زمان کنونی: ۲۱ خرداد ۱۴۰۳, ۰۹:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ادامه تحصیل یا کار

ارسال:
۱۰ اسفند ۱۳۸۹, ۰۴:۵۳ ب.ظ
ادامه تحصیل یا کار
به نظر شما با این اوضاع و شرایط ارشد و ظرفیتش بریم دنبال کار و بچسبیم به اون یا ادامه بدیم؟البته فقط بحث سختی ارشد نیست.دوس ندارم بعد دوباره پشیمون بشم درحالی که عملی هیچی بلد نیستم.شما بودین چی کار میکردین؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۰ اسفند ۱۳۸۹, ۰۵:۲۱ ب.ظ
ادامه تحصیل یا کار
این دقیقا مشکل من هم هست
۰
۰
ارسال:
۱۰ اسفند ۱۳۸۹, ۰۸:۲۱ ب.ظ
ادامه تحصیل یا کار
منم همین مشکل دارم..اما با خوذم که فکر کردم دیدم ۵ سال دیگه پشیمون میشم که چرا حداقل یه بار سعی‌ام نکردم

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana9940
ارسال:
۱۰ اسفند ۱۳۸۹, ۰۸:۴۱ ب.ظ
ادامه تحصیل یا کار
به شرط علاقه وافر به ادامه تحصیل‌، در این که حداقل باید یک بار واسه کنکور ارشد تلاش کنید شکی نداشته باشید . اما اگه فکر می کنید بدون ارشد هم از همه لحاظ تامین هستید منجمله کار ،درآمد‌، شان خانوادگی و ...( اینها همه میشه مادی نگاه کردن به ادامه تحصیل )هیچ نیازی به ارشد نیست .

از بعد معنوی هم به نظر من تلاش خودتون رو بکنید( از این لحاظ که جو دانشگاه انسان رو پخته و بارور می کنه و به رشد شخصیتی و اجتماعی کمک شایانی می کنه ). من کسی را می شناسم که فوق دیپلم گرفت و رفت سمت علاقه اش یعنی کسب و کار و تجارت‌، علاقه شدیدی به وارد کردن اجناس و فروش در داخل داشت . کم کم شروع کرد و در کارش پیشرفت کرد‌، الان وضع مالی اش توپه ... از هم دانشگاهی های من بود که موقع ترک تحصیل بهش گفتم بیا ادامه بده ولی گوش نکرد و گفت من می رم سمت چیزی که عاشقشم . الان هم به هیچ وجه پشیمون نیست .

در کل همه چی به خودتون و شرایطتون بستگی داره.

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , samanium , ایرسا , alime , ana9940
ارسال:
۱۰ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۳۸ ب.ظ
ادامه تحصیل یا کار
دقیقا با نظر parsana موافقم.من هر دو حالتشو در نظر گرفتم.اما دست آخر علاقه بود که حرف اول رو میزد.با وجودی که کار هم بشدت لازم بود...علاقه تون رو در نظر نگیرید۵سال دیگه مطمئن باش پشیمونی

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana9940
ارسال:
۱۱ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۳۲ ق.ظ
ادامه تحصیل یا کار
کنکور ارشد فقط تا دوسال تاریخ مصرف داره..
یکی سالی که دانشجوی ترم آخر هستی و دیگری سال بعد که کاملا وقتت آزاده
بیشتر از این موندن روش و عقب ماندن از زندگی فایده ای نداره
به قول یکی از معلمان دوره‌ی دبیرستانمون:
"بچه‌ها اگه می خواین کنکور قبول بشین و فکر می کنین می تونین، همین امسال قبول شین!هرچی برنامه‌ی درس خوندن دارید و هرچی می خواین زور بزنید بذارید برای همین امسال.به امید سال دیگه نشینین که سال دیگه هیچ خبری نیست!

