تالار گفتمان مانشت
گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - نسخه‌ی قابل چاپ

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - Milad_Hosseini - 09 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۴۷ ق.ظ

سوال های آیتی چقد خوب بود...ای کاش آیتی شرکت میکردیم Sad Sad

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - hinahym - 09 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۳۴ ق.ظ

راستش دیروز که دفترچه سوال اومد خیلی جلوی خودمو گرفتم که دانلودش نکنم، بازم نتونستم، سوالایی که زده بودم رو دوباره علامت زدم ولی خب تصمیم گرفتم که اینکار رو نکنم، اگه واقعا ممکنه که خراب بشه نتیجه، ترجیح میدم همون موقع اعلام نتایج متوجهش بشم.
+ در مورد ظرفیت ها کسی چیزی نمیدونه؟
در مورد ipm چی؟ با این کنکور هم میشه اونجا قبول شد؟

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - sciencelover - 09 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۴۵ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۳۷ ق.ظ)tondar.sal نوشته شده توسط:  خوب دوستان تلگرام که فیلتر شد پس دوباره برگردیم به همین مانشت عزیز برای حل سوالات کنکور۱۳۹۷ موافق ها حضورشان را اعلام کنند
چه کاریه دو روز دیگه کلیدها میاد راجب ابهاماش بحث می‌کنیم

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - BBumir - 09 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۲۸ ب.ظ

(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۳۴ ق.ظ)hinahym نوشته شده توسط:  در مورد ipm چی؟ با این کنکور هم میشه اونجا قبول شد؟
سلام، فک کنم اون‌جا فقط دانشجو دکتری برای کامپیوتر می‌گیره.

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - mrezat - 10 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۱۰ ق.ظ

سلام به همه بچه های دوست داشتنی مانشت
مخلص همه هم هستم

کنکور با همه خوبیا و بدیاش تموم شد و همه هم قبول داریم که نسبت به سال قبل تست های جدید اومده بود !
من اینجا از نظر خودم میخوام تست های کنکور امسال رو بررسی کنم اگه یکم پستم طولانی شد ببخشید خلاصه

اول از زبان شروع کنم !

زبان بد نبود ! خیلیا میگن متن ها سخت بود یا لغاتش سخت بود و اینا ! اما واقعیت چیز دیگه ست ! متن ها فقط از ۳ تا شده بود ۴ تا ! (بازم خداروشکر کنیم که ۵ تا نشده بود) ! لغاتش که اگه کسی خونده بود میتونست بزنه، کسی هم اگه از روی اطلاعات خودش پیش میرفت، باید میتونست کم کمش ۳ تا لغات بزنه ! راجع به گرامر اصلا نظر نمیدم ... اما درباره متن ها، متن زدن تکنیکه ! یعنی این که شما بدون این که لغات تخصصی بلد باشی، میتونی تست های زبان رو بزنی (حتی متن های تخصصی رشته روانشناسی، کسایی که کلاس دکتر بابک رستمی رو رفتن میدونن چی میگم)

درباره ریاضی هم من فقط درباره گسسته نظرمو میگم که ۲ تا از تستاش آسون بود ! تست ۴۹ و ۵۰ ! ولی باز با این حال از اونایی که گسسته خوب خونده بودن پرسیدم، متوجه شدم که گسسته رو سخت داده بودن ! نمیشد ۱۰۰ زد ...

++ اما درسای مشترک :

------ ساختمان داده - طراحی الگوریتم : تست ۵۱ که تکراری بود (قبلا به صورت گزاره ای تو کنکور ۹۴ یا ۹۳ اومده بود که باید معلوم میکردین که کدام گزاره درسته) - تست ۵۳ هم همینطور، تکراری بود- اما تست ۵۴ ! استاد یوسفی تو پاسخ تشریحی که نوشتن و تو کانال گذاشتن گفتن که این تست ابهام داره، ابهامش تو اینه که مقدار k رو نگفته دست خودمونه یا مقدار ثابت داره ... ! که من به نظرم بیاین همه با هم جمع بشیم این تست رو حذف کنیم، فکر نمیکنم کسی اصلا این تست رو جواب داده باشه ... (پس تست ۵۴ یادتون باشه) تست ۵۶ هم تست سختی بود ولی متاسفانه این تست ایهام نداره و نمیتونیم بهش گیر بدیم که حذف بشه Smile) درباره بقیه تست های داده الگوریتم هم اگه کسی خونده بود میشد زد ! کلا داده الگوریتم به نظرم متوسط بود ! نه متوسط رو به بالا نه متوسط رو به پایین ! فقط متوسط !!

