تالار گفتمان مانشت
حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
درخت BST با ویژگی Max Heap - mdgh - 09 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۳۴ ق.ظ

سلام

این سوال ظاهرا سوال ۱۵ بچه های it بوده ولی برای نرم افزار هم امده بود.
من گزینه ۴ رو انتخاب کردم چون به نظرم درختی که هم BST باشه و هم هر گره پدر از فرزندانش بزرگتر باشه و هم اینکه درخت کاملی باشه وجود نداره.

ظاهرا طراح محترم منظورشون از داشتن ویژگی Max Heap فقط یکی از این شرایط بوده!!! یعنی با توجه به عبارت داخل پرانتز، منظور ایشون فقط داشتن این شرط بوده که هر گره پدر از گره های فرزندش بزرگتر باشه. با این وجود به نظرم درخت مورب چپ جواب درست هست و جواب گزینه ۱ خواهد بود.

حالا اگه منظور طراح سوال فقط داشتن این یک ویژگی باشه برای چی گفته Max Heap??? آخه بازی با کلمات چرا انقدر توی تست ها زیاده؟؟؟ این ربطی به اطلاعات افراد داره؟!!!

RE: درخت BST با ویژگی Max Heap - Masoud05 - 10 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ب.ظ

هر چند تاپیک مربوط به کنکور دکتریه اما فکر کنم منم بتونم یه چیز کوچولو بگم Big Grin :
Treap یک درخت دودویی است که هر نود آن دارای یک کلید با خاصیت BST و یک اولویت با خاصیت Heap ( مینیمم یا ماکسیمم ) است . یعنی یک پیمایش inorder روی کلید ها ، کلید ها را بصورت مرتب برمیگرداند . اولویت گره ها هم که مثل Heap است

نکته ۱: شکل Treap منحصر بفرد است و وابسته به ترتیب درج و حذف نیست
نکته ۲: یک Treap لزوماً یک درخت کامل نمی باشد اما متمایل به حالت موازنه است .

درخت BST با ویژگی Max Heap - mdgh - 11 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۰۰ ق.ظ

اگر اشتباه نکنم هر گره در treap دارای دو عنصر هست.
فکر میکنم با توجه به اینکه سوال گفته "یک درخت دودویی جستجوی با n گره را درنظر بگیرید که عناصر آن متمایز ..." منظور این باشه که هر گره یک عنصر داره.
ممنون که جواب دادین.

درخت BST با ویژگی Max Heap - mahdiii - 03 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴ ب.ظ

آقا اگه کسی جوابارو داره خوب بگذاره. همه استفاده کنن. من خیلی به جوابای تستا نیاز دارم.مرسی
درضمن درباره سوالتون اگه گفته باشه treap که فکر کنم لازم نیست درخت کامل باشه در این صورت جواب میشه همون درخت مورب ولی اگه گفته باشه خاصیت BST داشته باشه و max heap باشه باید درخت کامل باشه. تا اونجایی که من خوندم تو منابع درخت max heap باید کامل باشه علاوه بر اینکه پدر هر گره باید بزرگتر یا مساوی فرزنداش باشه. کلا سوالا فقط بازی با کلماته. مثل اینکه یکی میگه سطح درخت از صفر شروع میشه یکی میگه از یک. من تو تستا هر دو نوعشو دیدم

حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - mahdiii - 04 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ

با سلام بچه ها لطفا جواباتونو در ارتباط با کنکور دکترا ۹۱ گرایش هوش اینجا قرار بدید.
سوالات F 366
۱- ۱
۲- ۲
۳- ۲
۴-
۵- ۴
۶- ۴
۷-
۸- ۱
۹-
۱۰- ۴
۱۱- ۳
۱۲- ۳
۱۳-
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸- ۳
۱۹- ۱

ّ

حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - mahdiii - 27 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۳ ق.ظ

واقعا متاسفم که یه نفر پیدا نمیشه، سوالاتو با هم بررسی کنیم.حقیقتا متاسفم.۱۶۶ نفر بازدیدکننده

RE: حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - reihane91 - 22 دى ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ق.ظ

سلام
من سوالارو ندارم ولی خیلی دوست دارم که باهم حلشون کنیم تمامی سوالات دکتری رو از ساختمان تا پترن و یادگیری ماشین
اگه سوالارو گیر آوردم میام که جوابارو تحلیل کنیم

RE: حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - equilibrium - 22 دى ۱۳۹۱ ۱۲:۲۹ ب.ظ

(۲۲ دى ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ق.ظ)reihane91 نوشته شده توسط:  سلام
من سوالارو ندارم ولی خیلی دوست دارم که باهم حلشون کنیم تمامی سوالات دکتری رو از ساختمان تا پترن و یادگیری ماشین
اگه سوالارو گیر آوردم میام که جوابارو تحلیل کنیم

سوالات در آدرس زیر قابل دانلوده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - reihane91 - 22 دى ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ ب.ظ

ممنون
به خاطر لینک
دیشب خودم کلی گشتم دیگه آخرش همینو پیدا کردم

حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - barbados2500 - 14 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۵۹ ب.ظ

