زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج راه دور

ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۳۷ ق.ظ
ازدواج راه دور
سلام. وقت بخیر
ی سوال!!
ازدواجی که دو طرف باهم اختلاف مسافت زیادی داشته باشند..یعنی یکی این سر ایران یکی اون سرش..چع معایبی داره؟؟ شماها قبول میکنید در کل؟
فرض کنید موقعیت طرفتون خیلی خاص هم نیست و شما هم عاشق پیشه نیستید... هر دو سطح تحصیلی یکسان با شرایط مالی و نوع پوشش ظاهری یکسان. دارید و یکی از هم کلاسیهاتون تو دوره دانشگاه بوده. همین! و الانم هر دو طرف دانشجوی ارشدن، هر کی تو منطقه خودشه.هر دو هم همسن. برای زندگی هم پسره میگه احتمالش هست که باید دختره بره شهر اونا.. خوب بالاطبع باید تو محل کارش باشه.اما دختره هم میخواد تو منطقه خودش باشه کار کنه زندگی کنه...
نظراتتون چیه؟
من نیستما Big Grin

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: kimidoonekekie , itgreen , amiramiri
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۱۶ ق.ظ
ازدواج راه دور
ما تو اقوام و دوستا ازدواج راه دور زیاد داشتیم همشونم موفق بودن،اما بنظرم یه سختی هاییم داره،دوری از خانواده و دلتنگی خیلی بده،تحملشم سخته،مخصوصا واسه دختر من دیدم بعضی وقتا میگن که دیگه تحمل ندارن و خیلی دلتنگ خانواده میشن اما بعدم که بچه دار میشن دلتنگیا کمتر میشه...اگه خانواده ها با هم تناسب دارن همه چیم اوکی هست راه دور زیادم مشکل بزرگی نیست،البته آدم خودشو میشناسه باید ببینه چقد میتونه خودشو با شرایط وفق بده،دیگه باید فکر اینو بکنه که ممکنه شرایط زندگی و شوهرش یه جوری باشه که نتونه مدت زیادی خانوادشو ببینه،باید خودشو آماده کنه،

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar121
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۵۰ ق.ظ، توسط Eternal.)
ازدواج راه دور
خوب اگه پسره قبول میکنه اون بیاد شهر دختره،... Smile
نظر شخصی من : اگه دختره سن ازدواج داره یعنی سنش زیاد نیست و ممکنه موقعیت های خوبی براش پیش بیاد بنظر من بهتره جواب منفی بده ، چون من خودم اصلا دوست ندارم ازدواج راه دور رو ، چون مثلا بعد از ازدواج وقتی میخوان برن پیش خونواده دوردست ، هر دو خونواده دلشون شور میزنه که به سلامت برسن....
و یا اینکه وقتی خونواده طرف از راه دور میاد خونه عروس و داماد باید خونشون جای مناسب و امکانات کافی داشته باشه تا اونا هم احساس راحتی کنن.
اینا از نظر من مهمه...
باید هر دو طرف تمام جنبه ها رو بررسی کنن و ببینن واقعا میتونن یا نه؟!

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar121 , jameshenas , sss , v-e
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۵۶ ق.ظ
ازدواج راه دور
خب اگه عاشقی در کار نیست راحتر میتونه تصمیم بگیره،حالا منظور از موقعیت خاص رو متوجه نمیشم،اما اگه طرف با معیاراش جوره و تحمل دوری رو هم داره خب قبول کنه،همکلاسی هم که بودن یه شناختی هم داره نسبتا،
به نظرم بر این اساس نباید آدم تصمیم بگیره که شاید موقعیت بهتر پیش بیاد،باید ببینه با معیاراش جوره یا نه اونی هست که میخواد یا نه؟؟و گرنه خب آره ممکنه یه موقعیت خیلی بهتر تو شهر خودش براش پیش بیاد یا شایدم پیش نیاد...یکم سعی کنه شناخت بیشتر پیدا کنه بعد تصمیم بگیره دیگه دوری و اینام هست...

سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , sahar121 , biniyaz2009
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۵۴ ب.ظ
ازدواج راه دور
منظورم از موقعیت خاص اینه که پسره از لحاظ شغلی،در امد،سرمایه،ظاهر،خانواده.. چیزی انقدر بالا نداره و تک نیست که ی دختر به خاطر این سری چیزها بگه که ،خووووووب ی چیزی داره و موقعیتش واقعا خوبه خوبه و می ارزه این راه دور...نه معمولیه
دختره و پسره هر دو ۲۵ سالن..
راه دور هم ب نظر من بستگی داره مثلا یکی ۶ ساعت اختلاف راهه یکی ۱۰ ساعت یکی ۲۴ ساعت... این مورده ۲۴ ساعتس....
ی سوال دیگه اینه که دختره میگه اختلافشون با پسره همش ۷ ماهه!!! و این مسائلم هست...اختلاف سنی بسیار کم،راه دور؛موقعیت معمولی....
به نظر من اگه صبر کنه تا اگه همشری یا هم استانی لااقل پیدا شده بره اگه نه دیگه داره کم کم زمان داره میره بگه بعله..پسره هم همین الان نمیخواد پا پیش بزاره شاید ی سال بعد.. هر دو دانشجوی ارشد ترم ۱ هستند..

ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۳۳ ب.ظ، توسط Eternal.)
ازدواج راه دور
از بابت اختلاف سنی ، باید بگم تو خونواده ما هستن کسایی که با هم خیلی کم اختلاف سنی دارن و یکی از اقوام هم دو سال دختره از پسره بزرگه ولی مشکلی ندارن الحمدلله (البته همیشه خوب نیست این اختلاف)
با صحبتای دوستم خانم مهتاب هم که فرمودن:"همکلاسی هم که بودن یه شناختی هم داره نسبتا...." کاملا موافقم حتی اگه خونواده ها اجازه دادن زیر نظر اونا تو اون مدت ۱ سال هم میتونن با اخلاقیات هم آشنا بشن
و در مورد
(۱۲ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۵۴ ب.ظ)sahar121 نوشته شده توسط:  پسره از لحاظ شغلی،در امد،سرمایه،ظاهر،خانواده.. چیزی انقدر بالا نداره و تک نیست که ی دختر به خاطر این سری چیزها بگه که ،خووووووب ی چیزی داره و موقعیتش واقعا خوبه خوبه و می ارزه این راه دور...نه معمولیه
بنظر من ظاهر زیاد مهم نیست اون انداره که به دل دختر خانوم بشینه کافیه، چون اخلاق هستش که ظاهر رو هم خوب یا بد جلوه میده...درضمن ظاهر چه خوب باشه و چه معمولی بعد یه مدت عادی میشه.
در مورد پول هم اگه اونقدر داره که بتونه خونواده رو سرپا نگه داره ، خب هردو ارشد هستن میتونن بعد اتمام درسشون به کمک هم امورات زندگی رو بگردونن....
باز هم میگم اینا نظر شخصی منه و ممکنه دوستان با حرفای من مخالف باشن

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , sahar121
ارسال:
۱۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ ق.ظ
ازدواج راه دور
اینکه میگید الان نمیخواد پا پیش بذاره شاید یه سال بعد...عشق و عاشقی هم در کار نیست،بهتره به پای اون نمونه تا یسال بعد هزارتا اتفاق میوفته اینکه هم میگید موقعیتش خیلی خاص نیست به نظرم خیلی اون طرف با معیارهاش جور نیست دیگه بهتره صبر کنه

سپاس‌گزاری شده توسط: sahar121 , diligent , kimidoonekekie
ارسال:
۱۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۳۴ ب.ظ
ازدواج راه دور
هدفشون اینه تا این س سال به پای هم نمونند... و باهم آشنا شند و تا ی سال بعد اگه شد بیاد جلو و اگه نه برا جفتشون مقدور نبود بیخیال شند..کلا این وسط قول و قرار مجکمی در بین نیست..

سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال:
۱۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۶:۴۳ ب.ظ
ازدواج راه دور
خب وقنی قرار باشه یه سال با هم اشنا بشن خودبخود علاقه ایجاد می شه و اونوقت تصمیم گیری متفاوت خواهد بود!

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , sahar121 , AmiriManesh , Xilinx , jameshenas , sss , neda_Network
ارسال: #۱۰
۱۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۰۹ ب.ظ
ازدواج راه دور
درود !

ببخشید که وارد بحثتون میشم . به نظر من دو جور انتخاب همسر وجود داره :

۱/ یه نفر رو انتخاب می کنی که باهاش زندگی کنی ---> یعنی خود فرد مورد نظر خیلی مهم نیست . ظاهرش ، میزان تحصیلات ، شغل ، مقدار درامد ماهیانه، وضعیت مالی ، شهر محل سکونت و خانواده و تالاری که میخوان توش عروسی بگیرن و زمین پشت قباله و مهریه و ..... مهمه ! خب پس باید همه این موارد با دقت زیاد بررسی شه !

۲/ یه نفر رو انتخاب میکنی چون نمی تونی بدون او زندگی کنی ! ---> یعنی خود فرد خیلی مهمه و بقیه چیزا با او خواستنی میشه !
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , sahar121 , انرژی مثبت , diligent , kimidoonekekie , jameshenas , biniyaz2009 , mah7 , sss , rasoul67 , morweb
ارسال: #۱۱
۱۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۱۹ ب.ظ
ازدواج راه دور
یه نفر رو انتخاب میکنی چون نمی تونی بدون او زندگی کنی ! ---> یعنی خود فرد خیلی مهمه و بقیه چیزا با او خواستنی میشه ! اینکه بهترین حالته،اما نصیب کمتر کسی میشه...

سپاس‌گزاری شده توسط: sarata , sahar121 , Xilinx , neda_Network , morweb
ارسال: #۱۲
۱۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ
RE: ازدواج راه دور
(۱۷ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  اینکه بهترین حالته،اما نصیب کمتر کسی میشه...