ولی حتی اگر علاقتون به کار هم باشه دادن یک کنکور ارشد الزامیه با این دلیل که:
شما اگر بخواین در یک استخدام دولتی شرکت کنید نهایتش باید امتحان کتبی بدید از درسهای دانشگاه
خوندن ارشد در قبولی کار به شما کمک می کنه
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: hsh88 , موج , ana9940
ارسال:
۱۱ اسفند ۱۳۸۹, ۰۸:۲۶ ق.ظ
RE: ادامه تحصیل یا کار
اینا قبول دارم که یه بار کنکور دادن الزامیه ولی این یه بار یعنی یکسال بکوب درس خوندن.بیاین ببینیم شرایط بعد ارشد چه جوریه؟وقتی ارشدت را گرفتی موقیعت کاریت و ...چه قدر فرق کرده؟من یه نفر را میشناسم که چند سال ارشد داد کلی هم خوند ولی قبول نشد الان چی داره؟فقط چند سال عمر تلف کرده درصورتی که اگه رفته بود سر کار موقعیتش فرق میکرد.یه بحث دیگه هم که هست اینه که من خودم را میگم اینقدر ازنظر عملی قوی نیستم که بتونم برم سر کار تازه باید کلی وقت بذارم و کلاس برم.حالا فرض من ارشد هم آوردم چه فایده وقتی که چیزی بلد نیستم اینم با سطح علمی ما که پیام نور بودیم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_1234
ارسال:
۱۱ اسفند ۱۳۸۹, ۰۶:۱۱ ب.ظ
من که ۶/۸۸ فارغ التحصیل شدم همه کسایی که گفتن ما آشنا داریم یهو آشناهاشون غیب شدن. Big Grin
۳ماه رفتم سر کار خیلی بد بود خیلی.... اومدم بیرون تصمیم گرفتم برای ارشد بخونم ...خیلی وقت گذاشتم اما چی شد.. منفی زدم...هی..
اما الان میخوام کار یاد بگیرم برم سرکار.حالا کو تا ارشد سال آینده..بعدش دوباره از شهریور شروع میکنم میخونم کمترم میخونم چون فرقی نداره ..تا قسمت چی باشه.

گفتمش پیرمغان را عشق چیست ** گفت رو رو این سخن بازیچه نیست
عشق بازی کار مرد ره بود ** عاشق از قالو بلی آگه بود
خیز گر مرد رهی با ما بیا ** یک سفر تا سر زمین کربلا
معنی عشق و محبت را ببین ** تا که بگشاید در حق الیقین
۰
۰
ارسال:
۱۱ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط lucifer.)
ادامه تحصیل یا کار
تو این اوضاع خر تو خری که دانشگاه آزاد اومده و همون بلایی که سر کارشناسی کامپیوتر و IT آورد رو برای ارشد هم تکرار می کنه( با گرفتن تکمیل ظرفیت برای بار دوم در طی یک سال )باید گفت که دیگه ارشد هم اون حالت رویایی خودشو کم کم داره از دست میده .
بد نیست توضیحات و به خصوص کامنت های این پست‌، تو این وبلاگ رو بخونید‌:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

احتمالا پیام نور هم برای این که از این خوان گسترده بی بهره نمونه دوره های ارشدشو توسعه میده و تا ۴-۵ سال آینده شاهد هجوم گسترده مشتاقان برای دکترای کامپیوتر و IT هم خواهیم بود.

یعنی الان به نظر من ارشد خوندن به صرف اینکه امید داشته باشی که با ارشد کار پیدا کنی‌، اصلا منطقی به نظر نمیاد.

نظر شخصی من اینه که یک و یا نهایتا دو بار آدم باید شانسشو امتحان کنه ولی واقعا بیشتر از اون هیچ ارزشی نداره.

اما از طرفی وضعیت اشتغال و بازار کار هم خیلی خرابه .

رو همین حساب هم اصلا نمیشه یه فرمول عمومی پیشنهاد داد و هر کسی با توجه به شرایط زندگی خودش باید تصمیم بگیره .

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , h_1234
ارسال: #۱۰
۱۶ اسفند ۱۳۸۹, ۰۷:۳۲ ب.ظ
(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۲۶ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  تو این اوضاع خر تو خری که دانشگاه آزاد اومده و همون بلایی که سر کارشناسی کامپیوتر و IT آورد رو برای ارشد هم تکرار می کنه( با گرفتن تکمیل ظرفیت برای بار دوم در طی یک سال )باید گفت که دیگه ارشد هم اون حالت رویایی خودشو کم کم داره از دست میده .
بد نیست توضیحات و به خصوص کامنت های این پست‌، تو این وبلاگ رو بخونید‌:

احتمالا پیام نور هم برای این که از این خوان گسترده بی بهره نمونه دوره های ارشدشو توسعه میده و تا ۴-۵ سال آینده شاهد هجوم گسترده مشتاقان برای دکترای کامپیوتر و IT هم خواهیم بود.