------ نظریه زبان : من خودم نظریه زبان هیچی نخونده بودم ! اما ۲ تا از تستای نظریه رو زدم ! (تست ۶۲ و ۶۳) اکثریت اینو قبول دارن که نظریه آسون بود !

------ مدار منطقی : خداییش، خداییش سر مدار منطقی وقتی من رسیدم بهش یه نفس راحت کشیدم ! همه تست ها خوب و قابل حل کردن ! مثل معماری نبود ! (به معماری هم می رسیم !) کلا مدار ۳ تا تست آسون ! با ۱ تست یه خورده نکته دار ! تست ۶۸ نکته ش فقط تو این بود که باید شکل حالت ها رو از رو جدول درستی که داده بود میکشیدین و تابلو بود که چه اتفاقی داره میوفته تو شکل !

------ معماری : اینجاست که به قول دکتر حقیقت، طراح محترم، عمه اش رو دوست نداشته Smile) اینجوری تعریف کنم معماری رو بهتره : تو شرایط استاندارد وقتی شما به اولین تست معماری میرسی، صورت سوال رو که نگاه میکنی تا آخر میخونی، معمولا بار اول نمیفهمی طراح چی گفته ! تا اینکه خلاصه بار ۳ ام ۴ ام میفهمی که طراح چی میگه ! بعد یه نگاه به دیوار میکنی، یه نگاه به سوالا و میری تست بعدی ! تست بعدی یه تست گزاره ای هستش که معمولا تست های گزاره ای از سخت ترین تست های کنکور هستن ! باز یه نگاه به دیوار میکنی و میگی بیخیال سرمو نمیکوبم و میری تست بعدی Smile) با تمام نا امیدی تست بعدی رو که میبینی، دوباره طراح تست گزاره ای داده و اینجاست که با تمام قدرت و بدون هیچ فکری، سرتو میکوبی به دیوار و خودت رو راحت میکنی !!! آقا چه وضعشه !!! چرا باید ۲ تا تست گزاره ای بیاد ؟! چرا استاندارد طرح نمیکنین که کسایی که انقد وقتشون رو گذاشتن برای معماری و با این سوالا روبرو میشن، از کنکور نا امید بشن !! مگه خودت خوار مادر نداری آخه طراح عزیز ؟! من به نظرم معماری امسال وحشتناک سخت بود و اصلا قابل توجیه نبود ... من همه ش رو اعتراض میزنم، به نظر من همه اعتراض بزنیم که بفهمن رییس کیه ... ! (خلاصه که طراح عزیز اگه عمه تو دوست نداری، ما دوسش داریم)

------ سیستم عامل : سیستم عامل به جز تست اولش، تست ۷۴، که به نظر خیلیا باید حذف بشه (چون خارج از سر فصله) و این که کلا تست استانداردی هم نیست ! صورت تست نوشته کدام گزینه درست تره !!! (این تست رو ببری یه کشور دیگه، حتی بورکینافاسو، بهت پناهندگی میدن!) تست ۷۴ رو هم یادتون باشه که اعتراضی کنیم اگه تست حذف نشد ... ! ۲ تا تست دیگه سیستم عامل هم خوب بود و میشد زد ! ولی کلا در حق سیستم عاملی که ۴۰۰ صفحه کتابه، ظلم بود که ۳ تا تست بیاد ...

------ شبکه : شبکه هم بچه هایی که خونده بودن میگفتن سخت بوده ! من نخوندم برای همین اصلا اظهار نظر نمیکنم ... !

و اما دروس تخصصی نرم افزار :

کلا تخصصیای نرم افزار امسال سخت بود ! حتی اونی که رتبه ۱ آزمونای پارسه هم میشد که ۸۰ درصد تخصصی میزد هم میگفت سخت بود! لطفا کسی نگه آسون بود ... ! کامپایلر مثل همیشه مهم ترین مبحث پارسر ها بودن که تستای خوبی ازش اومده بود و بجز تست ۱۰۲ که دکتر شاپوری گفتن که ایهام داره تست ! بقیه رو میشد زد ... ! پایگاه داده هم تستای جدیدی اومده بود و کلا سبک تست ها با سالای قبل فرق داشت و اون سبک همیشگی که مثلا میگه رابطه داده شده نرمال فرم چندمه، نبود و کلا فرق داشت ... ! هوش مصنوعی هم درس مفهومی ای هست ! یه بنده خدایی بهم گفت هوش مصنوعی به حدی فرراره که اگه بذاری هفته آخر هم بخونیش بازم سر جلسه میبینی هیچی بلد نیستی ولی باز با این حال من به نظرم میشد ۲ ۳ تا تستشو زد ... ! تو هوش و پایگاه، از اساتید تا لحظه ای که دارم اینجا مینویسم کسی امتحان رو تحلیل نکرده بود و نظر اساتید رو نمیدونم اما خب به نظر همه بچه ها، تخصصی ها سخت بود !

