تالار گفتمان مانشت
راهنمایی برای خرید لپ تاپ - نسخه‌ی قابل چاپ

راهنمایی برای خرید لپ تاپ - RezaTaheri - 25 شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۰۵ ب.ظ

حدود قیمت ۱ تومن الی ۱۴۰۰
فقط کارهای ارشد رو انجام بده کافیه، اهل گیم نیستم
(مسئله اصلی اینه که نمیدونم نرم افزار هایی که توی ارشد کار میکنیم تا چه حد سنگینه، مثلا اگه سنگین نباشه یک لپ تاپ معمولی برمیدارم و به دنبال لپ تاپ گرون تر نمیرم)

راهنمایی برای خرید لپ تاپ - Behnam‌ - ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۲۶ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۰۵ ب.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  حدود قیمت ۱ تومن الی ۱۴۰۰
(مسئله اصلی اینه که نمیدونم نرم افزار هایی که توی ارشد کار میکنیم تا چه حد سنگینه، مثلا اگه سنگین نباشه یک لپ تاپ معمولی برمیدارم و به دنبال لپ تاپ گرون تر نمیرم)
در مورد قسمت آخر حرفاتون بگم که با این محدوده‌ی قیمت دستتون بسته هست و نمی‌تونید لپتاپی با توان پردازشی بالا بخرید. البته برای پردازش‌های سنگین می‌تونید از سرور یا دسکتاپ استفاده کنید ولی مثلاً اگر نیازتون شد چه می‌دونم متلب رو به یه نرم‌افزار دیگه لینک کنید اون موقع لپتاپتون نمیکشه. در کل چرت و پرت نصب نکنید و حواستون به سیستم عامل باشه، کند نمیشه زیاد.
به نظرم این بدک نباشه مخصوصاً که حافظه‌ی گرافیکش جدا هست و رو رو نمی‌خوره. من الان ۴ تا تب توو کروم باز کردم ۱ گیگ رم مصرف کرده!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

از این ارزون‌تر وارد حوزه‌ی پنتیوم میشه یا اینکه کانفیگش خیلی پایین میشه.

RE: راهنمایی برای خرید لپ تاپ - RezaTaheri - 26 شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۱۸ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۲۶ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(25 شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۰۵ ب.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  حدود قیمت ۱ تومن الی ۱۴۰۰
در مورد قسمت آخر حرفاتون بگم که با این محدوده‌ی قیمت دستتون بسته هست و نمی‌تونید لپتاپی با توان پردازشی بالا بخرید. البته برای پردازش‌های سنگین می‌تونید از سرور یا دسکتاپ استفاده کنید ولی مثلاً اگر نیازتون شد چه می‌دونم متلب رو به یه نرم‌افزار دیگه لینک کنید اون موقع لپتاپتون نمیکشه. در کل چرت و پرت نصب نکنید و حواستون به سیستم عامل باشه، کند نمیشه زیاد.
به نظرم این بدک نباشه مخصوصاً که حافظه‌ی گرافیکش جدا هست و رو رو نمی‌خوره. من الان ۴ تا تب توو کروم باز کردم ۱ گیگ رم مصرف کرده!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

از این ارزون‌تر وارد حوزه‌ی پنتیوم میشه یا اینکه کانفیگش خیلی پایین میشه.
ممنون
طبق بررسی هایی که خودم کرده بودم این مدل رو مدنظر داشتم

الان چک کردم از لحاظ پرفروش ترین ها اون مدلی که شما گفتی با این مدل مدنظر من تقریبا در یک سطحه (لینک پرفروشترین لپ تاپ های زیر ۱/۵ تومن در زیر قرار دادم)

از لحاظ امتیاز دهی (rate) هم مدل مدنظر من یکم بهتره
فقط تفاوتش گرافیک مجزاست
حتما من از این دو مدل یکیش رو درنهایت میخرم
گرافیک واقعا واجب هست که ۲۰۰ بالاتر بدم؟ (به غیر از گرافیک، هردو core i3 هستن و خوبه، دیگه از لحاظ سخت افزاری تفاوتی ندارن؟ چون من زیاد سر در نمیارم فقط میدونم که حداقل باید core i3 باشه)
حالا اگه بخوام همین ۱۳۸۹ تومنی رو بردارم آیا دیجی کالا مکانی ثابت داره که حضوری برم بگیرم؟ چون اگه از بازار بخوام بخرم احتمالا باید ۵۰ الی ۱۰۰ تومن گرون تر بخرم

یک لپ تاپ جدید پیدا کردم (به نظرم این از اون دوتا بهتره) به نظرم ۱۰۰ تومن گرونتر ارزششو داره، ایسوس توی این رنج بهتر از این مدل داریم؟