تالار گفتمان مانشت
تغییراتی در سرور مانشت - نسخه‌ی قابل چاپ

تغییراتی در سرور مانشت - admin - 05 مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۱۰ ب.ظ

با سلام و آرزوی تندرستی
سرور مانشت پس از حدود ۳ سال اقامت در سرورهای OVH از دیروز به سرورهای داخلی منتقل شده است.
به سبب مهاجرت و آماده شدن بهانه، برخی از زیرساخت‌های انجمن نیز تغییر نموده‌اند:
  • پس از ۷ سال، وب‌سرور مانشت از lighttpd به nginx تغییر نموده که علاوه بر سرعت بهتر باعث قابلیت اتکا و خطاهای بسیار کمتر شده.
  • تغییراتی در دیتابیس مانشت انجام شده و کارایی در این بخش نیز افزایش پیدا کرده.
  • با توجه به داخلی بودن سرور، سرعت دسترسی کاربران نیز به نحو قابل محسوسی تغییر نموده است.
  • برخی از خطاها که سبب کندی زیاد مانشت شده بود، به همین بهانه رفع شده‌اند.

ان شا الله از این به بعد فعالیت‌های مانشت رو جدی‌تر پی‌گیری می‌کنیم.

در صورتی که در دسترسی به مانشت دچار مشکل هستید، یا باگ خاصی رو در مانشت مشاهده می‌نمایید، از گزارش شما استقبال می‌نماییم.

تغییراتی در سرور مانشت - admin - 05 مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۳۸ ب.ظ

مقداری لینک‌های خراب و لینک‌های که هیچ وقت استفاده نشده‌اند مرتب شدن. صفحه اول مانشت خلاصه‌تر شده. اگه حال و حوصله داشتم مانشت ۵ رو هم طراحی می‌کنم.
حدود ۶ سال چقدر زود گذشت. به گذشته نگاه می‌کنم چقدر خاطره یادم میاد....
یه زمانی قبل اوج گرفتن شبکه‌های موبایلی اینجا برو و بیایی داشت که نگو. شبکه‌های اجتماعی بستر موبایل هر چند پیشرفت خیلی بزرگی محسوب می‌شن اما نمی‌تونن نیاز به ایجاد محتوا در وب رو برای انسان‌ها برطرف کنن. از روز اول ایجاد مانشت، هدف ما ایجاد محتوای با ارزش فارسی در بستر وب و فراهم کردن امکان دسترسی آزاد به اطلاعات بوده و هست.
مانشت در حال ۱۰ ساله شدن هست! چقدر پیر شدیم....

تغییراتی در سرور مانشت - The BesT - 05 مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۷ ب.ظ

سلام مجدد. دکتر من لاگ اوت زدم. پسورد هم عوض کردم.مجدد انلاین شدم.چندبار هم f5 را زدم .ولی ساعت سیستم برام دوساعت عقب هست. ساعت لپ تاپم ۱۰ را نشون میده.ولی اینجا دوساعت عقبتر. خودتون مشاهده بفرمائید Smile

[تصویر:  458697_15xo_capture.jpg]

RE: تغییراتی در سرور مانشت - admin - 06 مرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ق.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۷ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام مجدد. دکتر من لاگ اوت زدم. پسورد هم عوض کردم.مجدد انلاین شدم.چندبار هم f5 را زدم .ولی ساعت سیستم برام دوساعت عقب هست. ساعت لپ تاپم ۱۰ را نشون میده.ولی اینجا دوساعت عقبتر. خودتون مشاهده بفرمائید Smile

[تصویر:  458697_15xo_capture.jpg]

دیگه درسته بهانه نیارید Big Grin

تغییراتی در سرور مانشت - admin - 06 مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۸ ب.ظ

بالاخره رکورد لاود کمتر از یک‌ ثانیه مانشت هم شکست.

پ.ن: استفاده آزمایشی از ماجول ngx_pagespeed

تغییراتی در سرور مانشت - The BesT - 06 مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸ ب.ظ

(۰۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  دیگه درسته بهانه نیارید [تصویر:  biggrin.gif]

تازه درست شد دکتر Big GrinBlushBlush

RE: تغییراتی در سرور مانشت - aali361 - 07 مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۳۲ ب.ظ

(۰۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  بالاخره رکورد لاود کمتر از یک‌ ثانیه مانشت هم شکست.

سلام دکتر
میشه بگید چطور سرعت لود رو اندازه میگیرید؟ محض یادگیری خودم میپرسم.

تغییراتی در سرور مانشت - admin - 07 مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۹ ب.ظ

(۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۳۲ ب.ظ)aali361 نوشته شده توسط:  
(06 مرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  بالاخره رکورد لاود کمتر از یک‌ ثانیه مانشت هم شکست.

سلام دکتر
میشه بگید چطور سرعت لود رو اندازه میگیرید؟ محض یادگیری خودم میپرسم.
توی انجمن که یه سیستم داخلی خودمون داریم که از زمان شروع درخواست تا پایانش رو اندازه می‌گیره.
اما نکته مهم خارج از مانشت هست. برای این کار کلی سایت speed test وجود داره.