تالار گفتمان مانشت
هوش شبانه امیرکبیر، روزانه علم و صنعت، مدرس یا بهشتی؟ یا الگوریتم تهران؟! - نسخه‌ی قابل چاپ

هوش شبانه امیرکبیر، روزانه علم و صنعت، مدرس یا بهشتی؟ یا الگوریتم تهران؟! - free soul - 20 تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۲ ب.ظ

سلام دوستان، من امسال ۱۱۵ معماری، ۱۳۳ هوش و ۲۱۲ نرم افزار شدم.

به معماری علاقه ندارم و فکر نکنم اصلا انتخاب کنم.

علاقه اصلیم هوش بود ولی الگوریتم هم دوست دارم. هدفم هم اپلای هست. بنظرتون اسم و برند امیرکبیر ارزش داره شبانه امیرکبیر رو قبل از روزانه های دانشگاه های بعدی بزنم؟ و اینکه شنیدم اخیرا معدل خوب داشتن تو امیرکبیر از شریف و تهران سخت تر شده. من پایه برنامه نویسیم هم ضعیفه و میترسم شبانه امیرکبیر قبول شم هم پولم از دست بره هم معدل کمتر و درنتیجه شانس اپلای کمتری داشته باشم.

ترتیب دانشگاه های روزانه بعد از امیرکبیر چطوریه؟ میگن مدرس و بهشتی خیلی فرقی ندارن ولی علم و صنعت هم جو خشکی داره و چند تا از استادای خوبش اخیرا از ایران رفتن. کسی تو این دانشگاه ها درس خونده یا اطلاعات داره که بتونه راهنماییم کنه؟ وضعیت معدل ها، مقاله دادن و اپلای تو هر کدوم چطوره؟
از طرفی به الگوریتم هم علاقه دارم، پارسال با ۱۹۰ دانشگاه تهران قبول شده بودن و بعید نیس منم روزانه تهرانو قبول شم، شبانه که حتما میشم. ولی چون گرایش کم طرفداریه اطلاعات زیادی ازش ندارم. ایا پایه برنامه نویسی قوی لازم داره یا کار بیشتر تئوری و ریسرچ محوره؟ خیلی سخته یا در حد بقیه گرایش هاست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: هوش شبانه امیرکبیر، روزانه علم و صنعت، مدرس یا بهشتی؟ یا الگوریتم تهران؟! - kambiz - 20 تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۲ ب.ظ

اینا تقریبا سوالات منم هست Dodgy
مانشتی های عزیز بیزحمت کمک کنید تا یکشنبه وقت داریم برای انتخاب رشته
مانشت هم مانشت قدیم Confused

هوش شبانه امیرکبیر، روزانه علم و صنعت، مدرس یا بهشتی؟ یا الگوریتم تهران؟! - The BesT - 20 تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۶ ب.ظ

سلام. در مورد اپلای فقط میتونم اطلاعی بهتون بدم که شبانه بهتر هست چون مدرکتون را بعد فارغ التحصیلی آزاد میشه ولی اگر روزانه باشید یا باید معادلش برید سرکار و فکرررر کنم بیمه رد بشه براتون. یا بخریدش. در مورد رفتن سرکار اطلاعاتم دقیق نیست بیشتر بپرسید ولی نسبت به دوسه سال گذشته مدرک روزانه را سختتر آزاد میکنن و با پول پرداخت میکنن ولی خانم باشید میشه مدرک موقت را اداره کار گذاشت و بعد شش ماه بخاطر پیدا نشدن کار مدرک را آزاد میکنن براتون.توی دوسال اخیر همین ازاد کردن مدرک خانمها هم خیلیییی سختگیری میکنن. بنابراین شبانه یک حسن داره برای آزاد کردن مدرک.
بقیه اطلاعات درباره امیرکبیرو علم وصنعت و ... را من نمیدونم. دوستان انشالله جواب میدهند

هوش شبانه امیرکبیر، روزانه علم و صنعت، مدرس یا بهشتی؟ یا الگوریتم تهران؟! - The BesT - 21 تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ق.ظ

این هم یادآوری کنم که تا مهرماه فرصت دارید که پایه برنامه نویسیتون را قوی کنید. سی پلاس که قوی کنید. کار با محیط برنامه نویسی متلب هم حتما یاد بگیرید. پایتون هم حتما یاد بگیرید.کمی اطلاعات از دانشجویان سال بالایی اون دانشگاه بگیرید و اطلاعاتتون ببرید بالا. الان هم به راحتی میتونید آموزشهای جلسه به جلسه را در نت پیدا کنید و با یه پیش زمینه برید دانشگاه. قطعا یادگیریتون و اعتمادبنفستون بالاتر میره سرکلاس.

هوش شبانه امیرکبیر، روزانه علم و صنعت، مدرس یا بهشتی؟ یا الگوریتم تهران؟! - saeidkhan - 21 تیر ۱۳۹۸ ۰۳:۴۶ ب.ظ

حتما حتما حتما امیرکبیر
اصلا قابل مقایسه با امیرکبیر نیستن اون ها.
برای همه سوالاتتون هم بستگی به خودتون داره- بخواین مقاله بدین استادا از خداشونه که شما مقاله بدین.
برنامه نویسی هم فقط متلب نیازه- که تو این چند ماه میتونید توش حرفه ای بشید.
تا میتونید متلب کار کنید.
بابت معدل هم نگران نباشید شما با استادا جلو برین معدلتون هم خوب میشه.

هوش شبانه امیرکبیر، روزانه علم و صنعت، مدرس یا بهشتی؟ یا الگوریتم تهران؟! - MarkLand - 21 تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۹ ب.ظ

یه نکته مهم اینه که زمینه کاری اساتید رو بررسی کنید ببینید که به کدوم علاقه مند هستین و یا تو زمینه ای که علاقه مندین کدوم دانشگاه استاد خفن داره. کاری که تو پایان نامه انجام میدین که خوب به تبع اون مقاله و... خیلی مهم و تعیین کننده
برنامه نویسی هم بستگی داره بخواین تو چه زمینه ای کار کنین

RE: هوش شبانه امیرکبیر، روزانه علم و صنعت، مدرس یا بهشتی؟ یا الگوریتم تهران؟! - kilookiloo - 21 تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹ ب.ظ

ببین تا جایی که من می‌دونم الگوریتم خیلی ریاضی طوریه پس حتما قبل انتخابش دروسش و مهم‌تر از اون سرفصل هرکدوم از درس‌ها رو نگاه کنید.
در رابطه با دانشگاه هم اسم دانشگاه قطعا برای اپلای بهتون کمک می‌کنه ولی به نظر من معدل خوب خواجه نصیر خیلی بهتر از معدل پایین امیرکبیره پس توانایی‌هاتون هم درنظر بگیرید چون قطعا درس خوندن و نمره گرفتن توی دانشگاه امیرکبیر با خواجه نصیر و علم صنعت و ... فرق داره.
جمله کلیشه ای آخر هم اینکه علاقه خیلی شرطه Big Grin