تالار گفتمان مانشت
طراحی الگوریتم - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴
طراحی الگوریتم - javadjj - 16 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ ق.ظ

در این دو تاپیک مفصل بحث شده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: طراحی الگوریتم - hanif - 16 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۲:۲۱ ب.ظ

(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۲۸ ب.ظ)kashir نوشته شده توسط:  
(12 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  من ایمیل زدم به انتشارات و گفتند به نمایشگاه میرسه
بنظر شما کتاب الگوریتم نص از علوم رایانه بهتره؟

فکر کنم همین جا بچه‌ها در موردش بحث کردند و جمع بندی اینکه بهتر از کتاب اقای جعفر نژاده.

RE: طراحی الگوریتم - kashir - 16 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ)Ely نوشته شده توسط:  من امروز ۲ جلد clrsرا از انتشارات نص گرفتم .بنظر بد نمیو مد. با تخفیف نمایشگاه ۲۸۰۰۰ شد ۲۲۰۰۰
تصویب شد نص رو میگیرم مرسی Wink

RE: طراحی الگوریتم - mammad - 20 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ ب.ظ

(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ ق.ظ)vovin نوشته شده توسط:  من آخر متوجه نشدم دقیقا کدوم فصل های CLRS رو باید بخونیم، اگه کسی میدونه میشه بگه؟

دو فصل اول که یه سری مقدماته (مرتب سازی درجی و ادغامی).
فصل ۳ و ۴ نمادهای مجانبی و بازگشتیهاست که همیشه میاد.
فصل ۵ آنالیز احتمالی و الگوریتمهای تصادفیه که نمیاد.
فصول ۶ تا ۹ که ساختمان داده heap و چند نوع مرتب سازی و به دست اوردن شاخصهای آماریه و مهم هستن.
فصول ۱۰ تا ۱۴ چند تا ساختمان داده هستند (لیستهای پیوندی، پشته، صف، جدول درهم سازی، درخت جستجوی دودویی و ...). فصلهای ۱۰ تا ۱۲ رو حتما باید خوند. بیشتر تو ساختمان داده میاد تا طراحی الگوریتم.
فصول ۱۵ و ۱۶ برنامه نویسی پویا و الگوریتمهای حریصانه هستن و مهمن (بعضی قسمتاش مباحث تئوری عمیقتری مثل Matroidها مطرح کرده که نمیاد).
فصل ۱۷ تحلیل سرشکنه که جزء الگوریتم پیشرفته ارشده.
فصول ۱۸ تا ۲۱ چند تا ساختمان داده پیشرفته تره (مثل درختهای B، هیپهای فیبوناچی و ...) که به ندرت سؤال می دن.
فصول ۲۲ تا ۲۶ الگوریتمهای گراف (مثل BFS و DFS و کوتاهترین فاصله و درختهای پوشا) هستن که خیلی تو کنکور روش تأکید می شه.
از فصل ۲۷ (ماکزیمم جریان) به بعد جزء سرفصل ارشده و تو کنکور نمیاد (به جز چند بخش کوچک مثل ۲۸/۲ که الگوریتم ضرب استراسن هست).

طراحی الگوریتم - رضا_ایرانی - ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ

سلام.
کسی ویس برای طراحی الگوریتم سراغ داره؟
واقعا خیلی بهش نیاز دارم، اگه لینک بزارید واقعن ممنون میشم.

RE: طراحی الگوریتم - **sara** - 07 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳ ب.ظ

(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  سلام.
کسی ویس برای طراحی الگوریتم سراغ داره؟
واقعا خیلی بهش نیاز دارم، اگه لینک بزارید واقعن ممنون میشم.
صدای کلاس آقای حاج سید جوادی+جزوه دستنویس و تایپ شده
اول باید عضو سایت یادمانه بشین.

RE: طراحی الگوریتم - SarahArshad - 08 خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۳ ب.ظ

دوستانی که در کنکور ۹۰ طراحی رو خوب جواب دادن به نظرشون رو بگن و ما رو راهنمایی کنن!!!!

RE: طراحی الگوریتم - mehrdad89 - 08 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۱۱ ب.ظ

(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۳ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  دوستانی که در کنکور ۹۰ طراحی رو خوب جواب دادن به نظرشون رو بگن و ما رو راهنمایی کنن!!!!

