تالار گفتمان مانشت
گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - linuxubuntu - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۲۲ ب.ظ

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۱۱ ب.ظ)shim@ نوشته شده توسط:  بچه ها هیچ کدومتون هوش مصنوعی نیستید؟ ب نظرم درس هوش گرایش هوش کلیداش غلطه ولی هیچکی پاسخگو نیس ک حل کنه و بررسی کنه
کدوم سوال غلطه؟

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - shim@ - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۳۱ ب.ظ

سوال ۱۲۷ بررسی کنید، چرا گزینه یک درست نیس؟
سوال ۱۲۹ گزینه دو هم صحیحه

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۳۹ ب.ظ)dpsleep نوشته شده توسط:  سلام
درباره سوال های مدار اطلاعی ندارم!
من سوال های هوش رو بررسی کردم
جز سوال ۱۳۱، که نزده بودم (و نمی دونم اگر مشکلی داشته یا نه!)
بقیه سوال های هوش هیچ مشکلی نداشت
سوال های سیگنالم بدون مشکل بود
هرچند سوال ۱۴۰ سیگنال براساس حلی که استاد یوسفی داخل
کانالشون گذاشته بودند، جواب نهاییشون با کلید مغایرت داشت!
من خودم نزدم این سوال رو و نمیتونم تایید کنم که سوال اشتباه هست!

اگر خواستید جز سوال ۱۳۱ بگید کدوم سوال بنظرتون مشکل داشته، من راه حلش رو بگم

شما چند درصد هوش زدید؟

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۳۹ ب.ظ)dpsleep نوشته شده توسط:  سلام
درباره سوال های مدار اطلاعی ندارم!
من سوال های هوش رو بررسی کردم
جز سوال ۱۳۱، که نزده بودم (و نمی دونم اگر مشکلی داشته یا نه!)
بقیه سوال های هوش هیچ مشکلی نداشت
سوال های سیگنالم بدون مشکل بود
هرچند سوال ۱۴۰ سیگنال براساس حلی که استاد یوسفی داخل
کانالشون گذاشته بودند، جواب نهاییشون با کلید مغایرت داشت!
من خودم نزدم این سوال رو و نمیتونم تایید کنم که سوال اشتباه هست!

اگر خواستید جز سوال ۱۳۱ بگید کدوم سوال بنظرتون مشکل داشته، من راه حلش رو بگم

سوال ۱۲۷ توی ترتیب بررسی D افتاده گزینه دو، بر چه اساسی میگید کلید درسته

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - dpsleep - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۴۲ ب.ظ

گزینه هایی که اعلام میکنم براساس دفترچه E هست.

سوال ۱۲۷: گزینه ۲ صحیح هست
می دونیم که f=g+h.
در پیمایش *َA، ابتدا گروه شروع انتخاب میشه، بعد از فرزندانش گره C که دارای f=4 هست انتخاب میشه و بعد از تست گسترش داده میشه، حالا گره های A و D داخل fringe قرار دارند. f(A)=5 و f(D)=7 هست. که یعنی گره A انتخاب میشه و تست میشه که هدف نیست، لذا گسترش پیدا میکنه و فرزندش گره B داخل fringe قرار میگیره که f(B)=6 هست. در حال حاضر B و D داخل fringe قرار دارند. گره B انتخاب میشه و بعد از تست، گسترش پیدا میکنه و گره G با f=6 وارد fringe میشه. حالا داخل fringe، دو گره ی D و G قرار دارند که G انتخاب میشه (چون مقدار f کمتری داره)
اگر نگاه کنید ترتیب گسترش ها همون چیزی میشه که داخل گزینه ۲ گفته شده.
بقیه گزینه ها غلط هستند و میشه براشون دلیل هم آورد که من بررسی نمی کنم

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - shim@ - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۴۶ ب.ظ

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۴۲ ب.ظ)dpsleep نوشته شده توسط:  گزینه هایی که اعلام میکنم براساس دفترچه E هست.

