تالار گفتمان مانشت
سوال نظریه پارسه و نصیر - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال نظریه پارسه و نصیر - Alirezaj - 22 آبان ۱۳۹۵ ۰۳:۵۷ ب.ظ

سلام . سوالهای ۵۳-۵۴-۵۵ نظریه پارسه و نصیر که دیروز مورخ ۲۱/۸/۹۵ برگزارشد رو دوستان لطفا برسی کنید!
متاسفانه فایل مربوطه پیوست نشد!

RE: سوال نظریه پارسه و نصیر - Jooybari - 22 آبان ۱۳۹۵ ۰۴:۲۰ ب.ظ

سلام. لطفاً سوالات رو قرار بدید. احتمالاً بعد از انتخاب فایل، روی افزودن پیوست کلیل نکردید. موضوع دومی که ایجاد کردید رو حذف میکنم.

RE: سوال نظریه پارسه و نصیر - Alirezaj - 22 آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ب.ظ

سلام .حجم عکس سوال زیاد بود ارسال نمیشد.سوالها رو تایپ کردم .
لطفا برسی بفرمایید
با تشکر

RE: سوال نظریه پارسه و نصیر - signal_micro - 23 آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ق.ظ

(۲۲ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸ ب.ظ)Alirezaj نوشته شده توسط:  سلام .حجم عکس سوال زیاد بود ارسال نمیشد.سوالها رو تایپ کردم .
لطفا برسی بفرمایید
با تشکر
جواب تشریحیشم بیارBig Grin مخصوصا سوال ۳ جالبه

RE: سوال نظریه پارسه و نصیر - Jooybari - 23 آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹ ق.ظ

سوال اول: گزینه ۴ میشه. برای همشون مثال نقض وجود داره:
۱/ زبان اول زبان تهی یا زبانی فقط رشته a (یک حرفی) رو قبول کنه. زبان دوم هم هرچی باشه(منظم).
۲: زبان اول سیگمااستار، زبان دوم هرچی باشه.
۳/ زبان اول زبان تهی یا زبانی فقط رشته a (یک حرفی) رو قبول کنه. زبان دوم هم هرچی باشه (نامنظم).

سوال دوم هم گزینه ۴ میشه. هر سه عبارت مشکل داره. تعداد رشته های زبان جدید، کوچکتر مساوی حاصلضرب تعداد رشته های دو زبان اوله. اگه زبان اول تهی باشه، حاصلضربشون هم تهی میشه.

سوال سوم هم به نظرم جواب میشه dfa با ۳ حالت. (البته روی الفبای ۰ و ۱)

RE: سوال نظریه پارسه و نصیر - Alirezaj - 23 آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۳۳ ق.ظ

بله .هر سه سوال رو درست حل کردم میخواستم اینجا هم مطرح بشه متاسفانه پاسخنامه با سوالها مغایرت دارند
کلا این سه سوال با جوابهای پاسخنامه خوانایی نداره !!!
سپاس و ممنون
َ

RE: سوال نظریه پارسه و نصیر - signal_micro - 23 آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱ ق.ظ

(۲۳ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سوال دوم هم گزینه ۴ میشه. هر سه عبارت مشکل داره. تعداد رشته های زبان جدید، کوچکتر مساوی حاصلضرب تعداد رشته های دو زبان اوله. اگه زبان اول تهی باشه، حاصلضربشون هم تهی میشه.
سوال ۲ گزینه ۱ درست نیست؟!!
مگه منظور گزینه ۱ اتصال دو رشته نیست؟(ضرب دو رشته مگه داریم!Huh) خب اگه رشته اول تهی باشه بچسبونیم به رشته دوم غیر تهی اندازه رشته بدست اومده هم اندازه رشته دومه دیگه

RE: سوال نظریه پارسه و نصیر - Alirezaj - 23 آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵ ق.ظ

بنظر من هم سوال ۲ گزینه ۲ صحیح است!!

RE: سوال نظریه پارسه و نصیر - Jooybari - 23 آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ب.ظ

(۲۳ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱ ق.ظ)signal_micro نوشته شده توسط:  سوال ۲ گزینه ۱ درست نیست؟!!
مگه منظور گزینه ۱ اتصال دو رشته نیست؟(ضرب دو رشته مگه داریم!Huh) خب اگه رشته اول تهی باشه بچسبونیم به رشته دوم غیر تهی اندازه رشته بدست اومده هم اندازه رشته دومه دیگه

تو این سوال از عنوان زبان استفاده کرده. زبان هم مجموعه ای از رشته هاست. اندازه زبان هم با این اوصاف میشه تعداد رشته هایی که قبول میکنه.
خیلی وقته این مفاهیم رو نخوندم. تا اونجا که یادمه اگه قرار باشه یه رشته عضو ضرب دو زبان باشه، باید قسمت سمت چپش برای زبان سمت چپ و قسمت سمت راستش برای زبان سمت راست باشه. یکی از زبان ها که تهی بوده. پس رشته ای نداره. اگه فقط حاوی رشته لامبدا بود این عبارت درست بود.

RE: سوال نظریه پارسه و نصیر - signal_micro - 23 آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱ ب.ظ

(۲۳ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  تو این سوال از عنوان زبان استفاده کرده. زبان هم مجموعه ای از رشته هاست. اندازه زبان هم با این اوصاف میشه تعداد رشته هایی که قبول میکنه.
خیلی وقته این مفاهیم رو نخوندم. تا اونجا که یادمه اگه قرار باشه یه رشته عضو ضرب دو زبان باشه، باید قسمت سمت چپش برای زبان سمت چپ و قسمت سمت راستش برای زبان سمت راست باشه. یکی از زبان ها که تهی بوده. پس رشته ای نداره. اگه فقط حاوی رشته لامبدا بود این عبارت درست بود.
مرس دکترجان
واقعا عالی بود