تالار گفتمان مانشت
یک ویژگی جدید و جالب به گوگل اضافه شد - نسخه‌ی قابل چاپ

یک ویژگی جدید و جالب به گوگل اضافه شد - Pakzad - 10 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ

تا پیش از این،اگر شما عبارت ۱۵*۷ رادر گوگل تایپ می‌کردید،اولین نتیجه جست و جویی که در صفحه ظاهر می‌شد،عدد ۱۰۵
بود،حالا گوگل یک قدم فراتر رفته است وپاسخ را روی یک ماشین حساب مجازی به شما نشان می‌دهد.در حقیقت هم اکنون چنین عبارتی را تایپ کنید،در راس نتایج جست و جوی شما ،ملشین حساب آبی رنگ پدیدار خواهد شد که ۳۴ دکمه شامل توابع مثلثاتی ،و دکمه‌هایی برای اعداد خاص مثل عدد پی دارد.

اما قسمت جالب ماجرا اینکه،ماشین حساب گوگل بر روی گوشی‌های تلفن همراه هم کار می‌کند.ضمن اینکه در حال حاضر این قابلیت جدید بر روی مرورگر Safari و کروم در iOS و البته اندروید به خوبی جواب پس داده است.با این حال اگر گوشی خود را به صورت عمودی نگه دارید،برخی از عملکرد‌ها قابل مشاهده نیست.گوگل در واقع از ماشین حساب استاندارد iOS این ترفند را یاد گرفته است.به هر حال برای استفاده کامل از تمام ی عملکردهای این ماشین حساب،باید گوشی خود را به صورت افقی در دست بگیرید.

علاو بر این می‌توانید محاسبات خود را از طریق جست وجوی صوتی هم انجام دهید.اینترفیس صوتی این ماشین حساب،حتی عباراتی مثل کسینوس ۶۰ درجه را هم به راحتی تشخیص می‌دهد.البته این اولین باری نیست که گوگل ماشین حساب تعاملی را در ابزار جست وجوی خود تجربه می‌کند.سال گذشته در یکی از برنامه‌های خود،به مناسبت شصتمین سالگرد اولین کتاب استانیسلاولم،رباتی را طراحی کرده بود که در قفسه سینه‌اش ماشین حساب قرار داشت.البته عملکردهای آن بسیار محدود و نتایجش هم چندان قابل اعتماد نبود.

منبع:ماهنامه دانش و کامپیوتر
شهریور ۱۳۹۱

یک ویژگی جدید و جالب به گوگل اضافه شد - mfXpert - 10 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۶ ق.ظ

هرچی دارم فکر می کنم که این حرکت گوگل به چه کاری میاد به نتیجه ای نرسیدم.

RE: یک ویژگی جدید و جالب به گوگل اضافه شد - nmusavi - 13 شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۲۴ ب.ظ

من با gravity حال کرذم باحاله

یک ویژگی جدید و جالب به گوگل اضافه شد - p.parsaee - 13 شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۰۱ ب.ظ

(۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۲۴ ب.ظ)nmusavi نوشته شده توسط:  من با gravity حال کرذم باحاله

اینم لنکش:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یک ویژگی جدید و جالب به گوگل اضافه شد - Pakzad - 16 فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۳۲ ب.ظ

چندین عبارت جستجو مخفی در گوگل وجود دارد برای مثال:

با تایپ عبارات

do a barrel roll

صفحه نتایج ۳۶۰ درجه چرخیده می‌شود.

----------------
با تایپ

askew یا tilt

صفحه نتایج جستجو از تعادل خارج می‌شود.

-----------------
با تایپ

the loneliest number

یه ماشین حساب با عدد یک نمایش داده می‌شود.

-----------------
با تایپ

zerg rush

بازی اغاز میشه یه سری حرف O با رنگ قرمز و زرد روی صفحه میاد که نتایج جستجو رو پاک می‌کنند کاری بایستی انجام بدید با کلیک کردن بر روی این O آنها متوقف کنید،البته باید سریع باشید،این بازی الهام گرفته شده از نسخه کلاسیک بازی استار کرافت است.