سوال ۱۲۷: گزینه ۲ صحیح هست
می دونیم که f=g+h.
در پیمایش *َA، ابتدا گروه شروع انتخاب میشه، بعد از فرزندانش گره C که دارای f=4 هست انتخاب میشه و بعد از تست گسترش داده میشه، حالا گره های A و D داخل fringe قرار دارند. f(A)=5 و f(D)=7 هست. که یعنی گره A انتخاب میشه و تست میشه که هدف نیست، لذا گسترش پیدا میکنه و فرزندش گره B داخل fringe قرار میگیره که f(B)=6 هست. در حال حاضر B و D داخل fringe قرار دارند. گره B انتخاب میشه و بعد از تست، گسترش پیدا میکنه و گره G با f=6 وارد fringe میشه. حالا داخل fringe، دو گره ی D و G قرار دارند که G انتخاب میشه (چون مقدار f کمتری داره)
اگر نگاه کنید ترتیب گسترش ها همون چیزی میشه که داخل گزینه ۲ گفته شده.
بقیه گزینه ها غلط هستند و میشه براشون دلیل هم آورد که من بررسی نمی کنم

دلیل غلط بودن گزینه ۱؟

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - Milad_Hosseini - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۴۷ ب.ظ

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۳۰ ب.ظ)shim@ نوشته شده توسط:  تلگرام اصلا فیلتر نیست که

با اینترنت همراه فیلتر هست و اپراتور ها(ایرانسل و خمراه اول و رایتل) فیلترینگ رو اعمال کردن و دستور کار قرار دادن ولی با اینترنت ADSL و اینترنت خط ثابت فیلتر نیست(میشه گفت از سرویس دهنده های اینترنت آمار مارو میگیرن)..احتمالا یکی دو هفته فیلترش کنن بعد دوباره اوکی بشه گویا این فیلترینگ اختلال ایجاد کرده روی سایت هایی مثل بامیلو و چندتا سایت دیگه(دلیلی هم که آذرجهرمی این همه خودشو به آب و آتیش میزد همین بود، میگفت روسیه توی این بخش دقیقا چنین مشکلاتی پیش اومده واسش واسه ما هم اتفاق میفته)

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - dpsleep - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۵۰ ب.ظ

سوال ۱۲۹: گزینه ۱ صحیح است.
این سوال رو بنده با رد گزینه جواب میدم.
گزینه ۲ غلطه، چون:
ارضاپذیری یعنی حداقل یک انتساب کامل برای متغیرهای جمله بولی وجود داشته باشه، تا ارزش جمله درست بشه.
معتبر بودن یعنی به ازای تمام انتساب های ممکن به متغیرهای جمله بولی، ارزش جمله بولی درست خواهد بود.
بوضوح این دو تعریف معادل همدیگه نیستند.
گزینه ۳ غلط هست:
مسائلی در کلاس مسائل SAT قرار دارند که حلشون در زمان چندجمله ای ممکن هست. (مثل Horn Clauses)
گزینه ۴ غلط هست:
بنظرم نادرست بودن این گزینه واضح است. در فصل مسائل ارضای محدودیت، مسائل SAT بعنوان زیرگروه این مسائل معرفی شده اند

سوال ۱۲۷:
برای رد گزینه ۱، کافیه به دو گره D و G نگاه کنید.
طبق تعریف، تابع ابتکاری قابل قبوله هرگاه هیچ گره ای مقدار تابع ابتکاریش بیشتر از هزینه واقعی مسیر نباشه. بوضوح یال DG دارای هزینه واقعی ۱ هست، درصورتی که گره D دارای مقدار تابع ابتکاری ۲ هست. لذا تابع ابتکاری که برای این گراف داده شده قطعا قابل قبول نیست.

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - shim@ - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۵۷ ب.ظ

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۵۰ ب.ظ)dpsleep نوشته شده توسط:  سوال ۱۲۹: گزینه ۱ صحیح است.
گزینه ۲ غلطه، چون:
ارضاپذیری یعنی حداقل یک انتساب کامل برای متغیرهای جمله بولی وجود داشته باشه، تا ارزش جمله درست بشه.
معتبر بودن یعنی به ازای تمام انتساب های ممکن به متغیرهای جمله بولی، ارزش جمله بولی درست خواهد بود.
گزینه ۳ غلط هست:
مسائلی در کلاس مسائل SAT قرار دارند که حلشون در زمان چندجمله ای ممکن هست. (مثل Horn Clauses)
گزینه ۴ غلط هست:
بنظرم نادرست بودن این گزینه واضح است. در فصل مسائل ارضای محدودیت، مسائل SAT بعنوان زیرگروه این مسائل معرفی شده اند

سوال ۱۲۷:
طبق تعریف، تابع ابتکاری قابل قبوله هرگاه هیچ گره ای مقدار تابع ابتکاریش بیشتر از هزینه واقعی مسیر نباشه. بوضوح یال DG دارای هزینه واقعی ۱ هست، درصورتی که گره D دارای مقدار تابع ابتکاری ۲ هست. لذا تابع ابتکاری که برای این گراف داده شده قطعا قابل قبول نیست.

