تالار گفتمان مانشت
راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر - نسخه‌ی قابل چاپ

راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر - kadoos - 12 شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴ ق.ظ

با سلام خدمت دوستان گرامی
بنده دانشجوی دکترای امیرکبیر هستم و ساکن کرج.
می خواستم اگه خدا بخواد، یه خونه نزدیک دانشگاه اجاره کنم ولی چون خانمم و می خوام تنها زندگی کنم، امنیت محل زندگی برام خیلی اهمیت داره.
خودم به محل های تهران آشنایی ندارم، می خواستم دوستان تهرانی راهنمایی بفرمایند.
البته نمی دونم که این تایپک مناسب بخش خاطرات دانشجویی هست یا خیر.
پیشاپیش بابت پاسخ دهی متشکرم

RE: راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر - blackhalo1989 - 12 شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷ ق.ظ

گزینه BRT/مترو رو هم در نظر بگیرید. میتونید یه خونه مثلا نزدیک تیراژه بگیرید و با دو تا خط BRT بیاید دانشگاه. (منظور این نیست که اونجا امنه بلکه منظور رفت و آمده).

راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر - khayyam - 12 شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۴۸ ق.ظ

ببینبد بستگی داره تعریف شما از امن بون چی باشه !

اگر خودتون تنهایی می خواهید خونه بگیرید اونم طرف های چهار راه ولیعصر فکر نکنم خونه کوچیک باشه و به یه خانم اجاره بدن ! مگر اینکه به اندازه کافی پول داشته باشید و خونه ای رو رهن کنید آپارتمانی که حداقل ساختمان یه مدیر ساختمانی چیزی داشته باشه و هر کی سرش به کار خودش باشه !

ولی اینو در نظر بگیرید ما هیچ وقت امنیت صد در صد نداریم به عنوان مثال مگر اونایی که رفته بودن مجلس برای دیدار با نمایندگان مجلس می دونستن همچین حادثه تروریسی پیش میاد ! اونا با اینکه فکر می کردن الان همه چی امنه ولی در ناامنی بودن !

بلاخره اگر پول کافی دارید و تنهایی می خواهید خونه بگیرید سمت همون خیابان زردتشت اینا خوبه از چهار راه ولیعصر هر چقدر پایین تر بیایی ناامن تر به خاطر تراکم زیادی که سمت پایین شهر است .

اگر هزینه زیادی ندارید منیریه هم جای خوبیه برای خونه گرفتن

RE: راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر - kadoos - 12 شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵ ق.ظ

(۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۴۸ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ببینبد بستگی داره تعریف شما از امن بون چی باشه !

اگر خودتون تنهایی می خواهید خونه بگیرید اونم طرف های چهار راه ولیعصر فکر نکنم خونه کوچیک باشه و به یه خانم اجاره بدن ! مگر اینکه به اندازه کافی پول داشته باشید و خونه ای رو رهن کنید آپارتمانی که حداقل ساختمان یه مدیر ساختمانی چیزی داشته باشه و هر کی سرش به کار خودش باشه !

ولی اینو در نظر بگیرید ما هیچ وقت امنیت صد در صد نداریم به عنوان مثال مگر اونایی که رفته بودن مجلس برای دیدار با نمایندگان مجلس می دونستن همچین حادثه تروریسی پیش میاد ! اونا با اینکه فکر می کردن الان همه چی امنه ولی در ناامنی بودن !

بلاخره اگر پول کافی دارید و تنهایی می خواهید خونه بگیرید سمت همون خیابان زردتشت اینا خوبه از چهار راه ولیعصر هر چقدر پایین تر بیایی ناامن تر به خاطر تراکم زیادی که سمت پایین شهر است .

اگر هزینه زیادی ندارید منیریه هم جای خوبیه برای خونه گرفتن
ممنونم بابت راهنمائی خوبتون، راستش زیاد نمی تونم هزینه کنم ولی واقعا دیگه رفت و آمد خستم کرده.

راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر - The BesT - 12 شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۱۸ ق.ظ

محله امن و آرومی که من در ذهن دارم خیابون فاطمی هست.چندین بار اونجا رفتم منطقه خلوتی بود فکر کنم به ولیعصر نزدیگ هست چون یکبار اشتباه مسیر را رفتم و دوسه تا ایستگاه بعد از ولیعصر سر در آرودم Smile

حالاچرا میخواهید ولیعصر خونه بگیرید؟ دانشگاه امیرکبیر اونجاس ؟ خوابگاه که خیلی بهتره .هم امن هست .هم اینترنت هست . هم دسترسی به استاد و ...

RE: راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر - davood_2016 - 12 شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ق.ظ

یکی از آشناهامون، خانم هم هست تنها، محدوده میدان فلسطین یه واحد کوچیک توی مجتمع ۱۸ واحدی اجاره کرده ۳ سال بیشتر اوقات تهرانه و راضی هم هست از لحاظ امنیت...البته خب شبها سعی می کنه دیروقت نره خونه.
از لحاظ دسترسی محدوده میدان و چهارراه ولیعصر خیلی خوبه (مترو، BRT، اتوبوس، خطوط تاکسیرانی و ...) و مزیتم که داره پیاده روی کمی تا دانشگاه دارید. جاهای دیگه هم که این امکانات رو داشته باشن خوبه ولی تهران موقع ساعت پیک وسایل نقلیه عمومیش شلوغه و اذیت میشین! یه چیز دیگه هم در نظر بگیرید دیگه مثل لیسانس شما درس زیاد ندارید و ۱ تا ۱/۵ سال اونم احتمالا ۲ روز توی هفته برای دروس باید برید دانشگاه بعدش تز دارید و خب رفت و آمدتون کمتره دیگه. عیب دیگه محدوده مرکزی مثل میدان ولیعصر شاید از نظر آب و هوا باشه که مناطق شمالی وضعشون تا حدی بهتره ولی خب دور میشین
توصیه من همون نزدیک دانشگاه امیرکبیر و در مجتمع مسکونی هست. توی سایت های اینترنتی هم برید و با شرایط دلخواهتون جستجو بکنید مثل مسکن نارون، ایران فایل و ... . شاید بعضی چیزا مثل پارکینگ یا آسانسور یا سن بنا یا ... براتون مهم نباشه که اثر خیلی خوبی در کاهش قیمت اجاره داره.
راستی اگر ماشین دارید و مسئله طرح ترافیک براتون مهمه این موضوع رو هم در نظر بگیرید که ۱۲ ساعت از صبح تا عصر نمی تونید ماشین رو توی این محدوده بیارید مگر با خرید آرم طرح ترافیک که اینترنتی هم هست.

راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر - kadoos - 12 شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۰۳ ب.ظ

بابت نظرهاتون متشکرم

راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر - church - 19 اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ب.ظ

اره اونجا خوبه

راهنمایی در مورد محلی امن - unipaper - 14 بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۵۳ ب.ظ

یه پیشنهاد میکنم نزدیک بیمارستان مصطفی خمینی خونه بگیر از همکلاسی هام اونجا گرفتن

راهنمایی - ehsan0000 - 14 اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ

نزدیک بیمارستان بهتره من قبلا اونجا بودم