تالار گفتمان مانشت
زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰
RE: انتخاب فیلد و موضوع پایان نامه - M*Gh - 24 فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ ب.ظ

(۲۴ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۴۷ ب.ظ)Hamed-IT نوشته شده توسط:  
(23 فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۰۳ ب.ظ)mar_zieh نوشته شده توسط:  به نظر من ، اول برید سراق انتخاب استاد و زمینه مورد توجه آن استاد را جویا شوید. و بعد مقالات در اون حوضه را بخونید. و سعی کنید روی پیشنهاداتی که آخر مقالات است فکر کنید. اینطوری بهتر میتونید، مسیرتون را مشخص کنید.

دوست عزیز
سراغ
حوزه

از تذکر به جای شما ممنونم. Big Grin

RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - m2m3m92 - 28 فروردین ۱۳۹۲ ۰۶:۳۱ ب.ظ

دوستان
می خواستم بپرسم به نظرتون آیا کار کردن تو چه زمینه ای از wsn خوبه و میشه ۲ یا ۳ تا مقاله خوب از توش درآورد
لطفا راهنمایی کنید در مورد noc چطور؟؟؟
مرسی

RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - f.b - 05 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۵:۰۳ ب.ظ

سلام من میخوام شبکه و یا امنیت کار کنم دنبال یه موضوع خوب می گردم میشه راهنمایی کنید.

اگر بخوام به survay های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ دسترسی داشته باشم میشه راهنمایی کنید

RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - amku - 27 شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۷ ب.ظ

با درود
فکر می کنید برای سمینار و پایانامه مبحث داده کاوی قابل قبول اساتید باشه

RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - x86 - 27 شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۲۸ ب.ظ

(۲۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۷ ب.ظ)amku نوشته شده توسط:  با درود

سلام منم دنبال همین موضوع هستم ولی تا اونجایی که گیرم اومده داده کاوی یه موضوع خیلی خیلی کلی هست و کاربرد های زیادی داره :

۱- سوشال نتورک
۲- بایواینفورماتیک
۳- مارکتینگ
۴- و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو هم یه نگاه بنداز

باز خود این شاخه ها هم خیلی گسترده هستن که فعلا من وارد هیچ کدومشون نشدم و حالا حالاها باید بسرچیم...

زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - amku - 27 شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ ب.ظ

(۲۷ شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۲۸ ب.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  
(27 شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۷ ب.ظ)amku نوشته شده توسط:  با درود

سلام منم دنبال همین موضوع هستم ولی تا اونجایی که گیرم اومده داده کاوی یه موضوع خیلی خیلی کلی هست و کاربرد های زیادی داره :

۱- سوشال نتورک
۲- بایواینفورماتیک
۳- مارکتینگ
۴- و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو هم یه نگاه بنداز

باز خود این شاخه ها هم خیلی گسترده هستن که فعلا من وارد هیچ کدومشون نشدم و حالا حالاها باید بسرچیم...

البته منظورم (یا بهتر بود می گفتم) کاربرد داده کاوی. مثلن کاربرد داده کاوی در دسته بندی مشتریان و .... داده کاوی مبحث بروز هست؟ و آیا مقاله و کتاب و .... دربارش زیاد پیدا میشه؟

RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - x86 - 28 شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ب.ظ

(۲۷ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ ب.ظ)amku نوشته شده توسط:  البته منظورم (یا بهتر بود می گفتم) کاربرد داده کاوی. مثلن کاربرد داده کاوی در دسته بندی مشتریان و .... داده کاوی مبحث بروز هست؟ و آیا مقاله و کتاب و .... دربارش زیاد پیدا میشه؟

مبحث که به روز نیست ولی مبحثی هست که جای کار زیاد داره، البته منم در حد تحقیق و پرس و جویی که کردم این اطلاعات رو کسب کردم، یکی یه حرف جالبی بهم گفت : "گفت که با دیتاماینینگ میخوای چه مساله ای رو حل کنی؟"، من خودم به این نتیجه رسیدم که اول یه کتاب در مورد دیتاماینینگ بخونم تا بفهمم که اصلا چه مساله هایی رو میشه با این حل کرد، بعد بگردم تا یه مساله پیدا کنم... راه خوبیه... البته اینطور به نظر میاد.

RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - equilibrium - 28 شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۲۴ ب.ظ

(۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ب.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  مبحث که به روز نیست ولی مبحثی هست که جای کار زیاد داره، البته منم در حد تحقیق و پرس و جویی که کردم این اطلاعات رو کسب کردم، یکی یه حرف جالبی بهم گفت : "گفت که با دیتاماینینگ میخوای چه مساله ای رو حل کنی؟"، من خودم به این نتیجه رسیدم که اول یه کتاب در مورد دیتاماینینگ بخونم تا بفهمم که اصلا چه مساله هایی رو میشه با این حل کرد، بعد بگردم تا یه مساله پیدا کنم... راه خوبیه... البته اینطور به نظر میاد.

