تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: تله سخت افزاري يا نرم افزاي در مورد limit
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
اگر افست در محدوده limit‌نباشه خطا سخت افزاری هست یا نرم افزای؟ مقسمی گفته سخت افزاری ولی جزوه دکتر حقیقت نوشته شده نرم افزاری از نوع exception یا program check !!!!Huh
کسی میدونه جواب درست کدومه یا بقیه اساتید کدوم مورد رو صحیح دونستن؟Blush
پیشاپیش ممنونHeart
(21 مهر 1393 11:41 ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان
اگر افست در محدوده limit‌نباشه خطا سخت افزاری هست یا نرم افزای؟ مقسمی گفته سخت افزاری ولی جزوه دکتر حقیقت نوشته شده نرم افزاری از نوع exception یا program check !!!!Huh
پیشاپیش ممنونHeart

براساس مطالبی که از حقیقت خوندمو تحلیل خودم منم میگم نرم افزاری، چون این خطا سعی داره به قسمتی که از حافظه که دسترسی بهش مجاز نیس تجاوز کنه که اینم جزو وقفه های نرم افزاریه.Rolleyes
(22 مهر 1393 12:19 ق.ظ)ziba.O نوشته شده توسط: [ -> ]
(21 مهر 1393 11:41 ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط: [ -> ]سلام دوستان
پیشاپیش ممنونHeart

براساس مطالبی که از حقیقت خوندمو تحلیل خودم منم میگم نرم افزاری، چون این خطا سعی داره به قسمتی که از حافظه که دسترسی بهش مجاز نیس تجاوز کنه که اینم جزو وقفه های نرم افزاریه.Rolleyes

من هم اومدم بنویسم صد در صد نرم افزاریه و با تعریف دکتر حقیقت از خطای سخت افزاری و خطای برنامه مطمئن بودم
اما یه لحظه شک کردم استالینگز رو نگاه کردم به عنوان کتاب مرجع که خب طبیعتا اصل همون کتابه.
در کتاب مرجع برای خطای برنامه این مثال رو زده: تلاش برای اجرایی یک دستور العمل ماشین غیرمجاز و مراجعه به آدرسی خارج از فضای کاربر
اما در مثال وقفه نقص سخت افزار هم نوشته : خطای توازن حافظه!
و ظاهرا خطای نقص سخت افزاره با تعریف استالینگر هرچند میشه گفت وقفه برنامه هم هست. (اما در استالینگز یا حقیقت اشاره نشده وقفه برنامه جزو خطاهای نرم افزاری هست یا نه). بیشتر از توازن حافظه شاید بشه گفت سخت افزاریه.
برای خودم هم عجیب بود این مثال استالینگز و احتمالا در کتاب مقسمی هم از روی این مثال به این سوال جواب داده شده.
چه پیچیده شد قضیه:دی
ای خدااااااااااااااااااااا
اساتید دیگه نظر ندارن؟؟؟؟//////
با توجه به چیزایی که من دستگیرم شده , هم سیلبرشاتس ,هم پوران هم مقسمی بررسی کردم, داستان ازین قراره:

میدونیم که سیستم عامل از هر برنامه ای که درون حافظه هست , فقط آدرس شروع و محدوده ی اون رو داره , اما ارونجایی که در زمان اجرای یک برنامه ,پردازنده در اختیار برنامه هست نه سیستم عامل, سیستم عامل نمیتونه کنترل لازم رو داشته باشه, (چون پردازنده رو در اختیار نداره) پس کنترل باید توسط سخت افزار انجام بشه, در این موارد اصطلاحاً گفته میشه سیستم عامل و سخت افزار در تعامل هستند! در واقع سخت افزار با کمک ۲ ثبات پایه و حد و انجام عمل جمع و مقایسه , کنترل فضای آدرس رو بر عهده میگیره!
و به نظر من با استناد به ای توصیفات, این میشه تله ی سخت افزاری!

(مخصوصاً سیلبرشاتس یه قسمت به اسم سخت افزار برای این قضیه اختصاص داده)
پوران فقط توضیح داده و واضح مشخص نکرده کدوم وری هست , مقسمی هم که گفته سخت افزاری
لینک مرجع