زمان کنونی: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بدست آوردن یال صلیبی و پیش رو (کمک فوری)

ارسال:

tarane1992 پرسیده:

بدست آوردن یال صلیبی و پیش رو (کمک فوری)

سلام

جواب گزینه ۱ هست.

من اینجا نمیتونم یال هایی رو که خواسته بدست بیارم چون اگر یال هارو میدادو میشد شکل درختو کشید بعد با پیمایش به این رسید بعدش یالهایی رو که خواسته بدست اورد ولی الان که گراف اصلی رو ندارم چطوری بدست بیارم ممنون میشم کسی میتونه کمک کنه؟Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

Re: بدست آوردن یال صلیبی و پیش رو (کمک فوری)

اگه بین از ۳ به ۴ یالی وجود داشته باشه، حتما توی درخت میاد.
اگه از ۴ به ۳ یالی باشه، چون ۳ قبلا ملاقات شده، این یال عقب رو هست و در درخت نمیاد.
وقتی میخوایم یال ضربدری رو بررسی کنیم، اول ببینید تو درخت هست یا نه. اگه نبود، ببینید عقب رو یا پیش رو هست یا نه. اگه باز هم نبود. حالا بیاید بررسی کنید آیا اجداد (نه پدر) دو راس یال به هم میرسن یا نه. اگه نرسیدن، یال بین اون ها ضربدریه. البته این ها شرط لازمند ولی کافی نیستن. یعنی ممکنه اجداد به هم برسن ولی یال بین دو راس ضربدری باشه. تنها راهی که میمونه تحلیل کردنه. اما حالات کلیش همیناست.
این متن شاید کمی کمکتون بکنه.
[تصویر:  235806_unemymy6.jpg]
[تصویر:  235806_za9avesu.jpg]

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

۱
ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

RE: بدست آوردن یال صلیبی و پیش رو (کمک فوری)

سلام توی شکل که پیوست شده همه ی یال های ۴ تا گزینه رو رسم کردم منظور از a:1-4 یعنی یالی از گره ۱ به گره ۴/و به همین ترتیب برای بقیه موارد ذکر شده.فک کنم الان بتونید جواب رو پیدا کنید.
توی اینجور سوالا هر گزینه رو جدا جدا یال هاشو رسم کن و هرکدوم جواب بود انتخاب کن ،یال a:3-4 و a:9-10 یک یال forward نیست پس میتونی به راحتی گزینه ی ۲ و ۴ رو توی نگاه اول حذف کنی و به همین ترتیب...

فایل‌(های) پیوست شده

۱
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

ممنون از جوابتون ولی باز نمیفهمم .میشه بیشتر توضیح بدید؟؟Shy

۱
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

بسیار عالی توضیح دادید.
از شما ممنونم.
من یه سوالی دارم اونم اینکه مثلا اگر بین ۳و ۴ یال باشه چون تو پیمایش نیومده پس این نمیشه .سوال من اینه خوب این شکل یک درخته وجود این یال دور ایجاد میکنه در زیر درخت چپ ممکنه قبلا بوده باشه ما حذفش کردیم برا اینکه دور ایجاد نکنه کلا همین تکیشو من نمیفهمم؟؟ میشه توضیح بدید چطور میتونه نباشه؟Shy

ارسال:

Andrew S.Tanenbaum پاسخ داده:

(۱۸ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۲۷ ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط:  بسیار عالی توضیح دادید.
از شما ممنونم.
من یه سوالی دارم اونم اینکه مثلا اگر بین ۳و ۴ یال باشه چون تو پیمایش نیومده پس این نمیشه .سوال من اینه خوب این شکل یک درخته وجود این یال دور ایجاد میکنه در زیر درخت چپ ممکنه قبلا بوده باشه ما حذفش کردیم برا اینکه دور ایجاد نکنه کلا همین تکیشو من نمیفهمم؟؟ میشه توضیح بدید چطور میتونه نباشه؟Shy

ببینید دوست عزیز،برای بدست آوردن یال های صلیبی و پیشرو و امثالهم به این صورت عمل کنین:
برای بدست آوردن Back و Forward دنبال روابط پدر فرزندی بگردین.اگه یال از پدر به فرزند بود میشه Forward،اگه از فرزند به پدر بود میشه Back. اگه هیچ رابطه ارث بری بینشون نبود،میشه Cross. روابط پدر فرزندی رو هم برا اساس درخت میشه به راحتی دید.البته من صورت سوال رو نخوندم.فقط این نکته یادم اومد که خلاصه و مفید بود خواستم بگم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

سلام. قبل از همه چیز اینو بدونید که یالی که پیشرو باشه، همیشه از گره قبلی به پایینیه. پس اونایی که از بزرگ اومده به کوچیک حذف میشه. مثل ۶,۱ .
حالا باید بر اساس درخت گزینه ها رو چک کنیم. در ضمن اول یال پیشرو رو چک میکنیم چون آسون تره. گزینه ۲ گفته ۳,۴/ خوب اگه یالی از ۳ به ۴ بود، حتما توی پیمایش آورده میشد. ولی اینجا میبینیم که گره ۴ وصله به ۲! پس این هم رد میشه.
گزینه ۴ هم به همین استدلال حذف میشه.
گزینه ۱ درسته. چون ممکنه یالی از ۱ به ۴ باشه. ولی چون گره ۴ قبلا ملاقات شده، دیگه اون یال تاثیری نداره و توی درخت نمیاد.
پس بدون در نظر گرفتن یال ضربدری سوال حل میشه
یال ضربدری یالیه که هیچ که نه درختی باشه، نه پیشرو، نه پسرو. یا یالی که توی جنگل dfs هیچ کدوم پدر اونیکی نیست.
اینجا ۹ به ۱۰ میتونه باشه. اما ۱۰ به ۹ نه. ۱۰به ۹ یال عقب رونده است.
۶ به ۷ میتونه باشه اما ۷ به ۶ یال عقب رونده است.
۶ به ۲ یال عقب رونده است.
۷ به ۱ هم عقب رونده است.

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۹۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۵۷۹ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  پیش نیاز هایی برای ارشد نرم افزار کامپیوتر mahsaabd ۳ ۲,۶۳۸ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  تست جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۰ ۱,۷۳۹ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Sad جمع کننده پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۸ ۶,۹۸۱ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
Question Pointer C++ آرایه کمک فوری ... porseshgar ۰ ۱,۵۴۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۲۱۱ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
Exclamation جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۴ ۴,۱۴۵ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۳۵۷ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی یا lookahead Erfan_Ekh ۱ ۲,۳۶۹ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ftmbghrn

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close