تالار گفتمان مانشت
کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری - نسخه‌ی قابل چاپ

کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری - H.Mohammadi - 06 مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶ ب.ظ

با سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان گرامی
من در دانشگاه آزاد رشته ای تی گرایش شبکه های کامپیوتری (شبکه های ارتباطی و کامپیوتری) تحصیل می کنم.
لطفا کمک کنید یک موضوع خوب برای پایان نامه ام انتخاب کنم.طوری که موضوع مرتبط با شبکه های کامپیوتری و الگوریتم ژنتیک باشه،نسبتا به روز باشه و زیاد محاسباتی و پیچیده هم نباشه.
چون ترم اول در مباحث ویژه ، الگوریتم ژنتیک خوندیم که بسیار جالب بود و من خیلی علاقه مند شدم بهش!
ممنون

کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری - marvelous - 07 مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲ ق.ظ

عالیه!
من خودم یه پروژه رو یخرده کار کردم روش ولی به خاطر پاره ای از مسائل شخصی فعلا گذاشتم کنار. میتونم بهت پیشنهاد بدم روش کار کنی و خودمم تا جایی که تونستم کمکت میکنم.
ببین از شبکه خیابانهای هوشمند چیزی میدونی؟ شبکه کنترل ترافیک، شبکه ونت؟
من یه دوستی داشتم که روی پیاده روی هوشمند برای معلولین کار کرد. من سر همین و سر وضع ترافیکی خصوصا تهران به فکر خیابون هوشمند افتادم که با ماشین در ارتباط باشه و ماشین ها رو هدایت کنه. یه چیزی مثل waze همه فکر کردن، ولی میتونه شباهت داشته باشه.
این یه جور شبکه کنترل ترافیک هوشمنده که باعث میشه تردد در سطح شهر کاملا هوشمندانه و منظم باشه و دیگه مسئله ای به اسم ترافیک ایجاد نشه. یه سرچ بزن در موردش اگه خوشت میومد بیشتر در موردش صحبت میکنیم. خدا رو چه دیدی؟ شاید موضوع پایان نامت شد.
تمام این پروژه هم شبکه هست.

امیدوارم موفق باشی

کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری - H.Mohammadi - 16 مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷ ب.ظ

خیلی ممنون از شما دوست گرامی
به موضوع بسیار خوبی اشاره کردین.یه جستجویی انجام دادم این موضوع خیلی جدیده و احتمالا موضوع سخت و پیچیده ای میشه.
چون وقت کافی برای مطالعه و تحقیق ندارم (کارمند هستم) لطفا موضوعاتی پیشنهاد دهید که زیاد سخت و وقت گیر نباشد.
بسیار ممنونم

RE: کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری - Masoud05 - 17 مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۰۹ ق.ظ

دقت کنید پایان نامه ارشد و دکتری باید جنبه علمی هم داشته باشه و صرفا بحث کاربردی قضیه کافی نیست. در واقع موضوعی خوب هست که در عین کاربردی بودن، پایه علمی هم داشته باشه و بشه روش بحث علمی کرد. یکی از نکاتی که بسیار مهم هست این هست که داده برای موضوع مورد نظر موجود باشد. داده ها باید بفرم public باشند و نه اینکه نویسنده یک مقاله ادعا کنه که دیتا جمع کرده. یکی از چالش های مهم در شروع کار این هست که ممکنه دیتا برای تز نداشته باشید.

کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری - H.Mohammadi - 19 مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ب.ظ

واقعا موندم چی انتخاب کنم!
شما با این توضیحاتی که در پست اول گفتیم پیشنهادی ندارید؟

RE: کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری - Masoud05 - 19 مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ

(۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ب.ظ)H.Mohammadi نوشته شده توسط:  واقعا موندم چی انتخاب کنم!
شما با این توضیحاتی که در پست اول گفتیم پیشنهادی ندارید؟

یه سرچ کن توی اسکولار و کلمات کلیدی مد نظرت رو بنویس. محدوده سرچ هم بزار ۲۰۱۷ به بعد. اگر مقاله خوبی بود میتونی همونو بزاری پیپر پایه ات. فکر نکنم پروژه خیلی خاصی ازتون بخوان. همین که موضوعی باشه که قبلا روش کار شده و جای بحث علمی داره کافیه.