تالار گفتمان مانشت
موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - نسخه‌ی قابل چاپ

موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - AmirrezaHatef - 18 خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ب.ظ

با درود...
من رتبه ۱۲۶ آی تی و ۱۳۰ رایانش و شبکه هستم.
دانشگاه که خب یک بحثه... ولی جد از اینا می خواستم بدونم از بین رشته های زیر از نظر شغلی منطقی هست کدوم یکی برم؟

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

این موارد را از نظر امکانات شغلی و ارزش چه طور ارزیابی می کنید؟

RE: موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - مهران ۱۲۱ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۳ ق.ظ

(۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ب.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  با درود...
دانشگاه که خب یک بحثه... ولی جد از اینا می خواستم بدونم از بین رشته های زیر از نظر شغلی منطقی هست کدوم یکی برم؟

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

اتفاقا این سوال منم هست
لطفا دوستانی که تجربه دارن پاسخ بدن ازتون ممنونیم

RE: موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - shamim_s - 19 خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب.ظ

(۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ب.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  با درود...

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

همه چیز بستگی به خودتون داره. اگر دوست دارید استخدام سازمان های دولتی بشید معمولا" گرایش شبکه و امنیت(رایانش امن) بیشتر مورد توجه هست و معمولا کم پیش میاد که بگن رشته ای تی همه گرایش ها.من خودم تجارت خوندم راضیم چون علاقه داشتم. رشته تجارت بیشتر در شرکت های خصوصی استقبال میشه و برای همسو شدنه با رشتتون میتونید با مراکز شتابدهنده کسب وکار کار کنید و استارت آپی رو راه اندازی کنید و به درآمد بیشتر از یک کار دولتی برسید. البته همه این حرفایی که گفتم میتونید با هر گرایشی که باشید هم انجام بدید. باز هم تاکید میکنم اگر هدف استخدام سازمان های دولتی هست گرایش های شبکه و امنیت(رایانش امن) مورد توجه هست. فارغ از اینکه هر گرایشی باشید با دانستن زبان های برنامه نویسی و طراحی وب و.... میتونید درآمد داشته باشید. هدف خودتونو مشخص کنید و با توجه به هدفتون گرایشی رو انتخاب کنید.

RE: موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - AmirrezaHatef - 20 خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۹ ق.ظ

(۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ب.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  با درود...

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

همه چیز بستگی به خودتون داره. اگر دوست دارید استخدام سازمان های دولتی بشید معمولا" گرایش شبکه و امنیت(رایانش امن) بیشتر مورد توجه هست و معمولا کم پیش میاد که بگن رشته ای تی همه گرایش ها.من خودم تجارت خوندم راضیم چون علاقه داشتم. رشته تجارت بیشتر در شرکت های خصوصی استقبال میشه و برای همسو شدنه با رشتتون میتونید با مراکز شتابدهنده کسب وکار کار کنید و استارت آپی رو راه اندازی کنید و به درآمد بیشتر از یک کار دولتی برسید. البته همه این حرفایی که گفتم میتونید با هر گرایشی که باشید هم انجام بدید. باز هم تاکید میکنم اگر هدف استخدام سازمان های دولتی هست گرایش های شبکه و امنیت(رایانش امن) مورد توجه هست. فارغ از اینکه هر گرایشی باشید با دانستن زبان های برنامه نویسی و طراحی وب و.... میتونید درآمد داشته باشید. هدف خودتونو مشخص کنید و با توجه به هدفتون گرایشی رو انتخاب کنید.

با تشکر از پاسختون...
اخه علاقه واسه چند واحد؟ من نمی دونم پایان نامه های رشته ها چ جوریه و ایا مثلا سخت می گیرن واسه شبکه یا مثلا ای تی چ جوری واس پایان نامه داشنجو باید عمل کنه... سر همین موضوع چون اختلاف زیادی هم ندارن این رشته ها برای راحت تر فارغ التحصیل شدن مخصوصا می خواستم بدونم ارزش داره مثلا ای تی تهرانو بزنم و از شبکه علم و صنعت منصرف بشم یا نه...

