زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال بحث کش

ارسال:

samira4972 پرسیده:

Sad سوال بحث کش

سلام خیلی خیلی فوری به جواب این سوال نیاز دارم خواهش میکنم کمکم کنید.ConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Behnam‌ پاسخ داده:

RE: سوال بحث کش

(۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۸ ب.ظ)samira4972 نوشته شده توسط:  سلام خیلی خیلی فوری به جواب این سوال نیاز دارم خواهش میکنم کمکم کنید.ConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused

حالت اول این هست که فایل در حافظه‌ی نهان باشه (Local)
حالت دوم این هست که فایل در حافظه‌ی نهان نباشه. در این صورت ترافیک شبکه‌ی دوم هم روی access link1 تأثیر داره. تازه خود این تأثیر هم به صورت هست، فایل درخواستی شبکه‌ی دوم در حافظه‌ی نهان باشه، یا فایل درخواستی شبکه‌ی دوم در حافظه‌ی نهان نباشه.
پس به این صورت مینویسم:
[tex]d=hit_1\times d(lan_1)+miss_1\times\{hit_2\times d(lan_1+access_{miss_1,hit_2}+internet)+miss_2\times d(lan_1+access_{miss_1,miss_2}+internet)\}[/tex]

[tex]d(lan_1):\: Traffict\: Intensity=\frac{100K\times15}{10M}=15\%\: \longrightarrow d=\frac{0.15\times100K}{10M(1-0.15)}=1.76ms[/tex]

در حالت [tex]access_{miss_1,hit_2}[/tex] صرفاً از طریق شبکه‌ی ۱ بر روی access link1 داده ارسال می‌شود:
[tex]Traffic\: Intesity=\frac{100K\times15}{1.5M}=100\%\: \longrightarrow\: d=\frac{1\times100K}{1.5M(1-1)}=\infty[/tex]
وقتی مقدار Traffic Intensity برابر با ۱ باشه، فرمول تأخیر به بی‌نهایت میل میکنه که فرمولش به نظر مشکل داره چون این پدیده اتفاق می‌افته ولی تأخیر بینهایت نمیشه. اگه به جای ۱۰۰K که برای ۱۰۰,۰۰۰ استفاده کردم از مقدار واقعی استفاده کنیم (با توجه به اینکه ۱K برابر با [tex]2^{10}[/tex] هست، اعداد بالا یه مقدار تغییر خواهند کرد:
[tex]I=\frac{100,000\times15}{1.5\times2^{20}}=0.9537\: \longrightarrow\: d=\frac{0.9537\times100,000}{1.5\times2^{20}\times(1-0.9537)}=1.3088\sec[/tex]

در حالتی که دسترسی به هر دو حافظه‌ی نهان با miss مواجه شوند از طرف هر دو شبکه به access link1 درخواست فرستاده میشه. در این حالت درخواست‌ها از پهنای باند بیشتر خواهد شد چون دیدیم که وقتی صرفاً شبکه‌ی ۱ از link1 استفاده می‌کنه، مقدار I به ۱ میل میکنه، درخواست‌های شبکه‌ی ۲ رو هم اضافه کنیم که دیگه بدتر:
[tex]I=\frac{100,000\times15+50,000\times20}{1.5M}=1.59>1[/tex]
یعنی تأخیر [tex]access_{miss_1,miss_2}[/tex] قابل حصول نیست. اعداد L1 و L2 رو زیادی بزرگ گرفته. قاعده‌ش این هست که برای تأخیر لینک‌ها فرمول خاصی در نظر گرفته نمیشه و از روی utilization (مقدار I) عدد رو تقریب می‌زنند. مثلاً I=0.3 میشه ۰/۳ ثانیه. در این صورت Iهای بزرگتر از ۱ رو هم میشد هندل کرد.

۱
ارسال:

Saman پاسخ داده:

به نظرم این طوریه پاسخ :

[tex]T_{ave}=hit\times t_{cache}+(1-h)(t_{server}+t_{cache})+T_{delay\: net}[/tex]

حال داریم :
[tex]=\frac{1}{2}\times\frac{100000}{10\times10^6}+(1-\frac{1}{2})\times\frac{100000}{10\times10^6}+\frac{100000}{1.5\times10^6}+2[/tex]

توضحیشم اینه : به احتمال ۵۰ درصد یا همون ۱/۲ داده در کش قرار داره که یک مراجعه به کش داریم و اگر نبود میریم به سرور و در این بین تاخیر انتشار رو هم داریم که باید اضافه ش کنیم.

زیاد مطمئن نیستم .اون پارامتر های a1 و a2 منظورش چیه دقیقا؟؟
تاخیر ترافیک d رو هم میشه به همین رابطه اضافه کرد

حالت کلی همونه که نوشتم به نظرم

۰
ارسال:

samira4972 پاسخ داده:

(۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۸ ب.ظ)samira4972 نوشته شده توسط:  سلام خیلی خیلی فوری به جواب این سوال نیاز دارم خواهش میکنم کمکم کنید.ConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused

سلام ممنون از راهنمایتون.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۲۱۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  زمین شناسی از بهترین رشته ها: کشف پوکه fardinamiri ۰ ۱,۵۱۶ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۱۳۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۴۱۴ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۳۵۲ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۷۳ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۷۶۵ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۸۹۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  تعیین زمان سفارت کشور فرانسه zpv1234 ۰ ۲,۰۸۱ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zpv1234

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close