تالار گفتمان مانشت
درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ - نسخه‌ی قابل چاپ

درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ - cmptr20 - 07 بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ

سلام دوستان، وقت بخیر.
میخواستم ازتون درباره خریدن یه لپتاپ مشورت بگیرم.

راستش من دنبال یه لپتاپی هستم که تا ۴ سال کارشناسی مهندسی کامپیوتر رو جواب بده و هنوز هم گرایش رو مشخص نکردم.
سبک باشه و باتریش هم اوکی باشه.

از این نظر که این روزا قیمتا خیلی زیاد رفتن بالا و لپتاپی نیست که هم قیمت خوبی داشته باشه و هم سبک باشه و هم باتریش خوب باشه،
باید توی استوک ها بچرخم تا یه مورد خوب پیدا کنم.

( من مشهد زندگی میکنم و اگه کسی هست که مشهد جای معتبری برای خرید استوک میشناسه لطف کنه راهنماییم کنه )
-----------------------------------------------------------------------------------------
لپتاپی که الان دارم اینه مشخصاتش: Lenovo ThinkPad E530c
Core i5 3230m
ram 4g
graphic : intel 4000 - geforce gt 635m 2g
hdd 700
-------------------------------------------------------------------------------------
بخاطر اینکه خیلی سنگینه و باتریش هم خیلی ضعیف شده (مثلا ۲۰ دقیقه شاید نگه داره با استفاده معمولی وبگردی با کروم) و بدنه اش هم ترک برداشته، میخوام عوضش کنم وگرنه شاید همین هم نیاز ۴ سال رو جواب بده. و اینکه اگه بخوام این مشکلاتش رو رفع کنم ( مثلا ssd بذارم روش و بدنش رو تعمیر کنم و باتری براش بخرم ) هزینش شاید منطقی در نیاد. اگه بخوام اینطوری حساب کنم که ssd 256g سامسونگ ۸۵۰تومن، مشکل ترک بدنه رو بیخیال، باتری اگه واقعا اصل و سالم باشه ۴۵۰ خورده ای درمیاد.

اینا خودش میشه ۱۳۰۰/ لپتاپمو هم بازار برمیداشتن ۲ تومن.
با خودم میگم خب تهش بازم لپتاپ سنگینیه و نمیشه راحت حمل و نقلش کرد. دانشگاه و جاهای دیگه.

و با این قیمتایی که توی دیوار میبینم با حدودا ۴/۵ تا ۵ تومن میشه یه thinkpad t450s یا dell e7450 بگیرم که کانفیگشون بالاتره و dell هم گرافیک داره ( geforce 840m 2g )

پیشنهاد شما چیه؟ قطعات اینا توی بازار گیر میاد؟

dell لپتاپای قابل اطمینانی میسازه؟ چطور میشه به جنس استوک اعتماد کرد؟