تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: راهنمایی در مورد دروس ترم اول هوش
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
با سلام
من ترم اول درسهای زیر رو به هم دادن:
1) هوش مصنوعی پیشرفته
2) پردازش تکاملی
3) تصویر پردازی رقمی

من رشته کارشناسیم فناوری اطلاعات بوده و نمیدونم چرا هیچ درسی رو پیش نیاز نخوردم
درس ریاضی مهندسی رو پاس نکردم و برای کنکور هم این درس رو نخوندم(به سوالاشم جواب ندادم)
میخواستم بدونم لازمه این درس رو پاس کنم ؟؟ چه درسهای دیگه بهتره که به صورت پیش نیاز پاس کنم؟؟
سلام
موفق باشید
ببخشید کدوم دانشگاه؟
(16 شهریور 1390 01:26 ق.ظ)rascal1364 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
موفق باشید
ببخشید کدوم دانشگاه؟

ممنون
دانشگاه کردستان
ولی خداییش با 606 روزانه کردستان خیلیه !!!!! موفق باشی
سلام به همه
اصولا توی ترم اول چند واحد ارائه میشه؟12 یا 9 تا؟
ممنون
(19 شهریور 1390 06:51 ب.ظ)smartleopard نوشته شده توسط: [ -> ]سلام به همه
اصولا توی ترم اول چند واحد ارائه میشه؟۱۲ یا ۹ تا؟
ممنون

بستگی به دانشگاه داره بعضی از دانشگاه‌ها دروس ارشد رو مثل ترم اول کارشناسی خودشون واسه بچه‌ها مشخص می کنن و تعداد واحدی که می تونید بردارید مشخصه ولی توی بعضی دانشگاه‌ها خودتون می تونید واحد بردارید و فقط حداقل و حداکثر واحد رو براتون مشخص می کنن.
با سلام دانشجوی ترم یک آزاد هستمSleepy
میخوام تو فیلد پیش بینی بازار بورس و chaos و... کار کنمTongue
کدوم درسا رو برای ترم یک پیشنهاد میدید
دروس ارائه شده به شرح زیرن و اگر اطلاعی دارین در مورد چیز هایی که تو این درس‌ها گفته میشه مثلا مباحث ویژه !؟ رو بفرمایید.
*تصویر پردازی
*روش تحقیق
روشها و سیستمهای فازی (ظرفیت کلاس پر)
سیگنالها و سیستمها
شناسایی آماری الگو (ظرفیت کلاس پر)
مباحث ویژه ۱
مباحث ویژه۲
*هوش پیشرفته
*یادگیری ماشین

درس های ستاره دارو فعلا برداشتم
بعد اینی که میگن ۹ واحد بیشتر بر ندارین چیه داستانش ؟ ۴ درس پاس کردن انقدر سخته ؟گیر کجاست ؟Idea
ممنونHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeart
(23 شهریور 1390 08:33 ب.ظ)nanoc نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام دانشجوی ترم یک آزاد هستمSleepy
میخوام تو فیلد پیش بینی بازار بورس و chaos و... کار کنمTongue
کدوم درسا رو برای ترم یک پیشنهاد میدید
دروس ارائه شده به شرح زیرن و اگر اطلاعی دارین در مورد چیز هایی که تو این درس‌ها گفته میشه مثلا مباحث ویژه !؟ رو بفرمایید.
*تصویر پردازی
*روش تحقیق
روشها و سیستمهای فازی (ظرفیت کلاس پر)
سیگنالها و سیستمها
شناسایی آماری الگو (ظرفیت کلاس پر)
مباحث ویژه ۱
مباحث ویژه۲
*هوش پیشرفته
*یادگیری ماشین

