زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طول دوره دکترا

ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۵ ق.ظ
Information طول دوره دکترا
سلام دوستان

کسی میدونه دوره دکتری مثلا واسه رشته مهندسی کامپیوتر چند سال طول میکشه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۴ ق.ظ، توسط ramin king.)
RE: طول دوره دکترا
۵ سال طول میکشه

البته اگر تلاش کنین می تونین توی زمان کمتری هم تمومش کنین
 سپاس‌گزاری شده توسط: milad89 , M*Gh
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۶ ق.ظ
طول دوره دکترا
به صورت قانونی ۴.۵ سال.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: milad89 , M*Gh , neda_Network , d_felfelak
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ق.ظ
تو آیین نامه دوره دکتری داریم :
ماده ۹ :
دانشجویانی که برای دوره دکتری ثبت نام می کنند بسته به میزان دروس مورد نیاز رشته موظف است بین ۱۲تا ۳۰ واحد درسی را با نظر استاد راهنما مطابق برنامه مصوب شورای عالی برنامه ریزی در مدت مجاز دوره با موفقیت بگذراند .

تبصره :
اگر دانشجویی تعدادی از واحدهای درسی لازم را در دوره کارشناسی ارشد نگذرانده باشد موظف است به تشخیص دانشکده کمبود واحدهای درسی خود را در مرحله آموزشی جبران کند .
حداکثر تعداد واحدهای جبرانی ۱۶ واحدو حداقل نمره آن بدون احتساب در میانگین کل دانشجو در هر درس ۱۴ می باشد به ازاء هر ۸ واحد جبرانی یک نیمسال تحصیلی به مدت مجاز مرحله آموزشی افزوده می شود
ماده ۱۲ :
طول مدت مجاز مرحله آموزشی۲ تا ۵ نیمسال تحصیلی است . چنانچه دانشجو نتواند در این مدت مرحله آموزشی را به پایان برساند از ادامه تحصیل محروم می شود .
ماده ۲۴ :
حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری ۵/۴ سال است . چنانچه دانشجو در این مدت نتواند رساله خود را تکمیل و از آن دفاع نماید ، از ادامه تحصیل در آن رشته محروم می شود .

تبصره :
شورای تحصیلات تکمیلی موسسه می تواند ، در موارد استثنائی به پیشنهاد استاد راهنما و تائید دانشکده ، حداکثر تا سه نیمسال تحصیلی به مدت مجاز تحصیل دانشجو اضافه نماید .
 سپاس‌گزاری شده توسط: milad89 , Lonely Palm , d_felfelak
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۹ ب.ظ
متشکرم دوستان

در خارج از کشور هم ۴/۵ سال طول میکشه یا کمتره؟؟؟؟
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۰ ب.ظ
طول دوره دکترا
بستگی به رشته و دانشگاه داره
اونجور که من شنیدم و تو سایت هاشون هست بین ۴ الی ۵ سال، بعضی ها هم مثل دانشگاه مک گیل اصرار بر ۴ سال دارن و نه بیشتر ( تو ۲و۳ تا رشته ای که من پرس و جو کردم)
دانشگاه خیلی معتبر علاقه زیادی به افزایش سال هم دارن، یک فردی از دانشگاه لیورپول در مدت ۵ سال اخذ کرده، یه فردی از یکی از دانشگاه های سوئیس تویه ۴ سال گرفته.
کلا اغلب بین ۴ الی ۵ سال هستش. البته برید سایت دانشگاه معمولا می نویسه، اما به شدت وابسته است به استاد.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: milad89
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۰۱ ب.ظ
نقل قول: ماده ۲۴ :
حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره دکتری ۵/۴ سال است . چنانچه دانشجو در این مدت نتواند رساله خود را تکمیل و از آن دفاع نماید ، از ادامه تحصیل در آن رشته محروم می شود .

تبصره :
شورای تحصیلات تکمیلی موسسه می تواند ، در موارد استثنائی به پیشنهاد استاد راهنما و تائید دانشکده ، حداکثر تا سه نیمسال تحصیلی به مدت مجاز تحصیل دانشجو اضافه نماید .

من فکر می کنم حساب و کتابش تو این قانون نمی گنجه آخه کسی رو می شناسم که ۶ ساله دانشجوی دکتری شریف هست هنوزم دفاع نکرده و دانشگاه فردوسی هم چندنفر همینجور بیش از ۶ سال بعضی ها بودن که بعد دفاع کردن. من فکر می کنم که همه چیز به استاد راهنما برمیگرده حالا باز دوستانی که دانشجوی دکترا هستن بیشتر در جریان هستن و من اینا را از روی مشاهدات خودم و بنا بر استدلال قیاسی گفتم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۲۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۵۸ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۶۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۳۰۰ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  شهریه دکترای نرم افزار آزاد چقدره هر ترمی? paeeizan ۱ ۳,۰۱۲ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۹۱۱ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  دانلود رایگان دوره آموزشی PHP & MySQL SamanehRashvand ۱ ۲,۶۱۵ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۷۶۰ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۳۳۸ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close