سلام دوست عزیز
من گرایش نرم افزار هستم. سوالات ساختمان داده هوش و نرم افزار پارسال یکی بود. من جواب بعضی از سوالایی که شما حل نکردین را می دونم. منون می شم بقیه سوالا را هم دوستان جواب بدن. مخصوصا سوال ۱۶ که من بین گزینه ۳ و ۴ شک دارم.
۱۳-۴
۱۴-۲
۱۵-۳
۱۷-۱

حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - mahdiii - 14 بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۰۴ ب.ظ

بعد از هشت ماه یکی جواب داد.Smile) واقعا جای تعجب داره.
اون سوال که گفتید میشه n!/1 دلیلتون چیه.
من می گم زمانی این اتفاق می افته (n^2)که در هر مرحله آرایه مرتب باشه صعودی یا نزولی خوب احتمالش در مرحله اول میشه ۲ تقسیم بر n و در گام بعد میشه ۲ به روی n-1 چون یکی مشخص شده
پس احتمالش میشه ۲^n/n!
خوب در این صورت گزینه های دیگه هم امکانش هست جواب باشن و به جواب نزدیکترن مثل n/n!
در ضمن من پایه ام سوالای تخصصی رو حل کنیم. در بخش مربوطه

حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - barbados2500 - 14 بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۲۵ ب.ظ

این سوال ۴ درس طراحی الگوریتم کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار سال ۸۸ هست. دکتر سید جوادی تو کلاسشون حل کردن. کتاب پوران یژوهش هم گزینه ۲ را جواب داده. در مرحله اول میشه ۲ تقسیم بر n و در گام بعد میشه ۲ به روی n-1 در مرحله بعد میشه ۲ تقسیم بر n-2 و .........تا آخرین مرحله که یک عنصر باقی می مونه ۱/۱ .که این احتمالها در هم ضرب می شن.احتمال ما از ۱/ n! یک کم بیشتر میشه پس حداقل ۱/n! میشه.
شما جواب سوال ۱۶ را نمی دونین؟

RE: حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - mahdiii - 14 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ

(۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۲۵ ب.ظ)barbados2500 نوشته شده توسط:  این سوال ۴ درس طراحی الگوریتم کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار سال ۸۸ هست. دکتر سید جوادی تو کلاسشون حل کردن. کتاب پوران یژوهش هم گزینه ۲ را جواب داده. در مرحله اول میشه ۲ تقسیم بر n و در گام بعد میشه ۲ به روی n-1 در مرحله بعد میشه ۲ تقسیم بر n-2 و .........تا آخرین مرحله که یک عنصر باقی می مونه ۱/۱ .که این احتمالها در هم ضرب می شن.احتمال ما از ۱/ n! یک کم بیشتر میشه پس حداقل ۱/n! میشه.

شما به نوشته من دقت کردین؟!خوب من همینو نوشتم پس احتمالش میشه [tex]\frac{2^{n}}{n!}[/tex]
خوب در این صورت گزینه آخر [tex]\frac{n^{2}}{n!}[/tex] بهترین گزینه و نزدیکترین جوابه یا حداقل گزینه ۳/ چون به جواب نزدیکترند.

RE: حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - barbados2500 - 15 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۴ ق.ظ

(۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(14 بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۲۵ ب.ظ)barbados2500 نوشته شده توسط:  این سوال ۴ درس طراحی الگوریتم کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار سال ۸۸ هست. دکتر سید جوادی تو کلاسشون حل کردن. کتاب پوران یژوهش هم گزینه ۲ را جواب داده. در مرحله اول میشه ۲ تقسیم بر n و در گام بعد میشه ۲ به روی n-1 در مرحله بعد میشه ۲ تقسیم بر n-2 و .........تا آخرین مرحله که یک عنصر باقی می مونه ۱/۱ .که این احتمالها در هم ضرب می شن.احتمال ما از ۱/ n! یک کم بیشتر میشه پس حداقل ۱/n! میشه.

شما به نوشته من دقت کردین؟!خوب من همینو نوشتم پس احتمالش میشه [tex]\frac{2^{n}}{n!}[/tex]
خوب در این صورت گزینه آخر [tex]\frac{n^{2}}{n!}[/tex] بهترین گزینه و نزدیکترین جوابه یا حداقل گزینه ۳/ چون به جواب نزدیکترند.

خوب تو صورت سوال گفته دست کم. خوب فکر کنم وقتی از مرتبه n^2/n! یا /n! n باشه دست کم از مرتبه ۱/n! هم هست. کس دیگه ای نظری نداره؟

راستی جواب سوال ۲ گزینه ۳ هست. چون این درخت مورب چپ هست که عناصر داخل نودها !n جایگشت دارند. این سوال چند بار تو کنکور ارشد اومده.

حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۱ - mahdiii - 15 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۶ ق.ظ

بله منم می گم ۲و۳و۴ همه درستن اما اونی که به جواب نزدیکتره قطعا ۲ نیست یا سه هست یا چهار
در مورد سوال ۲ هم حرف شما درسته