حق با شماست دوست جونی Blush اما اگه بشه چــــــــــی میـشــــــــه Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , morweb
ارسال: #۱۳
۱۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۵۳ ق.ظ
ازدواج راه دور
به نظر من زندگی خیلی مسخره ای میشه.
من که نمی تونم تصور کنم حتی چند روز بدون همسرم زندگی کنم.

قسمت ما ز ازل شلغم و طرب و تره بود Dodgy
قسمت بی هنران، مرغ و پلو با کره بود

البته همیشه راضی هستم به رضای خدا... Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال: #۱۴
۱۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ ب.ظ
ازدواج راه دور
تجربه از دوستان و موارد مشابه، به شرط خوب بودن بقیه شرایط
اگه پسر بیاد شهر دختر خوبه
اگه برن شهر سوم هم خوبه
ولی دختر بیاد شهر پسر خیلی عاقلانه نیست.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar121 , Xilinx , sss
ارسال: #۱۵
۱۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۱۷ ب.ظ، توسط Xilinx.)
ازدواج راه دور
به نظرم این ها معیار حساب نمیشه.اخلاق خیلی مهم تر هست.اخلاق خوب دوری و کمبودها رو خیلی میتونه جبران کنه.
به نظر من معمولی بودن خیلی خوبه.مشکل مردم همین هست که میخوان همش یه موردی خاص باش که متاسفانه توی چشم و هم چشمی ها و این چیزا یه پوششی داشته باشند که این شروع انحراف در زندگی ها هست و آینده ی افراد رو تحت الشعاع خودش قرار میده.
دوری یا نزدیکی هم خوبی داره و هم بدی.
دور بودن عموما برای افرادی که ارتباط کم تری با فامیل دارند و خصوصیات یه فرد مستقل رو دارند خیلی ایجاد مشکل نمی کنه.یکی از مزیت های دور بودن این هست که کسی در زندگی شما فضولی نمی کنه(برای کسایی که خوششون نمیاد) از طرفی ارتباطات عموما از طریق تلفن انجام میشه که این به روحیات افراد بر میگرده که رفت و آمد و ارتباط زیاد رو دوست داشته باشند یا ارتباط کم/متعادل و تفننی رو.در کل دوری ، دلتنگی که نمیاره هیچ ، دوستی زیاد هم میاره.ارتباطات رو محدود به مناسبتها می کنه.وقتی کسی دور باشه اشتیاقش برای دیدن اقوام و آشنایان بیشتر هست.
اما نزدیکی
برای خانواده های دختر خانم ها(علی الخصوص بچه های اول یا تک دخترها) خیلی مهم هست که دخترشون با یه فردی ازدواج کنه که جایی باشه که امکان رفت و آمد بسیار زیاد باشه(خصوصا در سال های اول ازدواج).چون مادرها اکثرا روی دخترهای اولشون یه حساب دیگه به نسبت بقیه باز می کنند.بعضی ها هستند برای خانواده ی آقا پسر شرط می کنند که باید همون شهر خونه بگیره.
اگر بخوایم دوری و نزدیکی رو مقایسه کنیم باید به مهمترین مورد یعنی رفت آمدهای خانوادگی و اجتماعی بودن زوج اشاره کرد باید دید رفت و آمد چقدر مهم هست؟واقعیت این هست که در دوری و نزدیکی رفت آمدها با اقوام یکسان هست و البته وقتی آدم دور باشه بیشتر خوشحال کننده میشه بقول معروف دوری و دوستی...
ولی در این موارد باید نظر خانواده ی دخترها پرسیده بشه چون رفت و آمدی در کار نیست Big Grin به جز رفتن به خونه ی خانم محترم.
اگه یخورده به اطراف نیگا کنید و بررسی کنید میبینید که پسرای امروزی بیشتر وقت خودشون رو به خانواده ی خانمشون اختصاص میدن.منم فقط دیدم دلیلش میتونه هرچیزی باشه Big Grin
به نظر من ازدواج توی سن ۲۵ سالگی (دو سال کمتر یا بیشتر) خیلی ایده آل هست و نباید سن ازدواج بالا بره چون نشاط و جنبش جوش آدم ها چه دختر چه پسر سال به سال کمتر میشه.
در کل بازم تاکید میکنم دوری و نزدیکی مهم نیست.اخلاق خیلی مهم تر هست.ضمن اینکه تشابه و هم کفو بودن خانواده ها معمولا این مسائل رو تا حدی حل میکنه.

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , fsi2013 , rasoul67 , maryam.raz , morweb

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۴۳۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۱۵۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۵۳ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۸۶۵ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  ۹ سال دوری sirvan.t ۴ ۲,۹۴۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  دانلود رایگان دوره آموزشی PHP & MySQL SamanehRashvand ۱ ۲,۵۷۴ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۷۱۳ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۲۸۰ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۶۲ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۸۹۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close