درس های ستاره دارو فعلا برداشتم
بعد اینی که میگن ۹ واحد بیشتر بر ندارین چیه داستانش ؟ ۴ درس پاس کردن انقدر سخته ؟گیر کجاست ؟Idea
ممنونHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeart
والا منم مثل شما ترم اولی هستم اما یه کم تحقیق کردم درمورد درسا.
اینکه فازی و pattern( ش آماری الگو )رو از دست دادی اصلا خوب نیست چون این درسا اساسی و پایه ای هستن و بهتره ترم 1 گرفته بشه در ضمن یادگیری ماشین فکر کنم واسه ترم 1 زود باشه. حالا دوستانی که با تجربه‌تر هستن میتونن بیشتر در این باره توضیح بدن. 9 واحد واسه ترم اول کافیه اما چون طول دوره ارشد 2 ساله شده و اگه بیشتر طول بکشه ما باید هزینه پرداخت کنیم استادامون بهمون پیشنهاد کردن که 12 واحد برداریم تا ترمای دیگه با خیال راحت‌تر ادامه بدیم البته فشار زیاد خواهد بود چون این درسا پروژه فراوان دارن و حسابی کار میبرن. در مورد زمینه مورد علاقه که مطرح کردی میتونم بگم اگه زمینه ای نداری میتونی برای شروع انواع boosting رو سرچ کنی فکر کنم تا حدودی مفید باشه مثلا adaboost( البته اگه اطلاعاتت در این زمینه خوب هست ما رو هم راهنمایی کن )
من ترم یک هوش آزاد مشهد هستم
شناسایی آماری الگو از گروه ۱
منطق فازی از گروه ۱
پردازش تصویر از گروه ۲
دروس اصلی هست که برداشتم
درس روش تحقیق هم که از دروس اجباری برای ورودی های جدیدی هست برداشتم
من سیگنال‌ها وسیستم‌ها رو هم به علت پیشنیاز و جبرانی بودنش برداشتم البته هیچ دانش و تخصصی در این نوع دروس ندارم خدا کنه اذیت نکنه مارو این درس اصلا نمیدونم مفیده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظرتون این درس سیگنال رو بگیرم یا خیر؟؟؟
کلا میشه ۱۴ واحد خیلی جرات کردم نه این همه واحد برداشتم!!!!!!
(30 شهریور 1390 12:14 ب.ظ)javadjj نوشته شده توسط: [ -> ]من ترم یک هوش آزاد مشهد هستم
شناسایی آماری الگو از گروه ۱
منطق فازی از گروه ۱
پردازش تصویر از گروه ۲
دروس اصلی هست که برداشتم
درس روش تحقیق هم که از دروس اجباری برای ورودی های جدیدی هست برداشتم
من سیگنال‌ها وسیستم‌ها رو هم به علت پیشنیاز و جبرانی بودنش برداشتم البته هیچ دانش و تخصصی در این نوع دروس ندارم خدا کنه اذیت نکنه مارو این درس اصلا نمیدونم مفیده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظرتون این درس سیگنال رو بگیرم یا خیر؟؟؟
کلا میشه ۱۴ واحد خیلی جرات کردم نه این همه واحد برداشتم!!!!!!

درس سیگنال اگه بخواید زمینه کاری آیندتون سیگنالی باشه بسیار مفیده اما اگه به این زمینه‌ها علاقه ندارید و بیشتر بخواید برید سمت soft computing دیگه خیلی به درد بخور نیست. بله واقعا جرات میخواد 14 واحد !Tongue
درس هوش توزیع شده و برنامه نویسی چندعامله میتونه مفید باشه! که جزء دروس تخصصی هوش مصنوعی اند.Smile
درس فازیو پترن هم که اصلی هستند و دیر یا زود باید بردارید البته چون پترن خیلی سخته پیشنهاد میکنم درس ژنتیک رو به جاش بردارید که خیلی جالبه! زنتیگ هم درس اصلی هست. در کل باید ۴ تا درس اصلی و ۴ تا تخصصی بگذرونی پیشنیاز رو هم با مسئول تحصیلات تکمیلی ات صحبت کن.Rolleyes
سلام بچه ها کسی میتونه منو واسه سر در گمی تو انتخاب گرایش واسه ارشدم کمک کنه؟ من خوذم بین گرایش هوش و نرم افزار دچار تردید بودم که در نهایت تصمیم گرفتم هوش بخونم.که چند روز پیش با یه مشاور صحبت کردم که بهم گفت هوش همه مباحثش جدیده و هم قبولیش و هم در دانشگاه خیلی سنگینه!!!!!!!!!!!!!!!!! از بچه هایی که دارن میخونن کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟؟Sad
سلام
ایام شعبانیه بر همه مبارک
کسی میتونه در مورد دروسی که ترم یک ارائه میشه راهنمایی کنه یا احتمالا اگه جزوه یا ویس از اساتید شریف یا امیرکبیر داره بذاره؟
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه
بستگی به دانشگاه و گرایش هوش داره(هوش مصنوعی پیشرفته یا رباتیک) داره .
تبریز ترم اول مباحث ویژه MAS ، شبکه های عصبی و پردازش تصویر رو اراده داد.
در مورد شریف و امیر کبیر من خبر ندارم اما دوستان هوش شریفی زیاد هستن که می تونن کمک کنن. اما مسلما به دانشگاه و وضعیت جاری اساتید بستگی داره. اما معمولا شبکه عصبی و پردازش تصویر رو ارائه میدن
(02 تير 1391 06:32 ب.ظ)esi نوشته شده توسط: [ -> ]بستگی به دانشگاه و گرایش هوش داره(هوش مصنوعی پیشرفته یا رباتیک) داره .
تبریز ترم اول مباحث ویژه MAS ، شبکه های عصبی و پردازش تصویر رو اراده داد.
در مورد شریف و امیر کبیر من خبر ندارم اما دوستان هوش شریفی زیاد هستن که می تونن کمک کنن. اما مسلما به دانشگاه و وضعیت جاری اساتید بستگی داره. اما معمولا شبکه عصبی و پردازش تصویر رو ارائه میدن
شبکه عصبی اینجا ترم های زوج ارائه میشه. پردازش تصویر هم هر ترم ارائه میشه ولی استاد ترمای فرد و زوج فرق داره.
پارسال ترم فرد اینا ارائه شد:
DSP
image
stochastic
complex dynamic networks
planning
machine learning
vision(شک دارم)
صفحه‌ها: 1 2 3 4
لینک مرجع