تالار گفتمان مانشت
مرتبه زمانی - نسخه‌ی قابل چاپ

مرتبه زمانی - arman12345 - 13 دى ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱ ب.ظ

سراسری علوم کامپیوتر ۹۰ سوال ۸۵
با سلام
کسی درباره این سوال ایده ای داره؟

[tex]T(n)=2T(\frac{n}{2})+\frac{n}{\log(n)}[/tex]

RE: مرتبه زمانی - arman12345 - 13 دى ۱۳۹۶ ۰۳:۱۵ ب.ظ

من خودم با استفاده از جایگزاری با تکرار و انتگرال گرفتن نهایتا به این جمله رسیدم:

[tex]\frac{n}{2}\log{n}+\frac{n}{log{n}}[/tex]
و بنابراین نتیجه گرفتم که دارای پیچیدگی زمانی
[tex]O(n\log{n})[/tex]
هستش اما توی پاسخنامه پیچیدگی زمانی رو
[tex]O(n\log{\log{n}})[/tex]
معرفی کرده

RE: مرتبه زمانی - arman12345 - 13 دى ۱۳۹۶ ۰۷:۲۹ ب.ظ

کسی نظری نداره؟ راه حل دقیقش رو نمیدونه؟

RE: مرتبه زمانی - Alirezaj - 13 دى ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ ب.ظ

(۱۳ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۲۹ ب.ظ)arman12345 نوشته شده توسط:  کسی نظری نداره؟ راه حل دقیقش رو نمیدونه؟
سلام.

یکی از راههای حل این سوال استفاده از درخت بازگشت که در نهایت دارای پیچیدگی زمانی[tex]\ O(n\: \log\: \log\: n)[/tex]
(اگه خواستین پیام بدین تا پاسخ تشریحی رو براتون ارسال کنم )البته با جایگزاری با تکرار هم که در واقع همون درخت بازگشت به همین جواب میرسه .فکر کنم اشتباه حل کردین !

RE: مرتبه زمانی - rahkaransg - 14 دى ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ق.ظ

(۱۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ ب.ظ)Alirezaj نوشته شده توسط:  
(13 دى ۱۳۹۶ ۰۷:۲۹ ب.ظ)arman12345 نوشته شده توسط:  کسی نظری نداره؟ راه حل دقیقش رو نمیدونه؟
سلام.

یکی از راههای حل این سوال استفاده از درخت بازگشت که در نهایت دارای پیچیدگی زمانی[tex]\ O(n\: \log\: \log\: n)[/tex]
(اگه خواستین پیام بدین تا پاسخ تشریحی رو براتون ارسال کنم )البته با جایگزاری با تکرار هم که در واقع همون درخت بازگشت به همین جواب میرسه .فکر کنم اشتباه حل کردین !

میشه پاسخ تشریحی رو عکس بگیرید اینجا هم بزارید.ممنون میشیم.

RE: مرتبه زمانی - boshbosh - 14 دى ۱۳۹۶ ۱۲:۵۳ ق.ظ

(۱۳ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱ ب.ظ)arman12345 نوشته شده توسط:  سراسری علوم کامپیوتر ۹۰ سوال ۸۵
با سلام

RE: مرتبه زمانی - arman12345 - 14 دى ۱۳۹۶ ۰۵:۴۹ ب.ظ

(۱۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ ب.ظ)Alirezaj نوشته شده توسط:  
(13 دى ۱۳۹۶ ۰۷:۲۹ ب.ظ)arman12345 نوشته شده توسط:  کسی نظری نداره؟ راه حل دقیقش رو نمیدونه؟
سلام.

سلام خیلی ممنون واقعا منو از گیجی نجات دادین. بله راهم درست بود ولی یک اشتباه کوچک داشتم که جواب رو غلط نتیجه می داد. واقعا ممنون

(۱۴ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۵۳ ق.ظ)boshbosh نوشته شده توسط:  
(13 دى ۱۳۹۶ ۰۱:۳۱ ب.ظ)arman12345 نوشته شده توسط:  سراسری علوم کامپیوتر ۹۰ سوال ۸۵
با سلام

از شما هم ممنون که پاسخ تشریحی رو ارسال کردید. اگر اینو نمیدیدم ممکن بود بازم متوجه نشم اشتباهم کجاست و گیج بشم. خیلی خوشحالم جواب سوالمو پیدا کردم.Rolleyes

RE: مرتبه زمانی - Alirezaj - 14 دى ۱۳۹۶ ۰۸:۱۲ ب.ظ

سلام. خواهش میکنم