تالار گفتمان مانشت
[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - Fantasy - 15 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۳ ب.ظ

دوستان من دو سه ساعت تو انجمن گشتم بدتر گیج شدم خیلی مطالب پراکنده هست و تجمیع نشده و تضارب آرا وجود داره لذا چون عجله داشتم این تاپیک رو زدم آخه شنبه صبح برای کاری داریم میریم انقلاب و من میخوام همونجا کتاب های مورد نیازم رو بگیرم

راستش چون تابستون هست میخوام سه درس ساختمان داده و گسسته و طراحی الگوریتم رو بطور خیلی خوب بخونم و یاد بگیرم جوری که بتونم به تست های کنکور پاسخ بدم

ساختمان داده دوران تحصیل خوب خونده بودم و پارسال هم واسه کنکور ۸۰% کتاب مقسمی (تمام جاهای مهمش) رو خوندم اما تست کم زدم و لذا نتیجه خوبی نگرفتم!! Sad

طراحی الگوریتم سال ۱۳۸۸ پاس کردم ۱۴ شدم اما چیز زیادی فکر نکنم یادم باشه
گسسته هم سال ۱۳۸۶ پاس کردم اوایلش رو بلدم اما ۶۰% اش رو اصلاً بلد نیستم (مثل شبکه بازگشتی گراف و ...)

حالا میخواستم خواهش کنم دوستان راهنمایی کنن برای هر کدوم از این دروس چه کتابایی باید تهیه کنم از نظر هزینه هم خدا رو شکر مشکلی نیست فقط میخوام خوب بتونم تست جواب بدم.

در مورد ساختمان :
من فهمیدم که مقسمی + پوران + پارسه + هورویتز + CLRS خوبه اما سؤالم دقیقاً اینکه که :
CLRS ویراست دوم یا سوم و کدوم ترجمه که از همه بهتر باشه؟ بعد هر دو جلدش رو بگیرم؟
هورویتز کدومش؟ ساختمان داده به زبان C یا ساختمان داده به زبان C++؟ و کدوم ترجمه که از همه بهتر باشه؟
کتاب حل تمارین CLRS و هورویتز چی بگیرم اصلاً هست؟

در مورد طراحی الگوریتم و گسسته :
اصلاً نمیدونم چه کتابی هایی باید بگیرم لطفاً راهنمایی کنید هر چی لازمه بگیرم کتاب کنکوری مرجع حل تمرین هر چی ...

با تشکر فراوان از لطف همه دوستان Shy

[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - samane544 - 16 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ق.ظ

سلام دوست عزیز.
ساختمان داده و طراحی الگوریتم: ویراست سوم clrs به همراه pdf حل مسایلش بعلاوه کتاب ساختمان داده و طراحی الگوریتم پوران پژوهش برای این دو درس کافی است . از کتابهای پوران فهرست مطالب رو بررسی کن متوجه می شوی که کدام فصلهای clrs رو بخونی. در ضمن به نظر من کتاب هورویتز ارزش وقت گذاشتن نداره و با همین کتابها من که خودم بسیار نتیجه خوبی گرفتم. من ترجمه های clrs رو نمی شناسم چون خودم زبان اصلی خوندم ولی کتابهای پوران خیلی بیشتر به من کمک کردند.
ساختمان گسسته : کتاب پوران پزوهش بعلاوه تمرینهای کتاب گریمالدی به نظرمن بسیار کافی است.

RE: [نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - SaMiRa.e - 16 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ق.ظ

کتاب clrs ( مقدمه ای بر الگوریتم ها ) ترجمه دهقان طرزه و انتشارات نص خوبه ، لااقل تا اینجا که من خوندم تقریبا بیان ساده ای داره . Smile

RE: [نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - Sunshine Off - 16 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ب.ظ

به نظرمن برای ساختمان داده والگوریتم clrs(مقدمه ای برالگوریتم ها که تالیف موسسه خوارزمی)خیلی ترجمه خوبیه اما فکرکنم الان پیدانمیشه.برای تست اونم پوران.
گسسته کتاب پوران خیلی خوبه.اما اگرپایه ای مشکل دارید کتای گریمالدی جامع وکامله.

