زمان کنونی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال درباره بستار صفت +A در وابستگی تابعی

ارسال:

zerocool_ir پرسیده:

سوال درباره بستار صفت +A در وابستگی تابعی

با عرض سلام خدمت تمامی اساتید فروم مانشت
بنده یک ابهام در قسمت وابستگی های تابعی دارم
بسیار ممنون خواهم شد پاسخ این دوست کوچک خودتان را بدهید

بنده از کتاب آقای روحانی رانکوهی خواندم که اگر وابستگی تابعی A ---> X در بستار A یا همان +A باشد در بستار مجموعه ای یا +F نیز می باشد
تا آنجایی که من متوجه شدم بستار A یعنی مجموعه تمام صفاتی که با A وابستگی تابعی داشته باشند .
خوب پس اگر مثلا X , Y صفاتی باشند که با A وابستگی تابعی دارند آیا بستار A فقط همین XوY میشود؟ یا A ----> X و A ----> Y ؟
و همچنین بستار مجموعه ای یعنی تمام وابستگی های تابعی که شما میتوانید از روی تمام وابستگی های تابعی یک مجموعه استنتاج کنید یا به
عبارتی همه وابستگی های تابعی که میشود از F استنتاج کرد .
خوب پس +F از تمام وابستگی های رابطه استنتاج می شود ؛ با این وجود بستار A فقط بخشی از وابستگی های رابطه می باشد.
پس چگونه می شود که وابستگی تابعی ای که در بستار A هست در بستار F باشد ؟
مگر می شود بستار A در مجموعه استنتاج های تمام وابستگی های رابطه باشد؟

با تشکر از تمامی اساتید گرامی
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Morris پاسخ داده:

RE: سوال درباره بستار صفت +A در وابستگی تابعی

(۰۱ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ ق.ظ)zerocool_ir نوشته شده توسط:  با عرض سلام خدمت تمامی اساتید فروم مانشت
بنده یک ابهام در قسمت وابستگی های تابعی دارم
بسیار ممنون خواهم شد پاسخ این دوست کوچک خودتان را بدهید

بنده از کتاب آقای روحانی رانکوهی خواندم که اگر وابستگی تابعی A ---> X در بستار A یا همان +A باشد در بستار مجموعه ای یا +F نیز می باشد
تا آنجایی که من متوجه شدم بستار A یعنی مجموعه تمام صفاتی که با A وابستگی تابعی داشته باشند .
خوب پس اگر مثلا X , Y صفاتی باشند که با A وابستگی تابعی دارند آیا بستار A فقط همین XوY میشود؟ یا A ----> X و A ----> Y ؟
و همچنین بستار مجموعه ای یعنی تمام وابستگی های تابعی که شما میتوانید از روی تمام وابستگی های تابعی یک مجموعه استنتاج کنید یا به
عبارتی همه وابستگی های تابعی که میشود از F استنتاج کرد .
خوب پس +F از تمام وابستگی های رابطه استنتاج می شود ؛ با این وجود بستار A فقط بخشی از وابستگی های رابطه می باشد.
پس چگونه می شود که وابستگی تابعی ای که در بستار A هست در بستار F باشد ؟
مگر می شود بستار A در مجموعه استنتاج های تمام وابستگی های رابطه باشد؟

با تشکر از تمامی اساتید گرامی

سلام دوست عزیز !
من احساس می کنم که سوال شما اشکال دارد !
شما فرمودید که : "اگر وابستگی تابعی A ---> X در بستار A یا همان +A باشد در بستار مجموعه ای یا +F نیز می باشد"
در این سوال شما، علامت A، یک خصوصیت است. در بستار مجموعه ای از خصوصیتها، FD (از این علامتا A->X) وجود ندارد بلکه خصوصیت های دیگر قرار خواهند گرفت مثلا به این شکل : [tex]\{A\}^{ } = \{A,F,G,H\}[/tex]

همچنین فرمودید که : "بستار مجموعه ای یعنی تمام وابستگی های تابعی که شما میتوانید از روی تمام وابستگی های تابعی یک مجموعه استنتاج کنید یا به عبارتی همه وابستگی های تابعی که میشود از F استنتاج کرد . خوب پس +F از تمام وابستگی های رابطه استنتاج می شود ؛ با این وجود بستار A فقط بخشی از وابستگی های رابطه می باشد."

بله حق با شماست !
یه جای کار اشکال داره !
واقعیت اینه که هنگام تولید بستار یک مجموعه از خصوصیات از روی یک مجموعه وابستگی تابعی، شما باید برای استنتاج های خود، به بستار آن مجموعه وابستگی تابعی مراجعه کنید، نه اینکه به خود مجموعه وابستگی تابعی مراجعه کنید.
در واقع ایرادی که شما گرفته اید کاملا درست می باشد !
بدین معنی که برای یافتن مثلا +A، به +F مراجعه می کنید.

البته هیچکس برای اینکار در سر جلسه امتحان، بستار مجموعه وابستگی تابعی را تشکیل نمی دهد، چون کاری وقت گیر است. معمولا با تمرین می توان از روی همان مجموعه وابستگی، استنتاج های لازم را انجام داد. در واقع تسلط به اصول آرمسترانگ برای همین است.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۳۲ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۶۲ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۸۱۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۷۱۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۹۸۸ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  درباره سطح دانشگاه شاهدروزانه و شبانه امیرکبیر واحد گرمسار tondar.sal ۳ ۴,۶۶۸ ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal
  کمک درباره دانشگاه فارابی قم Gamatria ۶ ۷,۵۸۹ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  سوال درباره کنترل ترافیک شبکه zorro ۱ ۳,۱۰۹ ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Amir V
Question درخواست راهنمایی درباره دانشگاه (لطفا کمک کنید) sina72 ۱۴ ۱۰,۰۵۴ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  درباره گرایش هوش - نرم افزار vanasis ۲ ۲,۵۳۱ ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali_persiangulf

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close