یعنی الان به نظر من ارشد خوندن به صرف اینکه امید داشته باشی که با ارشد کار پیدا کنی‌، اصلا منطقی به نظر نمیاد.

نظر شخصی من اینه که یک و یا نهایتا دو بار آدم باید شانسشو امتحان کنه ولی واقعا بیشتر از اون هیچ ارزشی نداره.

اما از طرفی وضعیت اشتغال و بازار کار هم خیلی خرابه .

رو همین حساب هم اصلا نمیشه یه فرمول عمومی پیشنهاد داد و هر کسی با توجه به شرایط زندگی خودش باید تصمیم بگیره .

عفیده شخصی منه که کنکور ملاک سواد نیست..فقط درس خوندن باعث قبولی نمیشه
به طورمثال شما باید سر جلسه کنکور بتونی همه درس‌ها را با هم بزنی شاید یه نفر سواد داشته باشه اما این توانایی ذهنی نداشته باشه..یا اصلا ندونه که چه جوری تست بزنه..اما در نهایت فکر کنم با ارشد بی ارشد برنده اونهایی هستند که کار بلدند

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat
ارسال: #۱۱
۱۷ اسفند ۱۳۸۹, ۰۲:۱۷ ب.ظ
سلام دوستانBig Grin

با توجه به اینکه بهترین بازار کار واسه رشته ما تهرانه

و اینکه من شهرستانمConfused

بنابراین فکر میکنم باید ارشد رو طوری خوند که تهران قبول شد و به دنبال اون ادامه تحصیل و کار

یه چیز دیگه هم بگم

کسی که مدرکش بالاتره و دانشگاهش بهتر همیشه واسه کار تو اولویته و اینکه جو دانشگاه(البته نه دانشگاه من) خودش باعث میشه تا آدم بیشتر تلاش کنه و متقابلا بیشتر پیشرفت میکنه

فکر کنم همه موافق باشن که استاد هم نظر بدن Smile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_1234
ارسال: #۱۲
۳۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۰۱ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
ادامه تحصیل یا کار
من از زمان تحصیل کارشناسی ،از ترم ششم ،همیشه کار کردم. نه اینکه اجباری باشه علاقه بوده.گاهی بشدت در کار زمین خورده‌ام و این تجربه تلخ برایم خیلی خوب بوده. در زمان تحصیل ارشد هم همینطور بوده. حتی سربازی هم کلا" فقط دو سه هفته نبودم. حالا شاید در این یک مورد خوش شانس بودم.
نمیخوام نسخه کلی بپیچم ولی اگه کسی بخواد میتونه و تجربه ای که بدست میاره فقط تجربه کاری نیست. کمک میکنه یک جنبه ای نباشید.بخصوص اگه کار خصوصی باشه و خودتون کارفرما باشید. برای آقایون خصوصا" خیلی لازمه. همانطور که دوستمون گفتند هم کار و ادامه تحصیل (بشرطیکه کارتون علمی و جدید و مربوط به رشته تون باشه) به همدیگه کمک میکنند. اگه کار جدی هم نیکنید فقط به واحدهای ترم جاری دانشگاه قانع نباشید.یک مطالعه ای یک تحقیقی از سر علاقه راهتون میندازه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , alime
ارسال: #۱۳
۳۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۴۳ ب.ظ
(۳۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۳۲ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من از زمان تحصیل کارشناسی ،از ترم ششم ،همیشه کار کردم. نه اینکه اجباری باشه علاقه بوده...
آیا توی ارشد در طول ترم هم می‌شه کار کرد؟ چون کاربر luna نظرشون این بود که نمی‌شه؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۴۴ ق.ظ
ادامه تحصیل یا کار
سلام
من تو طول تابستان از بعضی از دوستام ۳ تا سوال خاص پرسیدم و اونا جواب دادن ممکن به درد شما هم بخوره:
تا مهر چه کار کنم ؟
آیا میشه تو دوران ارشد کار هم کرد ؟
آیا میشه مقاله داد ؟
جواب اونا به این صورت بوده:

*برق گرایش قدرت شریف:

استراحت مسافرت تفریح کامل
هر چی بستگی به خود فرد داره اما حجم کار بالاست ولی خوبیه ارشد این که وقت مال خودته و دیگه سر کلاسها تلف نمیشه !

