تالار گفتمان مانشت
مهندسی برق (الکترونیک/مخابرات) - پردیس دانشگاه تهران یا دانشگاه آزاد؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

مهندسی برق (الکترونیک/مخابرات) - پردیس دانشگاه تهران یا دانشگاه آزاد؟ - Iron Maiden - 20 مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۲۵ ب.ظ

سلام دوستان عزیز انجمن مانشت،
امیدوارم حالتون خوب باشه.
من طی یک سری ماجراهایی؛ کنکور ریاضی امسال رو شرکت کردم و به دلایلی نتونستم رتبه خوبی کسب کنم و رتبم در منطقه ۱ و کشوری به ترتیب ۱۸هزار و ۴۰هزار شد. می دونم که با این رتبه، می تونم مهندسی برق پردیس دانشگاه تهران رو قبول بشم، تو دفترچه هم نوشته مشترک با دانشگاه ایندیانا پردو آمریکا (؟!). شهریه ها رو هنوز اعلام نکردن ولی باید خیلی بالاتر از شهریه دانشگاه آزاد باشه. من قصد دارم بعد از پایان لیسانس، برای فوق به آلمان برم و بودجه‌م هم کمی محدوده. به نظر شما اصلا پردیس دانشگاه های معروف ارزش هزینه بالا و شهریه های سنگینشون رو دارن؟
دانشگاه آزاد شیراز در بین واحد های مختلف اصفهان و تهران سطحش چطوره؟
دانشگاه های غیرانتفاعی در این بین چطورن؟
البته واحد مجازی دانشگاه شیراز هم قبول می شم، ولی حدس می زنم برای رشته‌های مهندسی جالب نباشه!
خیلی خوشحال می شم نظراتتون رو بدونم.
با تشکر.

مهندسی برق (الکترونیک/مخابرات) - پردیس دانشگاه تهران یا دانشگاه آزاد؟ - darush12 - 20 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۲ ب.ظ

اگر هدفتون اینه که در مقطع "فوق لیسانس" برای آلمان اپلای کنید؛ خب، نیازمند این هست که دانشگاه مقطع "لیسانس" مشهوری داشته باشید که اساتید خارجی مجاب و قانع کند که شما دانشجوی خوبی هستید.

در مورد انتخاب دانشگاه؛ به نظر شخصی من، بهتر هست در شهر خودتون انتخاب رشته کنید، چون به این وسیله راحتتر میتوانید روی درسهای خودتون تمرکز کنید، که نتیجه اش کسب نمرات بالا میشود که برای اپلای کردن کمکتون میکند.

مهندسی برق (الکترونیک/مخابرات) - پردیس دانشگاه تهران یا دانشگاه آزاد؟ - Iron Maiden - 20 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳ ب.ظ

خیلی ممنونم. ولی من دیدم که خیلی‌ها از دانشگاه های آزاد و حتی علمی کاربردی هم تونستن به راحتی پذیرش بگیرن.

RE: مهندسی برق (الکترونیک/مخابرات) - پردیس دانشگاه تهران یا دانشگاه آزاد؟ - darush12 - 20 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹ ب.ظ

(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳ ب.ظ)Iron Maiden نوشته شده توسط:  
(20 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۲ ب.ظ)darush12 نوشته شده توسط:  
خیلی ممنونم. ولی من دیدم که خیلی‌ها از دانشگاه های آزاد و حتی علمی کاربردی هم تونستن به راحتی پذیرش بگیرن.

قطعاً امکانپذیر هست، اما شما باید شرایط آن دانشجوها را در نظر بگیرید؛ شرایطی مثل:
۱) معدل مقطع لیسانس،فوق لیسانس
۲) داشتن رتبه در مسابقات دانشجویی
۳) رتبه دانشگاه مقصد
۴) میزان فاندی که از دانشگاه مقصد دریافت کرده اند، یا حتی، امکان داره بالعکس از پول شخصی هزینه ها را پرداخت کردند
۵) میزان تسلط بر زبان کشور مقصد

در نهایت همه موارد به خود شما بستگی داره، اگر بخواهید مطمئناً راهی پیدا میکنید.

هیچ قانونی وجود نداره و صحبت ما از اکثریت ها هست، نه لزوماً همه افراد.

مهندسی برق (الکترونیک/مخابرات) - پردیس دانشگاه تهران یا دانشگاه آزاد؟ - Iron Maiden - 23 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۵ ب.ظ

این موضوع حقیقت داره که بعضی اساتید دانشگاه آزادهای تهران با اساتید دانشگاه صنعتی شریف یکی هستن؟