تالار گفتمان مانشت
حق یک سرباز پایمال شده - نسخه‌ی قابل چاپ

حق یک سرباز پایمال شده - mehdiba3 - 20 شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۲۴ ب.ظ

متن نامه: با سلام

اینجانب در سال ۸۸ به خدمت مقدس سربازی اعزام شدم و در همان سال ۱۰۸ روز کسر خدمت بابت جبه پدرم دریافت نموندم و گواهی آن موجود و تاریخ آن در سال ۸۸ موجود می باشد.
بدلیل قبولی در دانشگاه از خدمت مرخص شدم و اکنون در تاریخ ۱۳۹۱/۸/۱ باید دوباره به خدمت اعزام شوم ولی متاسفانه در سیستم نظام وظیفه کسر خدمت من ثبت نشده و چون در سال ۱۳۹۱ تمام کسر خدمت ها لغو شده برای من نیز آن گواهی را دیگر ثبت نمی کنند در صورتی که من گواهی کسر خدمت را در سال ۸۸ گرفتم ولی به دلیل سهل انگاری مسولین گواهی من ثبت سیستم نشده است.
هیچ کس پاسخگوی من نیست و من به شدت ناراحتم از حقی که پایمال شده.
از شما استدعا می کنم اگر میدانید راهنمایی کنید که من به کجا باید مراجعه کنم تا از حق مسلم خود دفاع کنم.

بعد از خدا امیدم به شما است.

خدانگهدار

حق یک سرباز پایمال شده - Manix - 20 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۰۹ ب.ظ

این نامه الآن خطاب به کیه؟ بچه های مانشت ؟؟
متاسفانه (یا خوشبختانه) از برکات این کشور قانون های ثانیه ای است ، یعنی هیچ ثبات قانونی وجود ندارد و شما نمی توانید حتی حدس بزنید فردا چه اتفاقی قرار است بیافتند.
به نظرم همین قانون لغو کسورات سربازی و معافیت ها احتمالا بعد از دولت فعلی ، طی یک لایحه از سوی دولت جدید مجددا لغو می شود. اگر امکانش را دارید تا با ادامه تحصیل در مقطع بالاتر باز تاریخ اعزام را به تعویق بیاندازید بهتر خواهد بود (شاید هم بدتر!؟|)
ضمنا به گمانم شما کسر خدمت بابت خدمت به کشور ! با عضویت در بسیج را نیز داشتید، آن که انشاالله لغو نشده؟!

حق یک سرباز پایمال شده - mehdiba3 - 20 شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴ ب.ظ

هیچ کس نمیدونه من به کجا باید رجوع کنم تا حقم رو بگیرم؟

از شما کمک خواستم

RE: حق یک سرباز پایمال شده - saeedhlk - 20 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۲۹ ب.ظ

با سلام
شما مقعی که گواهی کسر خدمت را دریافت کردید و اونو به محل خدمت خود ارائه دادید شما را میفرسادند به قسمت ثبت که اونجا ثبت میشد و بعد یک مهر ثبت اینترنتی زیر برگه میزدند حالا میخواد بعد از این سیستم منفجر بشه یا نشه کسری شما به حساب میاد ولی اگه ثبت نشه و شما نتونی اثبات کنی که ثبت شده این وضعیتش فرق میکنه
به نظر من شما باید بری از قسمت نیروی انسانی (ارشد) مثلا اگه سپاه است باید بری سپاه ارشد اون استان و اگه ارگانهای دیگه هستی بری از قسمت استانش پیگیر باشی اگه نتونستی مسئولشو پیدا کنی از نیروی انسانی محل خدمت خودت سوال کن مسئول نیروی انسانی را بهت معرفی میکنند

اینا رو من گفتم چون خودم رفتم سربازیWinkکسر خدمت بسیجی داشتم بعد وقتی دادم ثبتش کرد سریع یک کپی برا خودم گرفتم که بعد نزنند زیرشCool
موفق باشی

حق یک سرباز پایمال شده - Manix - 20 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۴۰ ب.ظ

خوب این قانونی هست که وضع شده و لازم الاجراست ، ضمنا مثل اینکه ۳ ماه هم باید اضافه تر خدمت کنید.