درسته حق با شماست، من به شخصه گرایش هوش درصد خیلی خیلی بدی زدم همش هم با بی حواسی، بی دقتی، ک غیر قابل جبرانه و همین ک زندگیمو تحت شعاع قرار میدهSadSad شما گرایش هوش چند درصد زدید؟

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۵۷ ب.ظ)shim@ نوشته شده توسط:  
(12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۵۰ ب.ظ)dpsleep نوشته شده توسط:  سوال ۱۲۹: گزینه ۱ صحیح است.
گزینه ۲ غلطه، چون:
گزینه ۳ غلط هست:
گزینه ۴ غلط هست:

سوال ۱۲۷:

درسته حق با شماست، من به شخصه گرایش هوش درصد خیلی خیلی بدی زدم همش هم با بی حواسی، بی دقتی، ک غیر قابل جبرانه و همین ک زندگیمو تحت شعاع قرار میدهSadSad شما گرایش هوش چند درصد زدید؟

شما چه درصدایی زدید کلا؟

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - dpsleep - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۰۷ ب.ظ

ترجیح میدم درصدهامو تا زمانی که نتیجه ام نیومده، نگم
عذر میخوام

درکل نگران نباشید،
درس هوش امسال ۳ سوال متوسط داشت، بقیه سوال ها همه اش سخت بوده.
طبق اون چیزی که شنیدم سوال های مدار هم وقت گیر بوده.
از سوال های سیگنال هم ۲ سوال آسون بود و بقیه سوالات سخت و متوسط رو به بالا بود.
کف درصدهای اختصاصی هوش به طور کلی امسال خیلی افت میکنه (این نظرمه! شاید اشتباه باشه!)

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - shim@ - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۱۹ ب.ظ

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۰۷ ب.ظ)dpsleep نوشته شده توسط:  ترجیح میدم درصدهامو تا زمانی که نتیجه ام نیومده، نگم
عذر میخوام

درکل نگران نباشید،
کف درصدهای اختصاصی هوش به طور کلی امسال خیلی افت میکنه (این نظرمه! شاید اشتباه باشه!)

پس خوب زدید ک نمیگید، من دو سوال مدار زدم بد نبودن

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۱۹ ب.ظ)shim@ نوشته شده توسط:  
(12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۰۷ ب.ظ)dpsleep نوشته شده توسط:  ترجیح میدم درصدهامو تا زمانی که نتیجه ام نیومده، نگم
عذر میخوام

درکل نگران نباشید،

بنظر شما اخه با ۵ ، ۶ درصد هوش چ میشه کرد

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - @zzzzzz - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۲۲ ب.ظ

سلام دوستان ار بچه های علوم کامپیوتر کسی هست ؟ سوال ۱۰۵ و ۱۰۹ رو اگه گسی می تونه بررسی کنه به نظر کلید طراح اشتباه باشه تو سوال ۱۰۵ که دو تا متغیر ازاد داریم که زده ۱ متغیر آزاد و گزینه ۴ تو سوال ۱۰۹ هم دو تا متغیر داریم مگه میشه جدول درستی ۱۶ تا T داشته باشه؟

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - dpsleep - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۲۷ ب.ظ

مهم ترین کاری که در کنکور ارشد میشه کرد، اینه که غلط نزنید. یعنی هر سوالی که راه حل قطعی بهش رو بلد نیستید نباید بزنید از نظر من!
بهرصورت الان دیگه کنکور تموم شده. توصیه ام به شما اینه که دیگه بهش فک نکنید، مدتی منتظر بمونید، رتبه ها که بیاد خیلی چیزا معلوم میشه و بعد میدونید چه تصمیمی برای آینده اتون بهترینه!