RE: موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - shamim_s - 20 خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۳ ب.ظ

(۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۹ ق.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ ب.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴ ب.ظ)AmirrezaHatef نوشته شده توسط:  با درود...

فناوری اطلاعات گرایش:
تجارت الکترونیک
سیستم های چند رسانه ای
معماری سازمانی
سامانه های شبکه ای

مهندسی کامپیوتر:

گرایش رایانش امن
شبکه های کامپیوتری

با تشکر از پاسختون...
اخه علاقه واسه چند واحد؟ من نمی دونم پایان نامه های رشته ها چ جوریه و ایا مثلا سخت می گیرن واسه شبکه یا مثلا ای تی چ جوری واس پایان نامه داشنجو باید عمل کنه... سر همین موضوع چون اختلاف زیادی هم ندارن این رشته ها برای راحت تر فارغ التحصیل شدن مخصوصا می خواستم بدونم ارزش داره مثلا ای تی تهرانو بزنم و از شبکه علم و صنعت منصرف بشم یا نه...
بیشترین سختی مربوط به پایان نامست که دانشجو تقریبا یکسالی درگیر موضوع هست.البته بستگی به فیلدهای مورد علاقه استاد راهنمایی داره که انتخاب میکنید. گاهی اوقات استاد میگه مثلا من تو حوزه دیتاماینینگ کار میکنم این شاخه ها جای کار داره و بعد میگه برو مقالاتی که مربوط به این شاخه هستو بخون به یک موضوع برس.خیلی کم پیش میاد استاد دست داشنجو رو باز بزاره برای انتخاب موضوع و حوزه کاری ولی میگم هر دو حالت هست ولی حالت اول احتمالش کمی بیشتر. در کل سخت نگیرید با توجه به پیام اولی که دادم گرایشتون رو با توجه به هدف اینده انتخاب کنید و نگران پاس کردن دروس و راحت فارغ التحصیل شدن نباشید چون سختی های ارشد شیرینهShyCool چشم بهم بزنید میبینید دو سال گذشته. فقط رشتتون درست انتخاب کنید که بعدا پشیمون نشید همین.امیدوارم متوجه حرفام شده باشید. موفق باشید.

موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - AmirrezaHatef - 21 خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۸ ب.ظ

کسی از کیفیت رشته IT و گرایش هاش در تربیت مدرس اطلاع داره؟ نسبت به بهشتی و علم و صنعت چ طوره؟ برتری داره؟

موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - sali_h - 22 خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۵۳ ب.ظ

میوالله تجارت من سرچ زدم هیچی استخدام دولتی نداره هیچی
اگر قصد شاغل شدن واپلای دارید چند رسانه ایی عالیه
اگر فقط میخاید برید اپلای کنید سامانه های شبکه ایی اونور خیلی خیلی خاطر خواه داره
تجارت من هنوز خوب درکش نردم کسی کمک کنه دعاش میکنم
و دکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس هم عالی واسه اپلای چون توی دیتا ماینینگ خوب کار میکنن داخل زیاد جالب نیست

RE: موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - shamim_s - 23 خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۳ ق.ظ

(۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۵۳ ب.ظ)sali_h نوشته شده توسط:  میوالله تجارت من سرچ زدم هیچی استخدام دولتی نداره هیچی
اگر قصد شاغل شدن واپلای دارید چند رسانه ایی عالیه
اگر فقط میخاید برید اپلای کنید سامانه های شبکه ایی اونور خیلی خیلی خاطر خواه داره
تجارت من هنوز خوب درکش نردم کسی کمک کنه دعاش میکنم
و دکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس هم عالی واسه اپلای چون توی دیتا ماینینگ خوب کار میکنن داخل زیاد جالب نیست

سلام سوالتون رو در مورد رشته تجارت بپرسید من تجارت خوندمShyShy
یه توصیه ای دارم برای آشنایی بیشتر با این رشته دروس ارایه شده توسط دانشگاه های مختلف رو ببینید.Smile

موقعیت شغلی رشته های فناوری اطلاعات - *tarannom* - 23 خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۰ ب.ظ

خود زیر شاخه ی مهندسی فناوری اطلاعات چطوره دوستان؟ واسه اپلای چطور؟