تالار گفتمان مانشت
گیت های نوری - نسخه‌ی قابل چاپ

گیت های نوری - mostafaheydar1370 - 04 آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۵۹ ق.ظ

سلام
کسی اطلاعاتی در مورد گیت های نوری داره کمک کنه ؟
مثلا ساختارش چجوریه؟یا چجوری کار می کنه؟ مثلا آیا سیستمی هست که بر اساس رفتار نور کار کنه یعنی درش از گیت های منطقی استفاده شده باشه ؟ بعد مثلا چجوری پیاده سازشی میکنن ؟تو اینترنت مطلب خیلی دقیقی در موردش ندیدم .
اگه مقاله در موردش هم باشه آدرس بدید ممنون میشوم .

RE: گیت های نوری - Behnam‌ - ۰۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۴:۲۵ ب.ظ

(۰۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۵۹ ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط:  سلام
مثلا ساختارش چجوریه؟یا چجوری کار می کنه؟ مثلا آیا سیستمی هست که بر اساس رفتار نور کار کنه یعنی درش از گیت های منطقی استفاده شده باشه ؟ بعد مثلا چجوری پیاده سازشی میکنن ؟تو اینترنت مطلب خیلی دقیقی در موردش ندیدم .

در مورد Optical Networks که زیاد کار شده و یه چیزایی هم ساختند ولی این مورد رو گمون نمی‌کنم چون قاعدتاً به درد نمی‌خوره. از نور برای انتقال داده منطقی هست استفاده بشه چون تأخیرش ۰ هست ولی برای گیت گمون نکنم به دردسرش بیارزه.
گوگل کنید Optic Gates یه سری مقاله میاره
All-Optical Logic Gates: Designs, Classification, and Comparison
All-optical NAND/NOT/AND/OR logic gates based on combined...
All-Optical Logic Gates Using Semiconductor Optical

RE: گیت های نوری - mostafaheydar1370 - 05 آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶ ق.ظ

(۰۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۴:۲۵ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(04 آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۵۹ ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط:  سلام

در مورد Optical Networks که زیاد کار شده و یه چیزایی هم ساختند ولی این مورد رو گمون نمی‌کنم چون قاعدتاً به درد نمی‌خوره. از نور برای انتقال داده منطقی هست استفاده بشه چون تأخیرش ۰ هست ولی برای گیت گمون نکنم به دردسرش بیارزه.
گوگل کنید Optic Gates یه سری مقاله میاره
All-Optical Logic Gates: Designs, Classification, and Comparison
All-optical NAND/NOT/AND/OR logic gates based on combined...
All-Optical Logic Gates Using Semiconductor Optical

خیلی ممنون بابت ارسال .
خودم قبلا از استاد پرسیده بودم گفت که برای ۱وجود نور وبرای ۰ عدم نور استفاده میشه و با این منطق گیت ORحذف میشه و همچنین گفت که الان هم ANDهم NOT رو ساختن ولی این که ساختارش رو بگه نمی دونست تو اینترنت هم پیدا نکردم . مقاله هایی هم که وجود داره اونقدر تخصصی نوشتن که باید دکتزی فیزیک داشته باشی تا بفهمی چی میگن اگه مقاله به زبان رون پیدا میکردم خیلی بهتر بود .
در هرصورت خیلی ممون از ارسال پاسخ.

گیت های نوری - morteza318 - 21 مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۱ ب.ظ

مربوط به حوزه الکترونیک نوری هست.اینکه ساخته شده واقعی باشه نمی دونم ولی شبیه سازی انجام شده با نرم افزارهای سیلواکو.
اتفاقا استاد من چند گیت را شبیه سازی کرده و مقالاتش موجود هست