم خوبه، بقیه ی کتابهاشون هم به نظرم ارزش یک بار خوندن رو دارن.

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - I-man - 05 مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ق.ظ

سلام خدمت همه اعضای گروه من تازه این تاپیکو دیدم و خیلی خوشحال شدم که چنین گروهی راه انداختین منم جزو گروهتون قبول کنین .از بچه ها کسایی که مدار منطقی رو دارن میخونن فصل سه کتاب پوران یه بخش ته فصل هست که بیشتر مدار الکتریکه تا منطق و هیچ مقدمه ای نداره واسه فهمیدنش تستهم ازش کم هست ایا واجبه خوندنش یا از روش رد شیم؟و اگه واجبه از کجا بحث کاملشو پیدا کنیم که بفهمیمش ؟با تشکر

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 05 مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ق.ظ

(۰۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ق.ظ)I-man نوشته شده توسط:  سلام خدمت همه اعضای گروه من تازه این تاپیکو دیدم و خیلی خوشحال شدم که چنین گروهی راه انداختین منم جزو گروهتون قبول کنین .از بچه ها کسایی که مدار منطقی رو دارن میخونن فصل سه کتاب پوران یه بخش ته فصل هست که بیشتر مدار الکتریکه تا منطق و هیچ مقدمه ای نداره واسه فهمیدنش تستهم ازش کم هست ایا واجبه خوندنش یا از روش رد شیم؟و اگه واجبه از کجا بحث کاملشو پیدا کنیم که بفهمیمش ؟با تشکر
فکر کنم اگه از صفحات عکس بگیری و بذاری و مشکلتو بگی باز هم بچه ها جواب میدن

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Miss java - 05 مهر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۹ ق.ظ

سلام دوستان. مقدممو در این گروه درسی گرامی میدارمBig GrinBig GrinTongue
امیدوارم من و همه ی شما عزیزان در این آزمون موفق باشیم.
سوالی داشتم.
من آخرش نفهمیدم pl و کامپایلر رو چه کتابی براشون بگیرم.
اگر راهنمایی کنین بسی ممنون میشم.

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Pure Liveliness - 05 مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۹ ق.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دوستان الان می تونید جواب بفرستید. قطعا نتیجه ی خوبی خواهد داشت. البته اگه شما جواب نفرستید مجبوریم متوقف کنیم.
منتظر پاسخ هاتون هستیم تا ادامه بدیم Smile

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - Pure Liveliness - 05 مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۶ ق.ظ

(۰۵ مهر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۹ ق.ظ)Miss java نوشته شده توسط:  سلام دوستان. مقدممو در این گروه درسی گرامی میدارمBig GrinBig GrinTongue
امیدوارم من و همه ی شما عزیزان در این آزمون موفق باشیم.
سوالی داشتم.
من آخرش نفهمیدم pl و کامپایلر رو چه کتابی براشون بگیرم.
اگر راهنمایی کنین بسی ممنون میشم.
سلام. انشاالله موفق باشید.
واسه پی ال:
(۰۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ق.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  سلام. وقتتون بخیر
روند سوالات کنکور تغییر کرده.
آقای فرزام مهر (مشاور و مدرس نصیر) برای مباحث مختلف اومدن فصل های کتاب ها رو مشخص کردن که کدوم فصول خونده بشه. کتابهای Pratt، Mitchell و Maclennen باید به صورت تلفیقی خونده بشه طبق گفته ی ایشون. درسته زبان اصلی هستند ولی من میشل رو که خوندم متنش خیلی روان بود.
واسه آشنایی کلی با این درس یه نگاهی به جزوه ی دکتر نورالله بندازید. گرچه قدیمی هست و روند سوالا مثل سابق نیست اما جزوه ی خوبی هست. توی مانشت سرچ کنید.
واسه کامپایلر هم پوران نوشته ی دکتر شاپوری

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - I-man - 05 مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰ ق.ظ

(۰۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ق.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  
(05 مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ق.ظ)I-man نوشته شده توسط:  سلام خدمت همه اعضای گروه من تازه این تاپیکو دیدم و خیلی خوشحال شدم که چنین گروهی راه انداختین منم جزو گروهتون قبول کنین .از بچه ها کسایی که مدار منطقی رو دارن میخونن فصل سه کتاب پوران یه بخش ته فصل هست که بیشتر مدار الکتریکه تا منطق و هیچ مقدمه ای نداره واسه فهمیدنش تستهم ازش کم هست ایا واجبه خوندنش یا از روش رد شیم؟و اگه واجبه از کجا بحث کاملشو پیدا کنیم که بفهمیمش ؟با تشکر

مباحث تکنولوژی ساخت تراشه به بعد که شامل مدارات rtl وdtl و ttt وecl و mos و cmos و عملکرد دیود در مدارات دیجیتال

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 05 مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ق.ظ

(۰۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰ ق.ظ)I-man نوشته شده توسط:  
(05 مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ق.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  
(05 مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ق.ظ)I-man نوشته شده توسط:  سلام خدمت همه اعضای گروه من تازه این تاپیکو دیدم و خیلی خوشحال شدم که چنین گروهی راه انداختین منم جزو گروهتون قبول کنین .از بچه ها کسایی که مدار منطقی رو دارن میخونن فصل سه کتاب پوران یه بخش ته فصل هست که بیشتر مدار الکتریکه تا منطق و هیچ مقدمه ای نداره واسه فهمیدنش تستهم ازش کم هست ایا واجبه خوندنش یا از روش رد شیم؟و اگه واجبه از کجا بحث کاملشو پیدا کنیم که بفهمیمش ؟با تشکر

مباحث تکنولوژی ساخت تراشه به بعد که شامل مدارات rtl وdtl و ttt وecl و mos و cmos و عملکرد دیود در مدارات دیجیتال
یهو دیدی اومد بخون