تالار گفتمان مانشت
خوانده نشدن فایل در درایو سی دی - نسخه‌ی قابل چاپ

خوانده نشدن فایل در درایو سی دی - TABAN - 03 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ ق.ظ

سلام .
مدتیه وقتی که یه سی دی یا دی وی دی رو داخل لپ تاپم میزارم روی همه ی فایل های داخل سی دی یا دی وی دی یه آیکون اینترنت اکسپلورر هستHuhو نوع اصلی رو فایل ها رو نشون نمیدهHuh و مثلا میخوایم یه فایل مثلا یه پی دی اف رو از داخل سی دی یا دی وی دی کپی کنم داخل سیستم خطا میده که "خطا در پارامتر".
به نظرتون باید چی کارش کنم؟

خوانده نشدن فایل در درایو سی دی - p.parsaee - 03 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۰ ب.ظ

اگه روی کامپیوترهای دیگه امتحان میکنید و این مشکلو ندارید پس ویندوز رو عوض کنید و یه ویروس یاب خوب نصب کنید. فکر کنم مشکلتون حل شه

خوانده نشدن فایل در درایو سی دی - TABAN - 03 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۳ ب.ظ

اگه منظورتون اینه که خود سی دی و دی وی دی که فایل های پی دی اف داخلشه روی کامپیوتر های دیگه مشکل نداشته باشن
که هیچ مشکلی ندارن.سیستم من همه نوع فایلی توی خود سیستمه یا از نت دانلود میکنم یا فایل های داخل فلش مموری رو میخونه ولی فایل های داخل سی دی و دی وی دی رو نه میخونه نمیزاره کپی کنم داخل سیستم.
هیچ راه دیگه جز عوض کردن ویندوز وجود نداره؟

خوانده نشدن فایل در درایو سی دی - p.parsaee - 03 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۰ ب.ظ

راه دیگه ای که به نظرم میرسه اینه که یه سی دی رام یا دی وی دی رام از دوستتون بگیرین و با اون امتحان کنید شاید مشکل از دستگاه خواننده دی وی دی یا سی دی باشه.
ولی من نمی دونم ها دقیقا مشکلتون برطرف میشه با این دو تا راه حل ولی از هیچی بهتره

خوانده نشدن فایل در درایو سی دی - TABAN - 03 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ

من خودم حدس میزنم شاید از ویروس باشه.
دنبال دستوری بودم که از طریق رجستری بشه درستش کرد.
بعدش چطوری سی رام و دی وی دی رام دیگه رو باید به لپ تاپ وصل کنم؟فکر کنم یه کم سخت باشه؟باید پیچ و مهره ها رو باز کنم.توی pc میشه سی دی رام و دی وی دی رو رو تعویض کرد ولی لپ تاپ رو نمیدونم؟!!

خوانده نشدن فایل در درایو سی دی - p.parsaee - 03 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۸ ب.ظ

ببخشید من دقت نکردم دارید از لپ تاپ استفاده میکنید.
ولی خوب دی وی دی رام های اکسترنال برای لپ تاپ وجود داره که از طریق پورت usb به لپ تاپ وصل میشه. (که اکثر مردم هم ندارن پس اگه بخواین استفاده کنید باید برین یکیشو بخرین).
اکیدا توصیه میکنم دست به لپ تاپ نزنید احتمال داره دیگه مشکلاتتون بیشتر بشه.

در هر حال بهتره اول ویندوز لپ تاپ رو عوض کنید و یه آنتی ویروس به روز روش نصب کنید تا بگرده و ویروس یابی کنه و ویروس ها رو نابود کنه. البته حواستون باشه به محض اینکه ویندوز نصب شد باید ویروس یاب نصب شه (اگه از طریق سی دی رام نشد از طریق فلش امتحان کنید).