تالار گفتمان مانشت
[نکات] کارآیی ، تحلیل و مرتبه الگوریتم ها - روابط بازگشتی - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
[نکات] کارآیی‌، تحلیل و مرتبه الگوریتم‌ها - روابط بازگشتی - nmusavi - 14 آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۲۸ ب.ظ

(۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ)mojgan نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۸۹ ۰۱:۵۶ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  با سلا م به دوستان‌، یه فایل upload براتون کردم که سوالات دانشگاه MIT هست جواب هم کنارش هست . خیلی فوق العاده هست . حتماً حتماً حتماً دانلود کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام
مرسی از این همه همت
من نتونستم این رو دانلود کنم
دقیقا رو کدو گزینه برم
چون هر جا کلیلک می کنم یا صفحه‌ی دیگه باز می شه یا با پسوند اچ تی‌ام ال ذخیره می شه
ممنون
in quiz haye danesh gahe mit too site khode daneshgah hast berid az oonja download konid

RE: [نکات] کارآیی‌، تحلیل و مرتبه الگوریتم‌ها - روابط بازگشتی - - rasool - - 03 آذر ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲ ب.ظ

(۰۳ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۹ ق.ظ)mar236 نوشته شده توسط:  
(10 دى ۱۳۸۹ ۰۱:۰۷ ق.ظ)sepid نوشته شده توسط:  نکته در مورد قضیه اصلی:
در بعضی موارد نمی توان از قضیه اصلی استفاده کرد مانند مثال های زیر:
۱) T(n)=2T(n/2)+nlogn
T(n)=2T(n/2)+n/logn(2
زیرا در مورد ۱ علیرغم اینکه با استفاده از قضیه اصلی n=O(nlognولی چون به صورت چندجمله ای بزرگتر نیست پس نمی توان از قضیه اصلی استفاده کرد.
در مورد ۲ هم n/logn=O(n ولی حاصل تقسیم تابع بزرگتر بر کوچکتر چند جمله ای نیست پس از این قضیه نمی توان استفاده کرد .
منبع: صفحه ۹۸CLRS
برای حل این جور مسایل باید چی کار کرد؟ مثلا جواب همین دو نمونه ای که نوشتید چی می شه؟

اگه قضیه اصلی برای رابطه ای جواب نداد‌، باید از روشهای دیگه رفت. مانند:
۱- تبصره و تعمیمی که برای قضیه اصلی وجود داره.
۲- درخت
و یا ...
هر روشی که برای اون سوال بهتر و راحت‌تر و سریعتر جواب بده.

لینک های مرتبط:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته خودتون پاسخ هایی که در این لینک‌ها داده شده رو بررسی و تجزیه و تحلیل کنید تا ان شاءالله به پاسخ درست برسید.
موفق باشید.

[نکات] کارآیی‌، تحلیل و مرتبه الگوریتم‌ها - روابط بازگشتی - fatima2007 - 04 بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ ق.ظ

سلام
من یه سوال دارم؟؟؟؟؟
سوال ۸۹ ای تی:

۴f(n/2)+n^2logn

به نظر من میشه n^2logn ولی جواب زده n^2 (log〖n)〗^۲
من کتوجه نمی شم چرا مکه k همون ۲ نیست پس باید بگیم b^k=a و جواب میشه n^2logn ؟؟
ممکنه کسی کمک کنه؟؟

RE: [نکات] کارآیی‌، تحلیل و مرتبه الگوریتم‌ها - روابط بازگشتی - Aurora - 08 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۰۹ ب.ظ

(۰۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۵۴ ب.ظ)fatima2007 نوشته شده توسط:  کسی نیست جواب بده؟؟؟؟

این سوالو باید با قضیه تعمیم MASTER حل کنید که اگر [تصویر:  64928_1_1379095621.png]

میشه

[تصویر:  64928_2_1379095621.png]

که در اینجا a=4 و b=2 و c=2

[tex]log_{b}^{a}=log_{2}^{4}=2[/tex]

پس داریم n^2 و

[tex]f(n)= n^2 log[/tex]

در نتیجه با استفاده از این قضیه جواب میشه n^2 log^2

فکر کنم جواب شما برای این اشتباهه که اختلاف n^2 و n^2 logn چند جمله ای نیست که بگیم چون n^2 logn از n^2 بزرگتره پس جواب n^2 logn بشه.

[نکات] کارآیی‌، تحلیل و مرتبه الگوریتم‌ها - روابط بازگشتی - amino22 - 17 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ

T(n)=2T(n/2)+nlogn
به عقیده من فرآیند جواب به این صورت میشه:
T(n/2)+T(n/2)+nlogn
پس در نهایت داریم:
n+nlogn
که میشه خود (O(nlogn

RE: [نکات] کارآیی‌، تحلیل و مرتبه الگوریتم‌ها - روابط بازگشتی - Masoud05 - 17 بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ب.ظ

(۱۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ)amino22 نوشته شده توسط:  
(03 آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۹ ق.ظ)mar236 نوشته شده توسط:  
T(n)=2T(n/2)+nlogn
به عقیده من فرآیند جواب به این صورت میشه:
T(n/2)+T(n/2)+nlogn
پس در نهایت داریم:
n+nlogn
که میشه خود (O(nlogn
نه روند کار غلطه‌، روند صحیح در بالا بچه‌ها توضیح دادن.

[نکات] کارآیی ، تحلیل و مرتبه الگوریتم ها - روابط بازگشتی - fa_karoon - 16 فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۱۵ ق.ظ

(۰۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۲:۴۱ ق.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  [تصویر:  attachment.php?aid=115]

یکی از تمرین های CLRS هست که توی کتاب یوسفی جوابش بود، به نظرم خیلی مفیده!
آیا منظور همان ترتیب مرتبه زمانی (بیگ او) این توابع است؟
می شه سوال رو بنویسید؟

RE: [نکات] کارآیی ، تحلیل و مرتبه الگوریتم ها - روابط بازگشتی - Masoud05 - 16 فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ ق.ظ

(۱۶ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۱۵ ق.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  آیا منظور همان ترتیب مرتبه زمانی (بیگ او) این توابع است؟
می شه سوال رو بنویسید؟

علامت کوچکتر که گذاشته یعنی small o پس قطعا برای Big O هم درسته .