تالار گفتمان مانشت
نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - نسخه‌ی قابل چاپ

نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - mina.ah - 08 مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۲۰ ب.ظ

با سلام خدمت همه
آیا کسی اطلاع داره که سازمان سنجش به چه صورت اون ۵۰ درصدی رو که در اختیارش هست از طریق رتبه ها اعلام می کنه؟
مثلا به رتبه ۱ نمره ۵۰ بده، به رتبه ۲۰ چه نمره ای می ده؟
ممنون می شم جواب بدید

RE: نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - salam5 - 08 مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۵۹ ب.ظ

جواب سوالتونو نمیدونم
فقط اینو میدونم که امسال تقریبا هیچکی نمیدونه قراره چه اتفاقی بیفته خود دانشگاه هام سر درگم هستن
بعضی از دانشگاهها به کسایی که خواستن زنگ زدن،بعضیا نه، فقط اسامی و امتیاز ها رو فرستادن سنجش
خلاصه همه باید منتظر شهریور باشیم

RE: نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - mina.ah - 08 مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۵ ب.ظ

(۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۵۹ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  جواب سوالتونو نمیدونم
فقط اینو میدونم که امسال تقریبا هیچکی نمیدونه قراره چه اتفاقی بیفته خود دانشگاه هام سر درگم هستن
بعضی از دانشگاهها به کسایی که خواستن زنگ زدن،بعضیا نه، فقط اسامی و امتیاز ها رو فرستادن سنجش
ممنونم از جوابتون
اما به طور کلی نمیشه از منبعی پرسید که به چه صورت سنجش محاسبه میکنه نمرات رو؟
از خود سنجش میشه پرسید؟
چه دانشگاهایی زنگ زدن؟
منبعتون موثقه؟

RE: نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - salam5 - 09 مرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۴ ب.ظ

(۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۵ ب.ظ)mina.ah نوشته شده توسط:  
(08 مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۵۹ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  جواب سوالتونو نمیدونم
ممنونم از جوابتون
از خود سنجش میشه پرسید؟
چه دانشگاهایی زنگ زدن؟
منبعتون موثقه؟

دانشگاه تهران و امیرکبیر و علم و صنعت زنگ زدن،اینا برای دوستان خودم اتفاق افتاده و میدونم که راست میگن، البته اونام گفتن هیچی حتمی نیست و تصمیم آخر با سنجشه.
دانشگاه تهران از بچه هایی که میخواستن تعهد م گرفتن
فک نمیکنم سنجش این سوالات و با جزییات توضیح بده نهایتا ارجاع میدن به دفترچه و همون چیزای کلی که تو دفترچه درباره نحوه محاسبه امتیاز نوشته

RE: نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - mina.ah - 09 مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۸ ب.ظ

(۰۹ مرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۴ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(08 مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۵ ب.ظ)mina.ah نوشته شده توسط:  
(08 مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۵۹ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  جواب سوالتونو نمیدونم
ممنونم از جوابتون
از خود سنجش میشه پرسید؟
چه دانشگاهایی زنگ زدن؟
منبعتون موثقه؟

دانشگاه تهران و امیرکبیر و علم و صنعت زنگ زدن،اینا برای دوستان خودم اتفاق افتاده و میدونم که راست میگن، البته اونام گفتن هیچی حتمی نیست و تصمیم آخر با سنجشه.
دانشگاه تهران از بچه هایی که میخواستن تعهد م گرفتن
فک نمیکنم سنجش این سوالات و با جزییات توضیح بده نهایتا ارجاع میدن به دفترچه و همون چیزای کلی که تو دفترچه درباره نحوه محاسبه امتیاز نوشته