* نرم افزار شریف‌:

فقط زبانت رو قوی کن
۲ ترم اول وقت نمیشه‌! اما ترم های بعدی اگه تزت رو مسلط باشی چرا میشه‌! سعی کن پایان نامت رو به مقاله تبدیل کنی !

* معماری دانشگاه تهران:
زبان بخون !
من که وقت نکردم تو رو نمی دونم‌! اگه می خوای ۲ ترم اول مقاله بدی باید یه پروژه استاد رو که فکر می کنی بوی مقاله میده تا تهش برو وسعی کن یه کار رو تا آخر پیش ببری !

* معماری شریف:
زبانت رو قوی کن‌! کار کردن با لینوکس و کد نویسی رو یاد بگیر اینجا استادا فکر می کنند که همه چی بلدی ‌! اینم کار نکرده !

* هوش صنعتی اصفهان:

c# و مطلب یاد بگیر‌! همیشه باید سعی کنی معدلت رو بالا نگهداری و درسایی برداری که به دردت بخورند‌! میشه کار کرد‌! خوش یه ترم درس داده بود اما دیگه وقت نکرد ‌! اینم میگه استادا فکر میکنند خدای کد نویسی هستی !

هوش علم وصنعت:
این از سال دوم کارشناسی کار میکنه اما سال سوم ارشد هست ولی هنوز فارغ از تحصیل نشده !!!!

و چند نفر دیگه !

نتیجه ای که من گرفتم این هستش که معمولا اونایی که تو کارشناسی کار میکردن تو ارشدم قطعا کار می کنند !

اما اونایی که تو دوران کارشناسی کار نمی کردند تو دوران ارشد هم کار نمی کردند !

البته همه این نتیجه گیری‌ها کاملا نسبیه و نمونه خروار نیستند‌! هدف‌ها هم متفاوت هستش‌! و مهم‌تر از این که همه چی به خود فرد بستگی داره !!
من که شخصا دوست دارم هم کار کنم هم مقاله بدم و هم معدلم خوب باشه‌! Big Grin Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , alime , ana9940 , sprit , بهارک_۱
ارسال: #۱۵
۰۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۵ ق.ظ
ادامه تحصیل یا کار
منم از یکی از استادامون که نرم افزار دانشگاه تهران بود پرسیدم گفتن که ۲ ترم اول کامل وقتت واسه درسه. البته گویا زمانی که اون استاد ارشد میخوندن بیشتر سخت میگرفتن.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۶۴۶ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۶۱۳ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۴۰۵ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  یکسال مهلت ادامه تحصیل پس از فارغ التحصیلی کارشناسی hossein.h ۴ ۴,۵۳۷ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iron Maiden
  تحصیل در اسپانیا jeyran1397 ۰ ۲۶ ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jeyran1397
  دانلود پایان نامه های فارسی کارشناسی و کارشناسی ارشد bagherok ۱۰ ۴۷,۴۱۵ ۱۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: bhnz
  ادامه تحصیل در مقطع دکتری- داخل یا خارج؟ Distance ۱۱ ۸,۴۵۳ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: qaranqush
  ثبت نام مجدد کارشناسی ارشد (در رشته متفاوت) برای فارغ التحصیل کارشناسی ارشد amateurobot ۰ ۲,۰۴۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amateurobot
Sad تاثیر نمره تقلب کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد AshkanAurum ۶ ۷,۳۷۲ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  هزینه انصراف از تحصیل و کمک هزینه شهریه دانشگاه آزاد مشخص شد + دستورالعمل H-Arshad ۰ ۳,۴۲۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۶:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close