در صفحه زیر چندتا لینک از برخی ژورنالها و کنفرانسهای تاپ در حوزه دیتاماینینگ هست؛ بدنیست به تک تکشون سر بزنید و مقالات یکی دو سال اخیر اونها رو (در حد خوندن دقیق عنوان و چکیده) ببینید و یادداشت کنید؛

لینک زیر هم امار جالبی داره:

(همونطور که خودتون هم متوجه شدید دیتاماینینگ مسئله نیست، رویکرد حل مسئله است)

زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - takjavatakjava - 29 شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ب.ظ

ببینید بچه ها دیتا ماینیگ یا داده کاوی ،تکست ماینیگ یا متن کاوی و...خیلی کار شده.دیگه جای کار توش نیست.اگر هم بخواهید تو این حوزه ها کار کنید باید با یکی از مفاهیم روز ترکیب کنید تا جالب توجه بشه.خیلی باید خوب کار کنید تا بتونید آی اس آی بیرون بکشید ازشون.
ببینید الان فرایند کاوی،الگو کاوی ،اینده کاوی موضوعاته جالبی هستند .حالا مثلا میتونید این موضوعات رو در شبکه های اجتماعی کار کنید.انگلیسیشو مینویسم
process mining
pattern miningg و.....

زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - amku - 30 شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۴ ق.ظ

با سپاس از پاسخ دوستان

(۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ب.ظ)takjavatakjava نوشته شده توسط:  ببینید بچه ها دیتا ماینیگ یا داده کاوی ،تکست ماینیگ یا متن کاوی و...خیلی کار شده.دیگه جای کار توش نیست.اگر هم بخواهید تو این حوزه ها کار کنید باید با یکی از مفاهیم روز ترکیب کنید تا جالب توجه بشه.خیلی باید خوب کار کنید تا بتونید آی اس آی بیرون بکشید ازشون.
ببینید الان فرایند کاوی،الگو کاوی ،اینده کاوی موضوعاته جالبی هستند .حالا مثلا میتونید این موضوعات رو در شبکه های اجتماعی کار کنید.انگلیسیشو مینویسم
process mining
pattern miningg و.....

البته فکر نمی کنم بشه به راحتی گفت مبحث داده کاوی تموم شده و دیگه جای بحث نداره. بطور مثال با گشتی که توی نت زدم عناوین پایانامه هایی (ارشد-دکتری) رو پیدا کردم. حالا نمی دونم میشه تمامی این عناوین رو برای پایانامه ی کارشناسی ارشد یا دکتری مهندسی نرم افزار بکار برد یا نه؟
کشف الگوهای پنهان تصادفات جاده ای با استفاده از داده کاوی
بررسی تاثیر بکارگیری تکنیک داده کاوی در بهبود عملکرد سیستم های فروش
داده کاوی بر روی داده های RFID
داده کاوی در کشف تقلب
یا این فایل

زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - zahra13.66 - 30 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ ق.ظ

منظورتون از داده کاوی بروی rfid چیه؟؟؟
داده های ار اف ای دی رو چه طوری میتونیم جمع اوری کنیم؟؟؟

RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - amku - 30 شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۱۹ ب.ظ

(۳۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ ق.ظ)zahra13.66 نوشته شده توسط:  منظورتون از داده کاوی بروی rfid چیه؟؟؟
داده های ار اف ای دی رو چه طوری میتونیم جمع اوری کنیم؟؟؟

من اون عناوین رو از گروه های زیر پیدا کردم. این گروه ها در زمینه پایانامه و تز دکتری و انجامش مشاوره میدن. من خودم تازه دارم رو داده کاوی کار می کنم و فقط بعنوان پیشنهاد این عناوین رو از این گروه ها خونده بودم. می تونید اطلاعات بیشتر رو از خودشون دریافت کنید.
عناوین ۱ و ۲ برای گروه دایکه (
)
عناوین ۳ و ۴ برای گروه داده کاوی ایران (
)

همچین بلاگ آقای دکتر خان بابایی که ایشون هم در زمینه پایانامه ارشد و در آوردن مقاله مشاوره و همکاری و تحقیق می کنن
بلاگ

RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد - amku - 30 شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹ ب.ظ

مشاوره ای که با یکی از گروه های داده کاوی برای انتخاب موضوع پایانامه داشتم اینطور راهنمایی کردن

انتخاب موضوع داده کاوی برای انجام تز پایان نامه دارای گستردگی بسیار زیادی می باشد که بایستی بر اساس علاقه، اهداف و محدودیت در دسترسی به داده ها نسبت به آن اقدام فرمائید.
بصورت کلی می توانید در دو حوزه توسعه الگوریتم ها و یا حوزه کاربردی موضوع را انتخاب کنید.در صورتیکه قصد توسعه الگوریتم ها را دارید بایستی دانش تئوری قوی در زمینه الگوریتم های موجود و نقاط ضعف و قوت انها داشته باشید یا ایجاد نمائید.
همچنین در استفاده از داده کاوی در موضوعات کاربردی می توانید هریک از زمینه های مختلف صنعتی، بیمه، بانک و فاینانس، پزشکی و سلامت، CRM، علوم تجربی و ... وارد شوید ولی بایستی در این زمینه از دسترسی به داده های مناسب مطمئن گردید.

انتخاب موضوع پایان نامه ارشد نرم افزار - ۸۵۹۱ - ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۵۲ ب.ظ

سلام
من میخوام موضوع پایان نامم انتخاب کنم ولی توش موندم.کسی هست راهنماییم کنه بگه چی انتخاب کنم؟
موضوع جدید باشه و زیاد مشکل نباشه که توش بمونم.
Huh

انتخاب موضوع پایان نامه ارشد نرم افزار - rasoul1990 - 13 مهر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ ب.ظ

cloud computing

شبکه های بین خودروییvanet