تالار گفتمان مانشت
سوال ۷۲ کنکور مهندسی کامپیوتر سال ۸۸ (حافظه های برگ برگ) - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
RE: تست ۱۲-فصل ۷ -پوران - zmaster - 12 مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ

(۱۲ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۱۸ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  
(28 آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۳ ب.ظ)mjjoon نوشته شده توسط:  سلام دوستان . هر برگ ۸ آدرس رو تولید میکنه. و این در تمام تست‌ها صادق هست . شما چرا هر برگ رو ۱۶ آدرس گرفتید ؟
خود مهندس یوسفی هم تو حل سوال نوشته "هشت ماژول حافظه داریم که هر کلمه حافظه شامل دو آدرس است! (دقیقا خود مهندس یوسفی هم از علامت تعجب استفاده کرده.)
دلیل شما از این که هر برگ رو ۱۶ آدرس گرفتید چیه ؟
لطفا اگه دلیل قانع کننده ای دارید من رو هم توجیه کنید. ممنون.

من هم با نظرتون موافقم،هر برگ ۸ تا آدرس تولید میکنه،و پریود انتخاب خونه‌ها تا خونه ۴۵ هست که میشه ۱۶ دسترسی با high order و ۶ تا دسترسی با low order

خونه های ۰و۲و۴و۶و۸وو۱۰و۱۲و۱۴ در برگ اول
خونه های ۱و۳و۵و۷و۹و۱۱و۱۳و۱۵ در برگ دوم الی آخر.

چرا هر کلمه حافظه شامل دو آدرس است؟؟؟ConfusedHuh که دسترسی‌ها ۳ تا میشه(۳ برگ) نه ۶ تا؟؟

ممنون.

سلام
من هم با این دوستان موافقم. ظاهرا این تست مشکل داره، درسته؟

RE: سوال ۷۲ کنکور مهندسی کامپیوتر سال ۸۸ (حافظه های برگ برگ) - maryam.raz - 10 دى ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ ب.ظ

دوستان این سوال منم هست دیدم یکی از دوستان ۳سال پیش! متن رو گذاشته منم دیگه پست جدید ایجاد نکردم
من یه چیز رو تو این سوال متوجه نمیشم
طبق سوال چون با ۳خط داره آدرس دهی میکنه ۸برگ داریم و اگر اختلافات بیت ها ور بررسی کنیم در هر مرحله زوج ها با هم و فردها هم باهم بیرو ن میان مثلا مرحله اول این اعداد بیرون میاد
۰ ۲ ۴ ۶ ۸ ۱۰ ۱۲ ۱۴
که چون ۳تا ،۳تا دست میزنیم ۰و۶و۱۲ رو لازم داریم.
اگر ادامه بدیم دستیابی از عدد ۴۸ باز تکرار میشه. اگر از ۰ تا ۴۷ رو بشماریم ،۱۶ عدد مدنظر ماست و از این ۱۶تا ۶تا میس داریم که میشه ۱۶/۶ولی کتاب پوران و راهیان گفته ۱۶/۳ .Huh چرا ۳تا؟
ببخشید توضیحم یکم گیج کننده است خواستم بگم کجارو مشکل دارم، دوستانی که مسلط هستن کمک کنن لطفا!