تالار گفتمان مانشت
مهمان شدن دانشگاه - نسخه‌ی قابل چاپ

مهمان شدن دانشگاه - nasrin81r - 29 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰ ق.ظ

سلامم من ترم دوم مهدسی کامپیوتر هستم میخواستم بدونم درس خوندن تو دوران مهمان شدن چطور هست؟ ایا مثل دانشگاه خودمونه یا طور دیگه ایع؟امتحانا رو تو دانشگاه خودمون میدیم یا تو دانشگاه مقصد؟ من دیده بودم تو ترم اول که اونایی که مهمان بودن از دانشگاه دیگه اسمشون رو سر کلاس نمیگفتن چرا؟ یعنی نیازی نداره که ما بگیم استاد اسممون رو بنویسه؟ میتونید راهنمایی کنید لطفا؟ دانشگاه خودمون کعه غیر انتفاعی هست بسته هست کسی نیست ازش بپرسم میشه سوالام رو اینجا بپرسم

مهمان شدن دانشگاه - nasrin81r - 29 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ب.ظ

کسی نبود؟

RE: مهمان شدن دانشگاه - majidnourirad10 - 31 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ق.ظ

(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰ ق.ظ)nasrin81r نوشته شده توسط:  سلامم من ترم دوم مهدسی کامپیوتر هستم میخواستم بدونم درس خوندن تو دوران مهمان شدن چطور هست؟ ایا مثل دانشگاه خودمونه یا طور دیگه ایع؟امتحانا رو تو دانشگاه خودمون میدیم یا تو دانشگاه مقصد؟ من دیده بودم تو ترم اول که اونایی که مهمان بودن از دانشگاه دیگه اسمشون رو سر کلاس نمیگفتن چرا؟ یعنی نیازی نداره که ما بگیم استاد اسممون رو بنویسه؟ میتونید راهنمایی کنید لطفا؟ دانشگاه خودمون کعه غیر انتفاعی هست بسته هست کسی نیست ازش بپرسم میشه سوالام رو اینجا بپرسم

با سلام
هر دو نوع اش را دیده ام . یعنی هم می توان فقط در کلاس ها شرکت کرد و برای امتحانات به دانشگاه اول رفت .
و هم می توان مثله دانشجویان دانشگاه دوم در کلاس و امتحانات دانشگاه دوم ( مهمان ) شرکت کرد و بعد نمرات اکتسابی را اموزش دانشگاه مهمان به اموزش دانشگاه اول می فرستد .
و این با توجه به نسبت اعتبار دانشگاه مهمان شده نسبت به دانشگاه اولی هست . یعنی اگر دانشگاه مهمان سطح علمی هم رده و یا بیشتری نسبت به دانشگاه مبدا داشته باشه معمولا نمرات تایید می شود . و این کاملا به اموزش دانشگاه خودتان بر می گردد که با کدام یک توافق کرده ان . برای اطمینان بیشتر می توانید قوانین مربوط به مهمان شدن در دانشگاه های غیر انتفاعی مرکز استان و یا تهران را
در اینترنت جستجو کنید چون معمولا دانشگاه ها قوانینی نزدیک به هم دارند و باز شهرستان ها قوانین مرکز استان خودشان را کپی می کنند ولی این ممکن است استثناهایی هم داشته یاشد )
و برای اطمینان بیشتر اگر دانشگاه مهمانی که شما انتخاب کرده اید کلاس هایش شروع شده ؛ کلاس ها را بروید تا اگر که قوانین بر وفق نظرتان بود مشمول غیبت جلسات و حذف درس بدلیل ان نشوید .