تالار گفتمان مانشت
تشخیص ندادن هارد ساتا - نسخه‌ی قابل چاپ

تشخیص ندادن هارد ساتا - ف.ش - ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ ق.ظ

سلام و خسته نباشید به دوستای مانشتی

دیروز به کامپیوتر خونه هارد اکسترنالی وصل کرده بودم که توی اون دی وی دی نصب ویندوز سون کپی شده بود قصد نداشتم ویندوز عوض کنم فقط میخواستم یه سری فیلم رو کپی کنم توی کامپیوتر ولی بعد از اینکه کامپیوتر ریست شده دیگه هارد ساتا رو نمیشناسه و ویندوز بالا نمیاد.

این مشکل واسه یک کامپیوتر دیگه هم پیش اومده بود اما اون رو چون قبلش هم بالا نمیومد من متوجه نشدم که به خاطر هارد اکسترنال بوده !!!!Cool

حالا که هارد رو نمیشناسه آیا اگه سی دی ویندوز رو بوت کنم میشناسه !؟
البته مشکل اینجاست که فعلا سی دی نصب ویندوز ندارم Sad
ولی فعلا فقط میخوام بدونم که مشکلش حل میشه و خیالم راحت بشه !

با تشکر

تشخیص ندادن هارد ساتا - anyone - 18 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۲ ق.ظ

نه دوست عزیز نگران نباشید مشکلتون اصلا جدی به نظر نمیاد.من که بوت ویندوز ۷ رو تا به اینجا خیلی کارا دیدم و تقریبا در تمام موارد مشابه مشکلمو حل کرد Smile

تشخیص ندادن هارد ساتا - a.hooshmand - 18 خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۰ ق.ظ

موقع بوت شدن هارد اکسترنال به کامپیوترتان وصل بوده؟

من وقتی که هارد اکسترنال به لبتابم وصل هست کامپوتر درست روشن نمی شود.

RE: تشخیص ندادن هارد ساتا - ف.ش - ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۹ ق.ظ

(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۰ ق.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  موقع بوت شدن هارد اکسترنال به کامپیوترتان وصل بوده؟

من وقتی که هارد اکسترنال به لبتابم وصل هست کامپوتر درست روشن نمی شود.
لب تاپم باهاش مشکلی نداره ، به کامپیوتر خونه وصل بوده بعد کامپیوتر هنگ کرده ریستش کردن و وقتی بالا اومده نمیشد با ویندوز کار کرد دوباره که ریست کردن گفته boot device مناسب انتخاب کنید.(دقیق اخطارش یادم نیست)

بعد خودم دوباره ریست کردم توی صفحه اول بایوس (صفحه مشکی)هارد رو تشخیص نداد.
الان روشن میکنم هارد رو میشناسه ویندوز کامل بالا نمیاد (یعنی نمیشه باهاش کار کرد(هنگه)) یکبار که ریست کنم هارد رو نمیشناسه.
با safe mode هم باز هنگه.

تشخیص ندادن هارد ساتا - a.hooshmand - 18 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۷ ق.ظ

ببین این بدردت می خورد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

تشخیص ندادن هارد ساتا - one hacker alone - 18 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۴ ب.ظ

برای تعمیر ویندوز از روش هایی که دوستان معرفی کردن پیش برید
روش ها
۱- last known good conf...
۲- bootrec.exe
۳- restore with boot cd win
۴- در بد ترین حالت نصب مجدد البته به حالت تعمیر که چیزی پاک نشه

و برای بعد هم first boot رو بزارید روی هارد که توی بوت کاری به هارد اکسترنال و..نداشته باشه و تو ویندوز شناساییشون کنه

اگه مشکل شناسایی هارد دوم در بوت رو دارین اون هم با تنظیمات قابل حل هست به شرطی که هارد سالم باشه

RE: تشخیص ندادن هارد ساتا - ف.ش - ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۲۵ ب.ظ

(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۴ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  برای تعمیر ویندوز از روش هایی که دوستان معرفی کردن پیش برید
روش ها
۱- last known good conf...
۲- bootrec.exe
۳- restore with boot cd win
۴- در بد ترین حالت نصب مجدد البته به حالت تعمیر که چیزی پاک نشه

و برای بعد هم first boot رو بزارید روی هارد که توی بوت کاری به هارد اکسترنال و..نداشته باشه و تو ویندوز شناساییشون کنه

اگه مشکل شناسایی هارد دوم در بوت رو دارین اون هم با تنظیمات قابل حل هست به شرطی که هارد سالم باشه

رفتم دی وی دی ویندوز سون ۴۰۰۰ تومانی Big Grin خریدم اما چون درایو C پر هست نمیتونه روی اون ویندوز نصب کنه. repair هم فایده نداشت.

تشخیص ندادن هارد ساتا - a.hooshmand - 18 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۳۴ ب.ظ

مگه ایمیج ویندوز سون روی فایل سرور دانشکده تان پیدا نمی شد!؟Big Grin

از یک سی دی بوت ابونتو برای جابه جایی فایل استفاده کن.
اگر بایوس کامپیوترت توانایی بوت از usb را داشته باشد احتیاج به write سی دی هم ندارید.

تشخیص ندادن هارد ساتا - Jooybari - 18 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۳۶ ب.ظ

از یه ویندوز یا سیستم عامل Live استفاده کنید. حداقل میشه درایو C رو یکم خالی کرد.

RE: تشخیص ندادن هارد ساتا - ف.ش - ۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۷ ب.ظ

(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۳۴ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  مگه ایمیج ویندوز سون روی فایل سرور دانشکده تان پیدا نمی شد!؟Big Grin

از یک سی دی بوت ابونتو برای جابه جایی فایل استفاده کن.
اگر بایوس کامپیوترت توانایی بوت از usb را داشته باشد احتیاج به write سی دی هم ندارید.
خوب الان ۵۰۰ کیلومتری از دانشگاه فاصله دارم ...

تشخیص ندادن هارد ساتا - ف.ش - ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۱ ب.ظ

مشکل از هارد بود، گفتند هنوز گارانتی داره فرستادمش واسه تعمیر.