تالار گفتمان مانشت
آیا راه حل حریصانه دارند؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

آیا راه حل حریصانه دارند؟ - maneshti - 23 آذر ۱۳۹۵ ۰۴:۵۴ ب.ظ

باسلام. لطفا میفرمایید که راه حریصانه دارند یا خیر ودلیل اون رو هم بیان فرمایید.ممنون.

RE: آیا راه حل حریصانه دارند؟ - Saman - 03 دى ۱۳۹۵ ۰۳:۰۷ ق.ظ

سلام به نظر من گزینه یک درسته

فردا راه کار کلی رو در همین جا قرار میدم.
الف که همون حالت عادی هستش برای حالت ب هم با ورود یک عدد اول و دادن یا ندادن اولویت به پردازنده ها مرتبه همواره چند جمله ای است.چه بدترین حالت در نظر گرفته بشه و چه بهترین حالت
البته به نظر من باز هم.
فردا دقیق تر حل میکنم

RE: آیا راه حل حریصانه دارند؟ - Jooybari - 03 دى ۱۳۹۵ ۰۲:۴۴ ب.ظ

سلام. وقت بخیر.
حالت ۲ مشابه با مساله افراز یه مجموعه عددی به زیرمجموعه میشه که اختلاف مجموع مقادیر دو زیرمجموعه کمینه بشه. تا اونجایی که یادمه np-complete هست این مساله.
حالت ۱ با حریصانه جواب میده.

RE: آیا راه حل حریصانه دارند؟ - Saman - 06 دى ۱۳۹۵ ۰۱:۳۷ ب.ظ

(۰۳ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۴۴ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. وقت بخیر.
حالت ۲ مشابه با مساله افراز یه مجموعه عددی به زیرمجموعه میشه که اختلاف مجموع مقادیر دو زیرمجموعه کمینه بشه. تا اونجایی که یادمه np-complete هست این مساله.
حالت ۱ با حریصانه جواب میده.
سلام.
کمی بیشتر توضیح بدید ممنون میشیم آقای جویباریDodgy

RE: آیا راه حل حریصانه دارند؟ - Jooybari - 06 دى ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ب.ظ

سلام. وقت بخیر.
قراره آخرین وقتی که همه پردازنده‌ها بیکار میشن رو کمینه کنیم. دوتا پردازنده هم داریم. پردازنده‌ها مشابه هستن و چندتا کار با زمان متفاوت داریم. کاری که باید انجام بدیم اینه که تعدادی از این کارها رو به یه پردازنده و بقیه رو به پردازنده دوم بدیم. هدف ما هم اینه که زمانی که آخرین پردازنده بیکار میشه کمینه بشه. چون مجموع زمان کارها ثابته و پردازنده‌ها مشابه هستن، هدف به این شکل میتونه تعریف بشه که زمان تمام شدن پردازش هر دو پردازنده به هم نزدیک بشه. این حالت مشابه با مساله افراز یک مجموعه از اعداد به دو زیرمجموعه میشه که اختلاف اونها کمینه بشه. این مجموعه شامل زمان اجرای کارهاست.