تالار گفتمان مانشت
روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸
RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - Masoud05 - 29 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۴ ب.ظ

(۲۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  من برای افرادی که از صفر میخوان بخونن کتاب لبپ شوتز رو پیشنهاد میکنم. ترجمه فارسیشم هستش تو بازارUndecided

مثل هم فکر میکنیم Smile
برای شروع ساختمان داده : لیپ شوتز ، الگوریتم : نیپولیتان Smile

اما یه متد دیگه هم میتونم پیشنهاد کنم ( کسی که قبلا نصفه و نیمه مطالب رو بلد بوده و الان فراموش کرده ) :
ساختمان و الگوریتم مقسمی رو یه نگاه بهش بندازین ( خیلی گیر ندین و سریع برید جلو ، تست هم نهایت از هر فصلی ۵ یا ۶ تا ) بعدش کتاب CLRS هم برای ساحتمان و هم الگوریتم . این مرحله هم که تموم شد خوندن کتابای کنکوری Smile

روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - mr-sky - 29 خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۲ ب.ظ

من نتونستم این کتاب انقلاب پیدا کنم پارسخ فعلا جدا نمیفروشه

ادرس جای خاصی میشناسید بشه ازاد خرید؟

روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - white bird - 30 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ب.ظ

دوستان کسی کتاب دکتر قدسی خونده؟
به نظرتون کل مباحث باید خوند؟
من میخوام این درس از صفر شروع کنم به نظرتون این کتاب خوبه بچه ها؟
اقای MSZ میشه لطفا بگید به چه ترتیبی مباحث داده را بخونیم مثل درس گسسته که گفتید
ممنون میشم

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - ghaderiyaser - 30 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۴ ب.ظ

(۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  دوستان کسی کتاب دکتر قدسی خونده؟
اقای MSZ میشه لطفا بگید به چه ترتیبی مباحث داده را بخونیم مثل درس گسسته که گفتید
ممنون میشم
ساختمان داده دکتر قدسی کپی CLRS است. و متنش برای کسی که از صفر شروع کنه مناسب نیست.

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - Masoud05 - 30 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ

(۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۴ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  ساختمان داده دکتر قدسی کپی CLRS است. و متنش برای کسی که از صفر شروع کنه مناسب نیست.

با این قسمتش که مناسب برای شروع نیست کاملا موافقم ، در مورد کپی بودن هم با توجه به مطالعه نسبی هر دو کتاب ، کتاب دکتر قدسی کمی در بحث داده ساختار های اولیه مثل لیست های پیوندی بهتره اما داده ساختار های مهمی مثل Heap ، Hash و... دقیقا مشابه CLRS است . البته یه سری تمرین داره که تو CLRS نیست . اگه قراره یکیش رو بخونید همون CLRS بهتره بنظرم .

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - white bird - 30 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ب.ظ

(۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۴ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  ساختمان داده دکتر قدسی کپی CLRS است. و متنش برای کسی که از صفر شروع کنه مناسب نیست.

با این قسمتش که مناسب برای شروع نیست کاملا موافقم ، در مورد کپی بودن هم با توجه به مطالعه نسبی هر دو کتاب ، کتاب دکتر قدسی کمی در بحث داده ساختار های اولیه مثل لیست های پیوندی بهتره اما داده ساختار های مهمی مثل Heap ، Hash و... دقیقا مشابه CLRS است . البته یه سری تمرین داره که تو CLRS نیست . اگه قراره یکیش رو بخونید همون CLRS بهتره بنظرم .
ممنون دوستان
پس برای کسی مثل من بهتره از چه کتابی شروع کنم؟
مثلا clrs?
یا مثلا کتاب پوران ؟
و چه زمانی بهتره برام سراغ این کتاب؟

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - Masoud05 - 30 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ ب.ظ

(۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  پس برای کسی مثل من بهتره از چه کتابی شروع کنم؟
مثلا clrs?
یا مثلا کتاب پوران ؟
۶ تا ارسال بالاتر( ۶۳ )

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - white bird - 30 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ب.ظ

(۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  پس برای کسی مثل من بهتره از چه کتابی شروع کنم؟
مثلا clrs?
یا مثلا کتاب پوران ؟
۶ تا ارسال بالاتر( ۶۳ )
مچکرم
ببخشید که به ارسال های قبلی توجه نکردمBig Grin

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - MSZ - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۱۲ ق.ظ

(۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۴ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  دوستان کسی کتاب دکتر قدسی خونده؟
ممنون میشم

سلام
ممکنه دو حالت رو انتخاب کنین. یکی حالت طبیعی خوندن سرفصل ها که خب بر اساس سرفصل های پوران جلو برین خوبه و هرجایی که حس کردین مطلبی رو خوب متوجه نشدین به کتاب مرجع مراجعه کنید و اون قسمت رو بخونین و براش یکی دو تا تمرین حل کنین (در همین حد)
حالت دوم اینه که بر اساس اهمیت مباحث بخونین. این حالت برای کسایی مناسب تر هست که یه پایه ای تو این درس دارن. مثلا اول مباحث مربوط به پیچیدگی زمانی و حل روابط بازگشتی، بعد درخت ها، و ...
من خودم با همون ترتیب کتاب پوران شروع میکنم ولی بعضی ها هستن که روش دوم رو ترجیح میدن.

بازم میگم که تو این درس هرچی بیشتر تست بزنین، همونقدر مسلط تر میشین و مشکلتون با این درس کمتر میشه
بعضی از مفاهیم هستن که ذاتا لابه لای تستها آدم یادشون میگیره

روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - Amir V - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۲ ب.ظ

بچه ها از بین کتابهای کنکوری واسه این درس کدومش خوبه؟

پوران؟ مقسمی یا پارسه؟

مثلا میگن پارسه واسه پایگاه خوب نیس. ساختمان چطوره؟ میخوام ببینم اگه لازمه هر سه رو تهیه کنم و بخونم.

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - ghaderiyaser - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۳۹ ب.ظ

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۳۶ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  سلام بچه ها.
کتابی رو سراغ ندارین که فقط مختص روابط بازگشتی باشه؟کتابی که کل زیر و بمش رو در آورده باشه.منظورم مقسمی وCLRS و.....اینا نیست.به طور کامل کامل.
THANKS

گسسته گریمالدی - جلد دو-- انتشارات فاطمیBlush

روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - MSZ - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۱ ب.ظ

به کتاب Concrete Mathematics نوشته Donald Knuth میتونین مراجعه کنین
ولی ارزشش رو نداره که برا کنکور رو این کتاب کار کنین چون واقعا سنگینه
همون حرفای کتاب پارسه و پوران و مقسمی رو اگه خوب یاد بگیرین به همه تستا میتونین جواب درست بدین

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - ghaderiyaser - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۹ ب.ظ

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۵ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  میشه لینک بدید زبان اصلیشو دانلود کنم؟
بسیار تشکر.

من پی دی اف knuth رو دارم. ایمیلتونو میدین براتون بفرستم یا تو سایت آپلود کنم؟

روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - ghaderiyaser - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ

چطوری کرمانشاهی Big Grin
--------------------------------------------------
دوستان اگه کسی دیگه میخواد ایمیل بذاره send to all کنم. ۱۲ مگه

RE: روش درست درس خوندن از صفر (ساختمان داده) - ghaderiyaser - 31 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ب.ظ

(۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  چاکریم داداش.اقا بهت تبریک میگم.انشاله که موفق باشی.
خواهش میکنم. سال بعد تک رقمی بیاری. ایشالا
----------------------------------------
فایل رو فرستادم