درست میگند.
اتفاقا کسایی که کنکور ۹۰ را دادن بگند چطور بود؟
چون فاز سوالات امسال گویا فرق داشته است.

RE: طراحی الگوریتم - Masoud05 - 11 خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۳۷ ب.ظ

(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۳ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  دوستانی که در کنکور ۹۰ طراحی رو خوب جواب دادن به نظرشون رو بگن و ما رو راهنمایی کنن!!!!
فقط حل تست‌، همین و بس‌، زیاد به درس گیر ندین اما تا میتونین تست‌ها رو تحلیل کنین.
برای حل تست هم به کتاب هادی یوسفی ،تنها اکتفا نکنین حتماً حل تست های مقسمی رو هم حداقل بررسی کنید.

طراحی الگوریتم - Majid gh - 15 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۴ ق.ظ

با عرض سلام کسی از این کتاب طراحی الگوریتم انتشارات سپاهان خبر نداره خوبه بده؟

طراحی الگوریتم - Sina_B - 16 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۱۵ ب.ظ

سلام!
کسی کتاب CLRS ویرایش سوم انتشارات نص ترجمه دهقان رو که سال ۸۹ چاپ شده رو داره. من میخوام بخرم. آیا خوبه؟ آیا تمام مطالب رو ترجمه کرده یا بعضی مطالب رو حذف کرده؟ آیا همه ۳۵ فصل رو شامل میشه؟
اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.
سپاس!

RE: طراحی الگوریتم - reyhaneh64 - 17 خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ

(۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۱۵ ب.ظ)Sina_B نوشته شده توسط:  سلام!
کسی کتاب CLRS ویرایش سوم انتشارات نص ترجمه دهقان رو که سال ۸۹ چاپ شده رو داره. من میخوام بخرم. آیا خوبه؟ آیا تمام مطالب رو ترجمه کرده یا بعضی مطالب رو حذف کرده؟ آیا همه ۳۵ فصل رو شامل میشه؟
اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.
سپاس!

اگر ترجمه قبلیو دارین به نظر من ویرایش فعلیو نخرین و الکی هزینه نکنین تغییرات ویرایش سوم و یا تمریناتی که اضافه‌تر داره از روی زبان اصلیش که در دسترسه بخونین

در دو جلد چاپ شده
من جلد یکشو خریدم
که تا ۱۷ فصل اولو پوشش میده
از لحاظ طراحی صفحه و ترجمه هم به نسبت ترجمه قبلی به نظرم خیلی بهتره.

طراحی الگوریتم - Sina_B - 19 خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۶ ب.ظ

من خریدم.
چاپش خوبه. ولی جلد ۲ رو بردم پس دادم.
بچه‌ها اگه میخرید کتاب رو خوب بررسی کنید.
کتابی که من خریدم حدود ۱۰ صفحه رو اشتباهی یه کتاب دیگه چاپ کرده بود!
یعنی به جای طراحی الگوریتم صفحات کتاب اصول مهندسی اینترنت توش بود که پس دادم!!!
فعلا همین جلد یک رو میخونم تا دوباره بیاد.
خلاصه مراقب باشید. وگرنه کتاب رو میخونید، میخونید، میخونید و بعد میبینید یه جا خیلی مهم رو تو چاپ حذف کردن (البته اشتباه شده بود)

طراحی الگوریتم - parimehraban - 20 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ

سلام
کسی می دونه clrs ترجمه قلزم با ترجمه جعفرنژاد چه فرقی داره ؟ می دونم مال جعفرنژاد کامل و سخت گفته شده . کدومش برای کنکور علوم کامپیوتر شما پیشنهاد می کنید ؟
خواهشا راهنمایی فرمایید

RE: طراحی الگوریتم - marjan2001 - 20 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۱ ب.ظ

(۲۰ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ)parimehraban نوشته شده توسط:  سلام
کسی می دونه clrs ترجمه قلزم با ترجمه جعفرنژاد چه فرقی داره ؟ می دونم مال جعفرنژاد کامل و سخت گفته شده . کدومش برای کنکور علوم کامپیوتر شما پیشنهاد می کنید ؟
خواهشا راهنمایی فرمایید
من که خودم ترجمه دهقان (انتشارات نص) را خریدم اینجا را ببین: