زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)

ارسال: #۱۰۶
۳۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۵۷ ب.ظ
آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟؟
این سوالو باید وقتی اول ابتدایی بودیم می پرسیدیم نه الان.اونموقع علاجی بود ولی حالا چی
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: TnT , kmn209
ارسال: #۱۰۷
۳۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ، توسط mohsen f.)
RE: چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)
(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۵۷ ب.ظ)user1 نوشته شده توسط:  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟؟
این سوالو باید وقتی اول ابتدایی بودیم می پرسیدیم نه الان.اونموقع علاجی بود ولی حالا چی

ماهی رو هروقا از آب بگیری میمیرهSmile

اعتراض دارمSmile
یه نگاهی به دور و برتون بندازین
این روزا کار تو بازار هم خیلی نایس نیست ...
زیاد غصه نخورینSmile
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: TnT , پروفسور
ارسال: #۱۰۸
۳۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ
(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۵۷ ب.ظ)user1 نوشته شده توسط:  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟؟
یعنی اگه اون موقع میفهمیدی درس به درد پول در آوردن نمیخوره ترک تحصیل میکردی؟
دست خودت بود؟پدر و مادرت میزاشتن؟
۰
۰
ارسال: #۱۰۹
۳۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۳ ب.ظ
(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  
(30 تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۵۷ ب.ظ)user1 نوشته شده توسط:  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟؟

ما که سوختیم
یه فکری واسه نسل بعد بکنیم.
یعنی اگه این بچه ابتدایی ها که الان هفته ای دو روز تعطیلن و بهشون شیر میدن فردا بگن ما نسل سوخته ایم همچین با پشت دست ۴ تا استخونو تو صورتشون خورد میکنم :|Smile
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , sir_ams , r.jafari , nejatezamin , Amoojan
ارسال: #۱۱۰
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
بسم الله الرحمن الرحیم
اولین نظر من Smile

به نظر من داشتن برنامه بلند مدت خعلی مهمه.گیرم که حالا یه مدرک ارشد از یه دانشگاه توپ گرفتیم.به چه کارمون بیاد؟

نمیدونم چرا بچه ها رسیدن به رفاه اقتصادی رو "هدف" میدونن.

رشته های ما جالب ترین و باحال ترین رشته های دنیاس!!!

منکه هدفم اینه که یه تاثیر هرچنـــــــــــــــــــــــد کوچیک بر محیط اطرفام داشته باشم.یه بهبود.یه تکامل.یه راه نو.یه خلاقیت...

و تو رشته خودم برای درک بهتر و کسب تجربه و دید عمیق تر لازم میدونم که ارشد بخونم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kmn209
ارسال: #۱۱۱
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ب.ظ
(۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(30 تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  
(30 تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۵۷ ب.ظ)user1 نوشته شده توسط:  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟؟

ما که سوختیم
یه فکری واسه نسل بعد بکنیم.
یعنی اگه این بچه ابتدایی ها که الان هفته ای دو روز تعطیلن و بهشون شیر میدن فردا بگن ما نسل سوخته ایم همچین با پشت دست ۴ تا استخونو تو صورتشون خورد میکنم :|Smile
اگه بخواهی حساب کنی هر نسلی برای خودش سوخته هست
پدربزرگهای ما:چنگ جهانی دوم و روسیه و خشکسالی اون سالها که آدمهای زیادی رو به کشتن داد و خراب بودن اقتصاد تا سال ۱۳۵۰
پدرهای ما: انقلاب و اقلاب فرهنگی و جنگ و اوضاع خراب بعد از جنگ
ما: کمبود منابع مختص بچه های دهه ۶۰ و تحریم و خراب شدن اوضاع در چند سال اخیر
آیندگان:..... امیدوارم دیگه از این خبرا برای اونا نباشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , kmn209
ارسال: #۱۱۲
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۲۱ ب.ظ
داشتم دیوان پروین اعتصامی میخوندم به این بیت رسیدم که من رو یاد این تاپیک انداخت :
علم سرمایه هستی است نه گنج و زر و مال
روح باید که از این راه توانگر گردد

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f , kmn209 , 2FA
ارسال: #۱۱۳
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۵۸ ب.ظ، توسط mohsen f.)
(۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  داشتم دیوان پروین اعتصامی میخوندم به این بیت رسیدم که من رو یاد این تاپیک انداخت :

البته علمی که ایشون میگن یا علمی که تو احادیث ازش به نیکی گفته شده منظورشون این نیست که ما میخونیم.
از نظر قرآن تمام علمهایی که غیر از علوم دینی هستند فضلند و تنها علومی علم واقعی هستند که مربوط به دین باشند که قرآن آن را به ۳ دسته تقسیم می کند
۱)احکام
۲)اخلاق
۳)اعتقاد
و با مرگ انسان فضلها از بین می روند و فقط علم است که با انسان باقی می ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پروفسور
ارسال: #۱۱۴
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط crevice.)
(۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۵۳ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  البته علمی که ایشون میگن یا علمی که تو احادیث ازش به نیکی گفته شده منظورشون این نیست که ما میخونیم.
از نظر قرآن تمام علمهایی که غیر از علوم دینی هستند فضلند و تنها علومی علم واقعی هستند که مربوط به دین باشند که قرآن آن را به ۳ دسته تقسیم می کند
۱)احکام
۲)اخلاق
۳)اعتقاد
از بین میروند؟!!
یا اینکه دیگه علم کاملا تکمیل شده و هیچ علمی نیست که دیگه به نهایت نرسیده باشه؟!!!
۰
۰
ارسال: #۱۱۵
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۶ ب.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۰۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۵۳ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  البته علمی که ایشون میگن یا علمی که تو احادیث ازش به نیکی گفته شده منظورشون این نیست که ما میخونیم.
۱)احکام
۲)اخلاق
۳)اعتقاد
از بین میروند؟!!
یا اینکه دیگه علم کاملا تکمیل شده و هیچ علمی نیست که دیگه به نهایت نرسیده باشه؟!!!

اگه دقیق تر بخوای بررسی کنی باید از کسایی که تو این زمینه بیشتر مطالعه کردن بپرسی
من در این حد بیشتر نمیدونمSmile
۰
۰
ارسال: #۱۱۶
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۰۵ ب.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۵۳ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  داشتم دیوان پروین اعتصامی میخوندم به این بیت رسیدم که من رو یاد این تاپیک انداخت :

البته علمی که ایشون میگن یا علمی که تو احادیث ازش به نیکی گفته شده منظورشون این نیست که ما میخونیم.
۱)احکام
۲)اخلاق
۳)اعتقاد

علم هر انچیزی است که شما از طریق اون به خدا برسید . با کامپیوتر هم میشه به خدا رسید . بستگی به دید شما داره . کسی که توی این رشته کار میکنه با ظرافت های تفکر انسان بیشتر آشناست ، همین تکنیک های هوش مصنوعی که سعی دارند چیزی شبیه مغز انسان بسازن و میبینن که نمیشه . این یعنی به قدرت خالق پی بردن. همین الگوریتم های مورچگان و زنبور عسل یعنی پی بردیم که نظمی در رفتار این موجودات وجود داره که ما می تونیم ازش استفاده کنیم . اگه این علم رو فقط ۴ خط کد میبینی و چیزایی که پشت این ۴ خط کد هست رو نمی بینی ... بی خیال .

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nejatezamin
ارسال: #۱۱۷
۰۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۴۱ ب.ظ، توسط عاطفه پارسا.)
(۲۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۲ ب.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  [quote='mhd3' pid='194935' dateline='1374292570']

. ده خط کد مینویسی (تو #F) ولی نمیدونی که توی پس زمینه این ده خط میشه ۱۰ هزار خط (یه سرچی بزنید نمونش این همه فریم ورکی هست که هر یکی دو سال شاهد یه نمونه ی جدیدش هستیم qt . .net . jquery. winrt) . من مطمئن هستم که این کارا از پس آدمای دیپلمه و لیسانسه و ارشده بر نمیاد . باید دکترا و دکترای تخصصی داشته باشی و چندین سال مطالعه کنی تا یه همچین کارایی انجام بدی.

. ده خط کد مینویسی (تو #F) ولی نمیدونی که توی پس زمینه این ده خط میشه ۱۰ هزار خط (یه سرچی بزنید نمونش این همه فریم ورکی هست که هر یکی دو سال شاهد یه نمونه ی جدیدش هستیم qt . .net . jquery. winrt) . من مطمئن هستم که این کارا از پس آدمای دیپلمه و لیسانسه و ارشده بر نمیاد . باید دکترا و دکترای تخصصی داشته باشی و چندین سال مطالعه کنی تا یه همچین کارایی انجام بدی. حرف زیاده، موفق باشید
ماتسوشیتا به وجودآورنده شرکت پاناسونیک پنج کلاس سوادداشت نه مهندس بود نه دکتر بود نه فیلسوف نه ........
رمز موفقیت ماتسوشیتا

ماتسوشیتا علت موفقیت خود را چنین توصیف می‌کند: «کلید کامیابی در پدید آوردن محصول، داشتن درجه دکترا، یا داشتن بودجه کلان در واحد پژوهش و گسترش نبود. بلکه در تلاش، زحمت کشیدن و عرق ریختن کارکنان شرکت بود».

متاهل هستم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f , nejatezamin
ارسال: #۱۱۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۰۴ ب.ظ
(۰۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۳۳ ب.ظ)عاطفه پارسا نوشته شده توسط:  ماتسوشیتا علت موفقیت خود را چنین توصیف می‌کند: «کلید کامیابی در پدید آوردن محصول، داشتن درجه دکترا، یا داشتن بودجه کلان در واحد پژوهش و گسترش نبود. بلکه در تلاش، زحمت کشیدن و عرق ریختن کارکنان شرکت بود».
اول اینکه اون تو جامعه ای زندگی میکرد که مردمش از تعظیلی خوششون نمیاد نه اینکه با اینهمه تعطیلات به مناسبتهای مختلف همش ارزو کنن که بین التعطیلین هم داشته باشن، همین مردم بودن که یه کشور داغون رو رسوندن به یکی از بهترین کشورهای دنیا

دوم اینکه این آقا شم اقتصادی قوی داشت و مدیریت (مهمترین مشکل جوامع عقب افتاده) و سرمایه گذاری میکرد و کار تخصصی رو کارمنداش انجام میدادن
اون موقع هم که شروع کرد با کلید و پریز ساختن شروع کرد که متخصص زیادی نمیخواست نه تکنولوژی پیچیده ای مثل تلوزیون lcd که هر ساله روی اون میلیارد ها دلار سرمایه گذاری میشه و هزاران تحصیل کرده دانشگاهی دارن روی اون تحقیقات انجام میدن این تحقیقات رو که دیگه آدم دیپلم نمیتونه انجام بده ،بعدش شروع کرد به وارد کردن تکنولوژی های مختلف و استخدام متخصصانی که روی ارتقاع اونا کار کنن
اگر قرار باشه فقط با عرق ریختن خالی به موفقیت رسید بیشترین عرق ریزها، این کارگرهای ساختمونی هستند که روزی ۸ ساعت عرق میریزن و هشتشون گرو نه شونه
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f , nejatezamin , hiva60
ارسال: #۱۱۹
۰۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۷ ق.ظ
(۰۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۰۴ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  
(02 مرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۳۳ ب.ظ)عاطفه پارسا نوشته شده توسط:  ماتسوشیتا علت موفقیت خود را چنین توصیف می‌کند: «کلید کامیابی در پدید آوردن محصول، داشتن درجه دکترا، یا داشتن بودجه کلان در واحد پژوهش و گسترش نبود. بلکه در تلاش، زحمت کشیدن و عرق ریختن کارکنان شرکت بود».
اول اینکه اون تو جامعه ای زندگی میکرد که مردمش از تعظیلی خوششون نمیاد نه اینکه با اینهمه تعطیلات به مناسبتهای مختلف همش ارزو کنن که بین التعطیلین هم داشته باشن، همین مردم بودن که یه کشور داغون رو رسوندن به یکی از بهترین کشورهای دنیا

دوم اینکه این آقا شم اقتصادی قوی داشت و مدیریت (مهمترین مشکل جوامع عقب افتاده) و سرمایه گذاری میکرد و کار تخصصی رو کارمنداش انجام میدادن
اون موقع هم که شروع کرد با کلید و پریز ساختن شروع کرد که متخصص زیادی نمیخواست نه تکنولوژی پیچیده ای مثل تلوزیون lcd که هر ساله روی اون میلیارد ها دلار سرمایه گذاری میشه و هزاران تحصیل کرده دانشگاهی دارن روی اون تحقیقات انجام میدن این تحقیقات رو که دیگه آدم دیپلم نمیتونه انجام بده ،بعدش شروع کرد به وارد کردن تکنولوژی های مختلف و استخدام متخصصانی که روی ارتقاع اونا کار کنن
اگر قرار باشه فقط با عرق ریختن خالی به موفقیت رسید بیشترین عرق ریزها، این کارگرهای ساختمونی هستند که روزی ۸ ساعت عرق میریزن و هشتشون گرو نه شونه
منظور من که غفط عرق ریختنو زحمت کشیدن نیست ، منظور من اینه که ادامه تحصیل شرط لازمو کافی برای انجام کارای بزرگ نیست یه مثال دیگش بیل گیتس رییس شرکت مایکروسافت ایشون که دیگه اخراجیه دانشگه هاروارد بودن ولی در عوض الان یکی از بهترین ها همین آقاست....

متاهل هستم.
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen f
ارسال: #۱۲۰
۰۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۴۵ ب.ظ، توسط irisadaf.)
من که چن وقتیه افسرده شدم..
یکسال بیخودی وقت گذاشتم واسه ارشد و اتفاقا رتبم هم خوب شد و قبول میشم ان شاءالله ولی آخرش چی؟ فوق لیسانس هم بگیریم چه فایده دو سال از بازار کار هم عقب افتادیم... بازار کار هم که اشباع شده.. با فوق لیسانس هم که نمیشه استاد شد گیرم برم دکتری را هم بگیرم بعد چند سال دیگه برای استادی هم کار نیست چون همین الآنش هم دانشگاهها از استادا اشباع شده .من که تو غیر انتفاعی درس خوندم خیلی استادامون فوق لیسانسشون از دانشگاههای مطرح تهرانه. میدونین یعنی چی؟؟ یعنی اونام کلی درس خوندن آخرش به اینجا رسیدن.. اگه تو این یکسالی که گذشت رفته بودم سربازی زودتر میرفتم سرکار و همه چی حل بود ولی حالا از تلف کردن یکسال خودم ناراحتم.. سربازی هم که هر روز داره سخت تر و طولانی تر میشه فک کنم تا به ما برسه بگن اون ۱۰ سال احتیاط اول را هم باید خدمت کنیم. Sad

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nejatezamin , mohsen f , eng_majid , x86

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۳۰۸ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۹۰ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۵۲۶ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۱۶ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۴۸۸ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در حال حاضر بهترین منبع برای هوش مصنوعی چیه؟ Mehdi.Sarf ۴ ۷,۲۰۱ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مزایای مهندسی کامپیوتر نسبت به برق چیه؟ Iron Maiden ۱۵ ۱۶,۳۶۶ ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohii12
Question به نظر شما منبع درس سیستم عامل برای آزمون دکتری چیه؟ z1393 ۹ ۸,۰۵۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۳۱۳ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close