اگر در قانون جدید راهی رو پیدا نکردید ، قاعدتا باید از راه های فراقانونی وارد بشید. حالا شامل جور کردن یک پارتی گردن کلفت هست یا نامه گرفتن توسط یکی از نهادهای بلند پایه (دفنر رهبری ، ریاست جمهوری ، وزارت دفاع ، سپاه و...)

من شنیدم کسانی که تا تاریخ ۹۱/۰۱/۰۵ مشمول یکی از قوانین معافی بودن می تونن تا ۳۱ شهریور ۹۱ اقدام کنن. احتمالا شما نیز بتونید از این راه وارد بشید و مطرح کنید که تا پنج فروردین ، این کسر خدمت شاملتان بوده است.

البته همین موضوع رو هم باز اگر از بند پ (پارتی) مطرح کنید بسیار مفید تر خواهد بود.

حق یک سرباز پایمال شده - mehdiba3 - 20 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۸ ب.ظ

فردا با پدرم می رم اهواز ببینم نظام وظیفه استان چی میگه اگه جواب ندادن شنبه میریم تهران
دعا کنید برام که کارم درست شه .

همه این دردسرا رو می کشم چون میخوام ارشد رو ۱ ترم رزرو کنم یعنی ترم مهر خدمتم هم اگه این ۴ ماه رو بتونم ثبت کنم ۴ ماه ازش مونده که میتونم خودمو به ترم بهمن برسونم.

حتی فردا که ساعت ۸ نتایج میاد من نیستم ک ببینم

برام دعا کنید

حق یک سرباز پایمال شده - mehdiba3 - 21 شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۲۶ ب.ظ

امروز رفتم تیپ لشکر ۹۲ اهواز همونجا که کسر خدمت رو گواهیشو گرفتم گفتند کسایی مثل شما تو این روزا به ما رجوع کردند و فرستادیمشون خودشون بروند تهران .

انگار همه کسایی که مثل من اعزام مجددی بودند از تو سیستم حذف شده کسریشون.

حق یک سرباز پایمال شده - arman405 - 21 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷ ب.ظ

دانشگاه چه کردی؟ قبول نشدی؟

RE: حق یک سرباز پایمال شده - mehdiba3 - 22 شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۰۰ ق.ظ

(۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷ ب.ظ)arman405 نوشته شده توسط:  
(21 شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۲۶ ب.ظ)mehdiba3 نوشته شده توسط:  

دانشگاه چه کردی؟ قبول نشدی؟

اهواز قبول نشدم رتبم ۲۰۰ شده اما میدونم تو تکمیل ظرفیت قبول میشم البته هرجا جز اهواز

پارسال با رتبه ۴۰۰ قبول شدم

حق یک سرباز پایمال شده - mehdiba3 - 25 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ

یک خبر خوش

پدرم امروز تهران بود و گفت که تونست کسری من رو ثبت کنه البته من هنوز باورم نشده و باید تا فرا صبح صبر کنم برم پلیس +۱۰ و ببینم تو سیستم ثبت شده یا نه .

اگه اینجوری باشه منم از بهمن ماه میرم ارشد به امید خدا

RE: حق یک سرباز پایمال شده - arman405 - 25 شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ)mehdiba3 نوشته شده توسط:  یک خبر خوش

پدرم امروز تهران بود و گفت که تونست کسری من رو ثبت کنه البته من هنوز باورم نشده و باید تا فرا صبح صبر کنم برم پلیس +۱۰ و ببینم تو سیستم ثبت شده یا نه .

به سلامتی...

مهندس پارسال تکمیل کجا قبول شدی؟ با ۴۰۰ ؟ امسال کجا به نظرت قبولی؟

RE: حق یک سرباز پایمال شده - mehdiba3 - 29 شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۵۹ ب.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲ ب.ظ)arman405 نوشته شده توسط:  
(25 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ)mehdiba3 نوشته شده توسط:  یک خبر خوش

به سلامتی...

مهندس پارسال تکمیل کجا قبول شدی؟ با ۴۰۰ ؟ امسال کجا به نظرت قبولی؟

امسال میتونم بروجرد ملابر و علوم تحقیقات خرم آباد قبول شم

البته هر جا قبول شم انتقالی یا میهمان میگیرم اهواز