تالار گفتمان مانشت
کتاب آمار مرجع - نسخه‌ی قابل چاپ

کتاب آمار مرجع - H-Arshad - 30 مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۵۰ ب.ظ

سلام خسته نباشید
دوستان چه کتابی هست، که توزیع های احتمال گسسته و پیوسته رو ثابت کرده باشه؟ یعنی ثابت کرده که چطوری میانگین و وایرانس و اینهاش رو بدست اورده میشه؟ نه صرفا بگه این میانگیمن هست . بگه چطور به این نتیجه رسیده و حساب شده؟
طوری باید قوی شد که بتوانیم توزیع جدید رو دادند بتونیم مشخصات اون رو حساب کنیم.

RE: کتاب آمار مرجع - signal_micro - 30 مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۵۹ ب.ظ

(۳۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۵۰ ب.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  سلام خسته نباشید
دوستان چه کتابی هست، که توزیع های احتمال گسسته و پیوسته رو ثابت کرده باشه؟ یعنی ثابت کرده که چطوری میانگین و وایرانس و اینهاش رو بدست اورده میشه؟ نه صرفا بگه این میانگیمن هست . بگه چطور به این نتیجه رسیده و حساب شده؟
طوری باید قوی شد که بتوانیم توزیع جدید رو دادند بتونیم مشخصات اون رو حساب کنیم.
من فصل توزیع رو خوندم اکثر توزیع ها رو فهمیدم اگه فرمول یا رابطه ای رو نفهمیدی بنویس شاید بتونم کمکی کنم بعضی توزیع ها مثل بتا و فیشر و اینا رو خوب بهمون نگفته بودن ولی اکثرا رو میشه فهمید

بچه ها خسته نباشید
کسی میدونه تابع مولد گشتاور توزیع نرمال و فیشر چجوری بدست میاد؟ کتاب پارسه فرمول نوشته! کسی اثباتی ، توجیهی ، راهی برای بدست آوردنش از تابع چگالی داره؟

RE: کتاب آمار مرجع - H-Arshad - 30 مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۰۴ ب.ظ

ممنون
مثلا توزیع پوآسن رو باید بدونیم واریانس یا میانگین و ... چطوری بدست امده؟ یعنی اثبات ش کامل بتونم حل کنم. که قوی بشوم و توزیع جدید دادند کامل بشه اونها رو بدست بیارم خودم Huh

RE: کتاب آمار مرجع - signal_micro - 30 مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۹ ب.ظ

(۳۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۰۴ ب.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  ممنون
مثلا توزیع پوآسن رو باید بدونیم واریانس یا میانگین و ... چطوری بدست امده؟ یعنی اثبات ش کامل بتونم حل کنم. که قوی بشوم و توزیع جدید دادند کامل بشه اونها رو بدست بیارم خودم Huh
[attachment=20702]
شرمنده فرصت نشد فرمول بنویسم اگه مشکلی نیست به شکل فرمول بنویس البته اگه از نظر بچه های مدیر عکس اوردن ایرادی داره
از جزوه عکس گرفتم جایی گنگه بگو

RE: کتاب آمار مرجع - H-Arshad - 30 مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۷ ب.ظ

ممنون لطف کرید
بله تقریبا همچین اثبات هایی هست
جسارتا کتاب مثل این مرجع چی هست؟ ممنون از لطف شما اما باید کتاب باشه.چون جزوه شما شاید اون چیزهایی که به ما گفتند، پوشش نداشته شده باشه
چون کل توزیع ها به ما گفتند Undecided

RE: کتاب آمار مرجع - signal_micro - 30 مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۶ ب.ظ

(۳۰ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۷ ب.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  ممنون لطف کرید
بله تقریبا همچین اثبات هایی هست
جسارتا کتاب مثل این مرجع چی هست؟ ممنون از لطف شما اما باید کتاب باشه.چون جزوه شما شاید اون چیزهایی که به ما گفتند، پوشش نداشته شده باشه
چون کل توزیع ها به ما گفتند Undecided
خواهش میکنم
تقریبا همه توزیع هایی که تو امتحان میاد رو اثبات کردن یه سری هم نگفتن از سایت ها پرسیدم در اووردم اون موقع استادمون میگفت منبع شلدون راس هست ولی سر کلاس بیشتر توزیع ها اثبات می کرد ما هم دیگه مرجع رو پیچونیمBig Grin
اگه جایی باز نامفهومه بگو شاید عکسه کیفیت نداشته بود من دارم از کتاب پارسه میخونم تقریبا همه توزیع ها به غیر از چند تا رو کار کردیم اون چندتا هم تو امتحان برق و کامپیوتر نیومده مثل همین فیشر و کوشی و رایلی و بتاو...

RE: کتاب آمار مرجع - gunnersregister - 01 آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۲۵ ب.ظ

بهترین کتاب از این نظر کتاب آمار و احتمال شلدون راس هست. البته کتابهایی دیگه ایی مثل فرایند تصادفی پاپولیس هم میتونه مفید باشه.