تالار گفتمان مانشت
سوال در مورد مدرک ICDL برای استخدام - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال در مورد مدرک ICDL برای استخدام - بیتا - ۲۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ

سلام بچه ها
یه سوالی داشتم توی اکثر شرایط استخدام داشتن مدرک ICDL الزامیه سوالم این بود که آیا فارغ التحصیلین رشته مهندسی نرم افزار هم این شرایط براشون وجود داره؟؟
و آزمونهای مخصوص ICDL ازشون گرفته میشه

اگه کسی جواب منو بده خیلی ممنون میشم

RE: سوال در مورد مدرک ICDL برای استخدام - Fardad-A - 23 آذر ۱۳۸۹ ۰۵:۲۰ ب.ظ

(۲۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ)بیتا نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
یه سوالی داشتم توی اکثر شرایط استخدام داشتن مدرک ICDL الزامیه سوالم این بود که آیا فارغ التحصیلین رشته مهندسی نرم افزار هم این شرایط براشون وجود داره؟؟

سلام
بطور معمول خیر.
بطور غیر معمول بله.
معمول= استخدام با عنوان شغلی مهندس کامپیوتر یا فنی
غیر معمول = استخدام در امور اداری بعنوان کارمند در بخشهای معمول.
علتش هم اینه که یه سری از عناوین شغلی اداری باید حتما" مدرک ICDL داشته باشند. معمولا" در اینموارد دوستان مایل نیستن بگن مهندس کامپیوتر هستند. حتما" دلیلش رو میدونید.

RE: سوال در مورد مدرک ICDL برای استخدام - ف.ش - ۲۳ آذر ۱۳۸۹ ۰۷:۳۱ ب.ظ

(۲۳ آذر ۱۳۸۹ ۰۵:۲۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(23 آذر ۱۳۸۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ)بیتا نوشته شده توسط:  سلام بچه ها

سلام
بطور معمول خیر.
بطور غیر معمول بله.
معمول= استخدام با عنوان شغلی مهندس کامپیوتر یا فنی
غیر معمول = استخدام در امور اداری بعنوان کارمند در بخشهای معمول.
علتش هم اینه که یه سری از عناوین شغلی اداری باید حتما" مدرک ICDL داشته باشند. معمولا" در اینموارد دوستان مایل نیستن بگن مهندس کامپیوتر هستند. حتما" دلیلش رو میدونید.
لابد ۱- اینکه جایی اگه اشتباه کنه میگن ناسلامتی مهندس کامپیوتری نمیگن که توی این ۴ سال بچه های اقتصاد بیشتر از ما کامپیوتریها کار کردن با نرم افزار های کامپیوتر رو یاد گرفتن!
۲- دیگه اینکه اگه بگه مهندس کامپیوترم هر چی کامپیوتر خراب میشه (از شرکت گرفته تا منزل آبدارچی شرکت) روی سر طرف هم خراب میشه!Big GrinHuh

RE: سوال در مورد مدرک ICDL برای استخدام - بیتا - ۲۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ب.ظ

مرسی بچه‌ها به خاطر جواباتون

میدونین حداقل زمان دوره های آموزشیش چه قدره؟ Undecided
آخه تا اونجایی که من میدونم باید تو کلاساش شرکت کرد... فقط آزمون نمیشه

مرسی

سوال در مورد مدرک ICDL برای استخدام - Fardad-A - 24 آذر ۱۳۸۹ ۱۲:۱۶ ق.ظ

اول پاسخ خانم بیتا:
طول دوره را نمیدونم. خصوصا" اینکه بعضی سازمانها دوره را خودشان برگزار میکنند.بعضی جاها هم واحدی حساب میکنن. بعضی هم گواهینامه موسسات آزاد را قبول دارن. این مورد آخر را با مراجعه به آگهی روزنامه‌ها میتونید بپرسید.

دوم پاسخ خانم آفاق:
این بدآموزی داره و من واسه همین نگفتم. برای اینکه بدونید منظورم چیه توضیح میدم.
فرض کنید یه سازمان پولدار آگهی میده و یه کارمند میخواد. مثلا" پتروپارس یه منشی مسلط به کامپیوتر با آشنایی کامل به زبان میخواد. یه خانم محترم مهندس کامپیوتر که یکی دو تا سابقه منشیگری جور کرده و یه پارتی کوچکی هم داره میره فرم استخدام پر میکنه اصلا" هم نمیگه مهندسه. استخدام میشه و دوران آزمایشی رو هم میگذرونه.تا اینجا شرایطش از یه مهندس استخدام شده در یک شرکت عادی خیلی بهتره . صبوری در این حالت جواب میده .Tongue بعد از دو سه سال میره کارگزینی ومیگه من مهندسی کامپیوتر هم دارم. بقیه اش هم دیگه معلومه. گاهی هم بعد از دو سه سال از طریق آشنایی با مجموعه یه پست سازمانی واسه خودش جور میکنه.
حالا اگه از اول میگفت مهندسم استخدام نمیشد چون ردیف سازمانی واسه مهندس وجود نداشت. Exclamation
من اصلا" قصد نداشتم تقلب یاد بدم ولی ....
حالا هم زود بخونید تا پاکش کنم.Tongue
یه خاطره جالب در اینمورد هم بگم جالبه.
پس از دوران آموزشی سربازی وقتی قرار بود تقسیم بشیم و هرکی رو یه جایی بندازن،یک جا برای یه مهندس عمران در تهران وجود داشت. یه دوستی داشتم فوق لیسانس عمران داشت. در یگان ما لیسانس عمران متقاضی تهران نبود ولی این بیچاره رو قبول نمیکردن میگفتند لیسانس عمران میخواهیم نه فوق لیسانس!!! Big Grin
شاید باور کردنی نباشد ولی غیرممکن، وجود دارد.Cool

RE: سوال در مورد مدرک ICDL برای استخدام - sss - 16 بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۲۱ ب.ظ

(۲۳ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ب.ظ)بیتا نوشته شده توسط:  مرسی بچه‌ها به خاطر جواباتون

میدونین حداقل زمان دوره های آموزشیش چه قدره؟ Undecided
آخه تا اونجایی که من میدونم باید تو کلاساش شرکت کرد... فقط آزمون نمیشه

مرسی
میشه بدون کلاس رفتن در آزمون های ادواری که فنی و حرفه ای برگزار میکنه ،شرکت کنی.با فنی و حرفه ای شهرتون تماس بگیر.

سوال در مورد مدرک ICDL برای استخدام - a.hooshmand - 24 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۰۵ ب.ظ

تا جایی که من می دانم مدرک ICDL را فقط از مهندسین نرم افزار نمی خواهند- ظاهرا دارندگان مدرک سخت افزار هم بایید این دوره را بگذرانند.