اما سوالایی که قبل از اینکه پاسخنامه کلیدی بیاد بیرون، باید به فکر اعتراض زدنش باشیم :
تست ۵۴ (داده الگوریتم) تست ۷۴ (سیستم عامل، همونی که NUMA داشت!)

امیدوارم متنی که نوشتم رو بپسندین ...

امضا
moreti/

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - sciencelover - 10 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰ ق.ظ

به نظر من خوب شد زبان سخت‌تر شد. این چند سال که راحت شده بود خیلیا ضربه خوردن. با یه زبان بالا و درصدهای مشترک و تخصصی پایین می‌شد راحت قبول شد و حق خیلیا ضایع می‌شد.

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - naghmeh70 - 11 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۳۹ ب.ظ

کلید اولیه هم اومد...اوضاع چطوره؟ درصدای خودم تعریفی نداره... .بنظرتون میانگین چقدر فرق میکنه با پارسال؟ مستر یوسفی تو کانالشون که گفته بودن چهار پنج درصد پایین تره...ولی خب حدس خودم اینه که باید خیلی کمتر باشه

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - Milad_Hosseini - 11 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۰۸ ب.ظ

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۳۹ ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط:  کلید اولیه هم اومد...اوضاع چطوره؟ درصدای خودم تعریفی نداره... .بنظرتون میانگین چقدر فرق میکنه با پارسال؟ مستر یوسفی تو کانالشون که گفته بودن چهار پنج درصد پایین تره...ولی خب حدس خودم اینه که باید خیلی کمتر باشه
درصدای کی تعریف داشت آخه SadSad
تراز مهمتره تا میانگین درصدها...ولی خب میانگین درصد میاد پایین..هرچند خیلیا هستن زبان میزنن و ریاضی(مثلا دانشجوهای دانشگاه شریف در معمولی ترین حالتش ریاضی رو چهل پنجاه میزنن)...
امیدوارم بخیر بگذره و هرکس مزد زحماتش رو بگیره واقعا....

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - linuxubuntu - 11 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۲۲ ب.ظ

واقعا که افتضاح بود..من فکر میکردم زبان رو ۷۰ زدم ولی الان که کلیدها اومده میبینم نصف ریدینگ ها رو اشتباه زدم .. خیلی ریدینگ ها رو بی کیفیت طرح کرده بودند... امیداوارم نتیجه همه دوستان خوب بشه

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - linuxubuntu - 11 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۴۹ ب.ظ

علوم کامپیوتر هم امسال سخت تر بود به خصوص نظریه محاسبه . مهندسی کامپیوتر که دیگه هیچی ، توی سوالای مشترکش یکی درمیون میخوردی به سوالای گزاره ای درست نادرست

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - Sakura - 11 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۰۹ ب.ظ

وای اینم از کلیدSadاز اون چیزی که فکر میکردم کنکورو بدتر دادمUndecidedخدایا چه وضعشه
انگار نه انگار که من برا کنکور خونده باشمSadانگار سوالا رو چکی زده باشمUndecided
هی خوشبحال اونایی که امسال میرنUndecidedای خداUndecided

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - ftmbghrn - 11 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۱ ب.ظ

خب بریم تاپیک آمادگی ارشد ۹۸///

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - عشقم هوش مصنوعی - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۳ ب.ظ

سلام. بچه ها لطفا درصدای تخمینی خودتونو بگین بدونیم وضعمون چه طوره؟؟؟ به نظرتون رتبه های تک حدودا چن درصد زدن امسال ؟؟؟؟؟؟؟ DodgyDodgyExclamationExclamation

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - Milad_Hosseini - 11 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۳۳ ب.ظ

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۱ ب.ظ)ftmbghrn نوشته شده توسط:  خب بریم تاپیک آمادگی ارشد ۹۸///

استقبال میکنیم از این حرکت پسندیده....ولی خب ما که نیستیم احتمالا...خدمت هستیمSadSadUndecidedUndecided

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - linuxubuntu - 11 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۲ ب.ظ

من که زبان ۴۵ ریاضی۱۰ و مشترک هم ۲۰