[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - somayeh kashefi - 16 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۷ ب.ظ

سلام دوست عزیز
به نظر من صرفآ اگه میخوایین برا کنکور آماده شین مقسمی و پوران خوبه همین دوتا کتابو دقیق مطالعه کنین میتونین موفق شین
برا تست هم چندسال کنکور آی تی و مهندسی و علوم رو کار کنین کافیه
خودشم میتونین از تستا و جوابای تستای چندسال کنکور هم نکته برداری کنین که بدردتون بخوره .ساختمان داده یه چیز مشترک هست بین ۳رشته (علوم.آی تی . مهندسی)که ۱۰سال کنکورش رو اگه بزنین جمعآ میشه گفت مال ۳۰ سال رو دارین تست میزنین راحت میشه فهمید در چه حدودی سوالا میاد
مرور دومتون دیگه میتونین حدس بزنین که چه مباحثی از این درس بیشتر مورد توجه قرار گرفته ..........
زیاد خودتونو درگیر این کتاب و اون کتاب نکنین
مقسمی و پوران تقریبا همه مطالب رو پوشش دادن

[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - baran2069 - 26 تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۶ ب.ظ

میشه کتاب ساختمان گسسته پوران رو کسی بذاره.من بهش نیاز دارم و این کتاب هنوز تو چاپهSad

[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - fatima1537 - 27 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۷ ق.ظ

(۲۶ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۶ ب.ظ)baran2069 نوشته شده توسط:  میشه کتاب ساختمان گسسته پوران رو کسی بذاره.من بهش نیاز دارم و این کتاب هنوز تو چاپهSad
اگر منظورتون لینک دانلود هست که این کتاب حق مولف داره

[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - baran2069 - 27 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۳ ب.ظ

نمیدونید چطور میتونم تهیه کنم؟
من خیلی احتیاج دارم.فروششو جایی پیدا نکردم

[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - Payam92 - 29 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ

(۲۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۳ ب.ظ)baran2069 نوشته شده توسط:  نمیدونید چطور میتونم تهیه کنم؟

دست دومشو شاید بتونی گیر بیاری.

RE: [نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - iatii - 30 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ

(۲۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۳ ب.ظ)baran2069 نوشته شده توسط:  نمیدونید چطور میتونم تهیه کنم؟

من از سایت پوران خریدم . خرید اینترنتی داره Shy

[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - baran2069 - 31 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ق.ظ

به اونجا هم سر زده بودم،نداره.
تو چاپه Sad

RE: [نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - LieutenantAli - 31 تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۲۷ ب.ظ

(۳۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ق.ظ)baran2069 نوشته شده توسط:  به اونجا هم سر زده بودم،نداره.
تو چاپه Sad

چاپ امسالش که نه.
ولی سال قبلش رو.
امروز خودم رفتم یک کتاب خریدم تو کتابفروشی دیدمش.
اگه پیدا نکردید و واقعا تهیه اش براتون سخته.
بگید تا براتون بگیرم ارسال کنم.

[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - baran2069 - 31 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ب.ظ

من پیدا نکردم.
میتونید این لطف رو کنید؟؟؟؟؟
من خیلی دنبالش بودم،پیدا نکردم
baran2069@yahoo.com

RE: [نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - karbar - 01 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ ق.ظ

من این سه تا درس رو تعطیلم و فعلا هم کنکور ندارم. وقت آزادم زیاده
میشه راهنمایی کنید برای این سه تا چیکار کنم؟ و ترجمه خوب برای clrs چیه؟
ساختمانو اول از هوروییتز شروع کنم؟ (کدوم ترجمه؟)
گسسته هم از گریمالدی؟ (کدوم ترجمه؟)

[نیاز به کمک فوری!] چه کتابایی برای ساختمان داده/الگوریتم/گسسته - fatima1537 - 01 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۷ ق.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  ترجمه خوب برای clrs چیه؟
اینجا مطالبی گفته شده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و تاپیکهای clrs:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  گسسته هم از گریمالدی؟ (کدوم ترجمه؟)

(۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  ساختمانو اول از هوروییتز شروع کنم؟ (کدوم ترجمه؟)
اگه پایه تون ضعیفه بله.