تالار گفتمان مانشت
پیدا کردن منابع کنکور ارشد - نسخه‌ی قابل چاپ

پیدا کردن منابع کنکور ارشد - zemnako - 07 آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹ ب.ظ

سلام لطفا بچه های دانشگاه صنعتی شریف ، دانشگاه تهران و پلی تکنیک (امیر کبیر) که دانشجوی ارشد هستند ... میشه لطفا بنده رو راهنمایی کنند و منابع اصلی و اساسی که واقعا در کنکور ارشد با خواندن آنها می توان به یکی از این سه دانشگاه راه پیدا کرد رو ، به بنده معرفی کنند ؟؟؟ هر سایت و هر جایی که میرم هر کسی یه چیزی میگه ... لذا ممنون میشم که بنده رو راهنمایی کنید ... رشته ی مهندسی نرم افزار هستم و قصد دارم در طراحی الگوریتم و محاسبات قبول بشم و انتخاب بعدیم نرم افزار هستش ... پس لطفا راهنماییم کنید ... مرسی

RE: پیدا کردن منابع کنکور ارشد - pga - 09 آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۹ ب.ظ

(۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹ ب.ظ)zemnako نوشته شده توسط:  سلام لطفا بچه های دانشگاه صنعتی شریف ، دانشگاه تهران و پلی تکنیک (امیر کبیر) که دانشجوی ارشد هستند ... میشه لطفا بنده رو راهنمایی کنند و منابع اصلی و اساسی که واقعا در کنکور ارشد با خواندن آنها می توان به یکی از این سه دانشگاه راه پیدا کرد رو ، به بنده معرفی کنند ؟؟؟ هر سایت و هر جایی که میرم هر کسی یه چیزی میگه ... لذا ممنون میشم که بنده رو راهنمایی کنید ... رشته ی مهندسی نرم افزار هستم و قصد دارم در طراحی الگوریتم و محاسبات قبول بشم و انتخاب بعدیم نرم افزار هستش ... پس لطفا راهنماییم کنید ... مرسی
سلام
منابعی که خودم خوندم و مینویسم براتون
فقط من برای گرایش هوش میخوندم واسه همین منابع هوش رو مینویسم که جز مدار الکتریکی و سیگنال بقیه اش با گرایش نرم افزار مشترکه
ریاضیات
-آمار طورانی انتشارات پارسه
-گسسته یوسفی انتشارات پوران: جلد آبی درسنامه اشه و انتهای هر درس تست هم داره ولی جلد نارنجی فقط تسته, تست هاشم از تست های آبی یه کم سنگین تره (هم آبی هم نارنجی کنار هم لازمه به نظر من ولی اگه سطحتون خوبه میتونید فقط نارنجی رو بخونید)
-ریاضی ۱ و ۲ اقاسی نشر نگاه دانش که درسنامه و تست با همه. ۳ جلد تست هم داره: یکیش برای ریاضی ۱ که کنکور های از سال ۸۳ تا ۹۲ رو داره , یکی برای ریاضی ۲ که سوالای از سال ۸۳ تا ۹۱ رو داره , یکی هم ریاضی ۱ و ۲ در کنار همه که سوالای کنکور ارشد دکتری از سال ۹۳ تا ۹۵ رو داره که چون سوالای کنکور رشته های مختلفه حدود ۱۵۰۰ تا سوال میشه . من پیشنهادم اینه که اگه کتاب تست میخواین همین اخری رو بگیرید (من اون اوایل یه مقدار از درسنامه ریاضی ۱ رو خوندم ولی بعد به این نتیجه رسیدم که زیادی وقتگیره و اگه حذفش کنم خیلی اتفاق خوبی میفتهBig Grin واسه همین سرکنکور هم سراغش نرفتم اصلا)
-معادلات کریمی انتشارات نصیر ۲ جلدیه جلد اول درسنامه و تست جلد دوم فقط تست (من معادلات رو هم به تشخیص خودم حذف کردمBig Grin)
دروس مشترک
-ساختمان داده و طراحی الگوریتم کتاب آبی و نارنجی پوران (بچه ها معمولا تست های کتاب ۶۰۰ مساله رو هم میزنن ولی من فرصت نکردم برم سراغشUndecided)
-نظریه زبان شاپوری از علوم رایانه
-مدار منطقی و معماری کامپیوتر رو من از آبی پوران خوندم (منطقی درس راحتیه تا حالا هم سوالای خیلی ساده ای ازش تو کنکور اومده واسه همین کتاب پوران براش کافیه, ولی معماری نه , یه جاهاییش اصلا متن روونی نداره , در کل که من ازش راضی نبودم . اگه دکتر اجلالی کتاب معماری چاپ کردن حتما همون رو بگیرید )
-سیستم عامل دکترحقیقت (من با کتاب قدیمیشون خوندم ولی نزدیکای کنکور کتاب جدیشون چاپ شد بنظرم بهتر باشه کتاب جدیدشون رو بگیرید, من ندیدمش ولی خودشون میگفتن که خیلی از مطالب اضافی رو تو کتاب جدیدشون حذف کردن )
-شبکه من سراغش نرفتم
دروس تخصصی
دروس تخصصیمون با هم فرق داره ولی حالا من کامل مینویسم
-هوش من از کتاب راهیان ارشد خلیلی فر خوندم ولی جواب یه تعدادی از تستاشون غلط بود و یه سری از مطالب کتاب مرجع رو که حس میکردم لازم بود گفتنش رو حذف کرده بودن واسه همین کنارش هوش پارسه طارمیان رو هم میخوندم بنظر من جفتشون کنار هم لازمه : متن راهیان خیلی روون تره واسه همین من با راهیان شروع میکردم هر بخشی رو که تموم میکردم میرفتم سراغ پارسه یه نگاه کلی به مطالب مشترکشون مینداختم بعد اون قسمتای اضافی رو از رو پارسه میخوندم.
-مدار الکتریکی رو من از کتاب پوران خوندم کتاب خوبی بود من راضی بودم ازش
-سیگنال و سیستم هم نصیر ۲ جلدیه جلد دومش پیشرفته ی مطالب جلد یکه که من فقط جلد یکشو خوندم و بنظرم همون کافی بود برای کنکور.
آزمون های جامع
-بانک سوالات ارشد مهندسی کامپیوتر از سال ۸۱ تا ۸۹ انتشارات نصیر
-بانک سوالات ارشد مهندسی کامپیوتر از سال ۹۰ تا ۹۲ انتشارات نصیر
-آزمون جامع ارشد مهندسی کامپیوتر از سال ۹۰ تا ۹۶ انتشارات پوران
-آزمون جامع ارشد فناوری اطلاعات از سال ۹۰ تا ۹۶ انتشارات پوران
پاسخ های تشریحی نصیر عالی بود اصلا قابل مقایسه با پوران نبود واسه همین اگه نصیر برای سال بعد بانک تست ۹۲ به بعد رو زد همون رو بگیرید .
دیگه همین Smile
انشالله که همه ی کنکوری ها به هدفشون برسنSmile