سلام
من همین سوال رو از سنجش پرسیدم
این جوابشونه:
پاسخ :با سلام
داوطلب گرامی نمره علمی هر داوطلب از میانگین وزنی نمرات خام بدست می آید و سپس این نمره علمی نیز تراز شده و نمره کل شما در بازه ۰ تا ۱۰۰۰۰ محاسبه خواهد شد.
با سپاس
من درست نفهمیدم منظورش از میانگین وزنی چیه؟
مگه نمرات وزن دارن؟
کاش میشد فهمید
من نمی تونم تا شهریور صبر کنم

نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - qaranqush - 29 مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳ ق.ظ

من امیرکبیری بودم ولی با وجود اوکی بودن استاد. تماسی از سمت دانشگاه نبوده و اگه استاد اوکی باشه خودش گفته که من برمیدارم. منم تو نحوه مصاحبه این ۵۰ درصد موندم. یعنی چه جوری میخوان محاسبه کنن. تراز رو به درصد تبددیل میکنن آیا؟ این نمره علمی دیگه چیه مگه همون تراز نیست ؟ بعد چرا از ۰ تا ۱۰۰۰۰؟

نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - hassan_alikarami - 01 شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۲۲ ق.ظ

فرم نمره دهی اساتید و فرمی که از طرف سازمان سنجش برای دانشگاه خودمون اومده بود رو استادم بهم نشون داد که تراز رو بر ۱۰۰۰۰ تقسیم کرده بودن و بر ۵۰ ضرب کرده بودن و به جای نمره کنکور قرار داده بودن و ۵۰ نمره بقیه مربوط به مصاحبه بود.
۵۰ نمره اول معمولا اختلافی به وجود نمیاد و همه تو رنج ۱۵ تا ۲۰ میشن حدودن و اختلاف خیلی کمه. پس مصاحبه مهمه و البته برای دوستانی که الان دانشجوی ارشد هستن و تموم نکردن نمره پایان نامه ارشد و طول مقطع صفر رد میشه.

RE: نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - salam5 - 01 شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۳۷ ق.ظ

(۰۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۲۲ ق.ظ)hassan_alikarami نوشته شده توسط:  فرم نمره دهی اساتید و فرمی که از طرف سازمان سنجش برای دانشگاه خودمون اومده بود رو استادم بهم نشون داد که تراز رو بر ۱۰۰۰۰ تقسیم کرده بودن و بر ۵۰ ضرب کرده بودن و به جای نمره کنکور قرار داده بودن و ۵۰ نمره بقیه مربوط به مصاحبه بود.
۵۰ نمره اول معمولا اختلافی به وجود نمیاد و همه تو رنج ۱۵ تا ۲۰ میشن حدودن و اختلاف خیلی کمه. پس مصاحبه مهمه و البته برای دوستانی که الان دانشجوی ارشد هستن و تموم نکردن نمره پایان نامه ارشد و طول مقطع صفر رد میشه.

خب این نمره پایانامه و طول مقطع چقد از ۵۰ نمره رو شامل میشه؟
امیدوارم نگین همش

نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - qaranqush - 01 شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶ ب.ظ

ممنون بابت اطلاع رسانی . مفید بود.

RE: نحوه مصاحبه نمره علمی توسط سازمان سنجش - hassan_alikarami - 03 شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۵۹ ب.ظ

(۰۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۳۷ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(01 شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۲۲ ق.ظ)hassan_alikarami نوشته شده توسط:  فرم نمره دهی اساتید و فرمی که از طرف سازمان سنجش برای دانشگاه خودمون اومده بود رو استادم بهم نشون داد که تراز رو بر ۱۰۰۰۰ تقسیم کرده بودن و بر ۵۰ ضرب کرده بودن و به جای نمره کنکور قرار داده بودن و ۵۰ نمره بقیه مربوط به مصاحبه بود.

خب این نمره پایانامه و طول مقطع چقد از ۵۰ نمره رو شامل میشه؟
امیدوارم نگین همش

نمره پایان نامه و طول مقطع وابسته به فرم دانشگاه مشخص میشه و معمولا ۱ تا ۲ نمره.