تالار گفتمان مانشت
سوال در مورد جدول مشخصه SR - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال در مورد جدول مشخصه SR - Hopital - 02 شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۲۰ ق.ظ

سلام

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مگه نباید s با q(حالت فعلی) NOR بشه و نات حالت بعدی بدست بیاد؟ پس چرا ۰ و ۱ شده ۱؟
در قسمت پایین هم همین طور؟

پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

RE: سوال در مورد جدول مشخصه SR - delete4all - 02 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۲۹ ق.ظ

سلام
جدول مشخصه لچ sr درصورتی که S=0 , R=1 باشه Q=0 میشه و Q"=1 میشه
جدول کامل درست میگه
طبق لچ با گیت NOR که گزاشتمش تو پیوست

خوب ببینید به این روش تریس کن شما هم:
اول ورودی ها رو : s=0 بزار , q=0 حالا خروجی جدید Q" میشه ۱ درسته؟ پس در نتیجه خروجی جدید Q هم میشه ۰ اوکی؟

خوب حالا اونی که شما علامت سوال گزاشتی رو تریس میکنیم:
ورودی R=1 , q=1 حالا خروجی جدید nor که Q هست میشه ۰ درسته؟ در نتیجه خروجی جدید Q" هم میشه ۱

که جفتش معادله جدول خلاصه درستی هست

RE: سوال در مورد جدول مشخصه SR - Hopital - 02 شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۳۷ ب.ظ

با تشکر از وقتی که گذاشتین

ببینید مشکل من اینجاست
نقل قول: خوب حالا اونی که شما علامت سوال گزاشتی رو تریس میکنیم:
ورودی R=1 , q=1 حالا خروجی جدید nor که Q هست میشه ۰ درسته؟ در نتیجه خروجی جدید Q" هم میشه ۱

من ورودی q=1 و s=0 میذارم و میخوام Q" رو بدست بیارم، که وقتی NORمیشن Q" میشه ۰ نه ۱. یعنی من نمیخوام از نات گرفتن استفاده کنم. میخوام Qو Q"رو مستقل بدست بیارم.

RE: سوال در مورد جدول مشخصه SR - delete4all - 03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲ ق.ظ

نقل قول: من ورودی q=1 و s=0 میذارم و میخوام Q" رو بدست بیارم، که وقتی NORمیشن Q" میشه ۰ نه ۱. یعنی من نمیخوام از نات گرفتن استفاده کنم. میخوام Qو Q"رو مستقل بدست بیارم.

شما این دو ردیف از جدول رو نباید حالت قبلی رو به این شکلی که خودتون میگید دخالت بدین.
این دو ردیف از جدول رو باید یجوری ضمنی به جواب برسید به این صورت که:
زمانی که ورودی s=0 ,R=1 چون یکی از ورودی های nor که r بهش وصله ۱ هست پس دیگه در هر صورت Q=0 (که مخالفش Q"=1) میشه و این صفر فرستاده میشه کنار S که هردو صفر هستن در نتیجه Q"=1

پیوست هارو بخون

RE: سوال در مورد جدول مشخصه SR - Hopital - 03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۲۸ ب.ظ

(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲ ق.ظ)delete4all نوشته شده توسط:  
نقل قول: من ورودی q=1 و s=0 میذارم و میخوام Q" رو بدست بیارم، که وقتی NORمیشن Q" میشه ۰ نه ۱. یعنی من نمیخوام از نات گرفتن استفاده کنم. میخوام Qو Q"رو مستقل بدست بیارم.

شما این دو ردیف از جدول رو نباید حالت قبلی رو به این شکلی که خودتون میگید دخالت بدین.
این دو ردیف از جدول رو باید یجوری ضمنی به جواب برسید به این صورت که:
زمانی که ورودی s=0 ,R=1 چون یکی از ورودی های nor که r بهش وصله ۱ هست پس دیگه در هر صورت Q=0 (که مخالفش Q"=1) میشه و این صفر فرستاده میشه کنار S که هردو صفر هستن در نتیجه Q"=1

پیوست هارو بخون

خیلی ممنون