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - anyone - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۴۴ ب.ظ

سلام
به نظر می رسه پنل برای اعتراض باز هست.
به نظرم بهتر باشه دوستان در مورد اعتراض به سوالات چه کامپیوتر و چه علوم کامپیوتر در یک تاپیک شروع به بررسی و جمع بندی سوالات شبه دار کنن و تعداد چند سوالی که بهشون ایراد وارده رو از طریق دوستان مانشتی سال های گذشته که در دانشگاه های مثل تهران و شریف هستن به اطلاع اساتید برسونن و ازشون درخواست بررسی و کمک کنن و با امضای اساتید به دست سنجش برسونن.
تجربه نشون داده که سنجش ارزش زیادی برای وقتی که تک تک دوستان در جهت ثبت اعتراض از طریق سیستم می زارن قائل نیست و شاید به دلیل حجم زیاد اعتراضات بخش زیادی رو نادیده می گیره.

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - @zzzzzz - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۵۹ ب.ظ

(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۴۱ ب.ظ)konkurarshad نوشته شده توسط:  
(12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۲۲ ب.ظ)@zzzzzz نوشته شده توسط:  سلام دوستان ار بچه های علوم کامپیوتر کسی هست ؟ سوال ۱۰۵ و ۱۰۹ رو اگه گسی می تونه بررسی کنه به نظر کلید طراح اشتباه باشه تو سوال ۱۰۵ که دو تا متغیر ازاد داریم که زده ۱ متغیر آزاد و گزینه ۴ تو سوال ۱۰۹ هم دو تا متغیر داریم مگه میشه جدول درستی ۱۶ تا T داشته باشه؟

بله به نظر من هم هر دو اشتباهه البته تو وضعیت من دو تا سوال فکر نمیکنم تغییری ایجاد کنه. شما از درصدهای بقیه خبر داری؟ برای من : زبان ۳۰ الگوریتم و نظریه محاسبه ۲۰ منطق هم ۳۰

من زبان ۱۰ ریاصی ۳۰ الگوریتم ۳۵ منطق ۱۵
شما ریاصی نزدین؟

گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - anyone - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۰۰ ب.ظ

بله سوال ۱۰۹ هم به نظر بنده گزینه اعلام شده اشتباه است.

۱۲۱ هم به نظر تعداد ۱۰ برگ گزینه صحیح باشه. اگر درخت با ۱ فرزند رسم بشه و ریشه درجه ۱ باشه می شه چنین درختی رسم کرد.

درصد های بنده هم براساس کلید اولیه
۴۵ زبان
۴۰ الگوریتم و نظریه محاسبه.
۱۰ منطق.

RE: گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ - dpsleep - 12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۱۷ ب.ظ

(12 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۰۷ ب.ظ)dpsleep نوشته شده توسط:  ترجیح میدم درصدهامو تا زمانی که نتیجه ام نیومده، نگم
عذر میخوام

درکل نگران نباشید،

عذر میخوام

درکل نگران نباشید،

بنظر شما اخه با ۵ ، ۶ درصد هوش چ میشه کرد

ببینید وقتی کف درصدها کاهش پیدا میکنه، ۵ ۶ درصد هم میتونه خیلی موثر باشه.
فرض کنید کنکور پارسال، میانگین درصدهای اختصاصی هوش رتبه های زیر ۱۰۰۰، ۱۵% باشه
خب وقتی کنکور به اندازه ای سخت باشه که این کف ۱۰% کاهش پیدا کنه، اونوقت همون ۵ ۶ درصد
داخل رنج میانه ی درصدهای رتبه های زیر ۱۰۰۰ میشه!
حالا اینکه درصدها واقعا چقدر کاهش پیدا میکنه ارو نمیدونم
ولی اختصاصی هوش امسال نسبت به پارسال، هم سوالهای هوش اش سخت تر بود، و هم سوال های سیگنالش (سیگنال پارسال خیلی راحت بود)
برای همین میگم بهتر اینه که نگران نباشید، توکل کنید به خدا، امیدوارم نتیجه ی خوبی بگیرید

من البته ۱۵% رو از خودم درآوردم ولی حالا واقعا فکرم نمیکنم میانگین درصدهای اختصاصی هوش پارسال برای رتبه های زیر ۱۰۰۰ بیشتر از ۲۰% ام باشه!